10 praktycznych rad, jak znaleźć faceta idealnego

26 kwietnia 2012, dodał: Daria_91
Artykuł zewnętrzny
echo adrotate_group(10);

Zastanawiałaś się czasem czemu jesteś z tym mężczyzną, pomimo jego wielu wad? Czemu nie zdecydowałaś się być i dzielić życie z jakimś innym facetem? A może Twoje koleżanki cię pytają „dlaczego z nim jesteś?” a ty nie potrafisz znaleźć odpowiedzi? Pomogę Ci rozwiać kilka wątpliwości.

Na świecie jest ponad 6,7 miliarda ludzi. Różnimy się kulturą, religią, wychowaniem, ale jedne co jest w tym wszystkim pewne że każdy jest inny i przeżywa życie. Z tego wynika że motyw którym się kierujemy przy doborze partnera na całe życie tzw. „tego jedynego” nie może być ten sam dla wszystkich ludzi. Przedstawię wam 10 motywów którymi najczęściej się kierujemy.

Może to i zabrzmi banalnie, ale pierwszym motywem jest miłość. Dla tych szczęściarzy, którzy odnaleźli swoją prawdziwą drugą połowę, spędzenie reszty życia z nią nie będzie ani nudne ani monotonne. Miłość jednak dzieli się na:

echo adrotate_group(18);
  • koleżeńską/przyjacielską – chęć przebywania
  • wzajemnego wsparcia – wspomaganie rozwoju danej osoby, wsparcie zazwyczaj psychiczne, rozumienie lub po prostu chęć słuchania o jej problemach
  • romantyczna – inaczej fascynacja psychologiczna , oparta przede wszystkim na atrakcyjności fizycznej
  • zadurzenie – zaślepienie często wynikające z fascynacji erotycznej.

Jednak według mnie, żeby znaleźć swoja prawdziwą drugą połówkę należy poszukać partnera, który spełnia wszystkie podkategorie miłości. Bo czyż nie chcemy znaleźć kogoś z kim będzie nam się dobrze przebywało, który będzie nas wspierał, który będzie nam się podobał i który będzie nam odpowiadał w sferze seksualnej? Jako ciekawostkę dodam sondaż na temat cech miłości, które pozwalają odróżnić ją od stanu fascynacji.

Według kobiet jest to:

  1. wierność
  2. zaufanie
  3. wyrozumiałość
  4. czułość

Według mężczyzn:

  1. zaufanie
  2. wierność
  3. bezinteresowność
  4. wyrozumiałość
  5. czułość

Dla tych którzy nie wybrali swojego partnera przez miłość pozostaje kilka innych motywów, Jednym z nich jest podobne usposobienie, czyli zgodność cech charakteru i osobowości. Niektórym ludziom łatwiej jest się dogadywać w związku jeśli są z osobą, która ma takie samo usposobienie czy cechy charakteru, łatwiej jest im rozwiązywać zaistniałe problemy czy podejmować decyzje np. dotyczące wychowywania dzieci. Istnieje jednak ryzyko że taki związek może nie przetrwać tzw „próby czasu”, związek może stać się monotonny i nudny, a partnerzy mogą zacząć szukać urozmaicenia.

Kolejnym motywem, jest szczęście. Czasem tak się zdarza, że kocha się człowieka tylko dlatego że jesteśmy z nim naprawdę szczęśliwi. Chęć przebywania z ludźmi dającymi nam chwile, które oderwą nas od codziennej, szarej rzeczywistości jest niekiedy ważniejsza niż miłość. Szczęście może kryć się w najróżniejszych czynnościach wspólnych śniadaniach, rozmowach, spacerach… Takie związki mogą być na długie lata, zależy wszystko od tej dwójki ludzi jak długo będzie to trwać, czy będą mieli czas na te wspólne chwile szczęścia w świecie, któremu czasu brak.

Wspólne zainteresowania także potrafią zbliżyć dwójkę obcych ludzi, którzy przez wspólną pasję potrafią stworzyć piękny związek. Ten motyw można podzielić na podobieństwo zainteresowań, podobieństwo uzdolnień i podobieństwo w zakresie inteligencji. Tak naprawdę nie jest istotne czy partner nas kocha, czy czujemy się dobrze w jego towarzystwie czy jesteśmy z nim szczęśliwi. Połączyła nas z tym mężczyzna wspólne zainteresowanie, pasja. Może to być pasja zawodowa bądź jakieś hobby. Nie jest ważne co to jest, ważne są nieprzespane noce spędzone na długich dyskusjach czy wspólne wypady na zjazdy np. fanów motoryzacji. Jeśli chodzi o podobieństwo inteligencji to większość kobiet woli mężczyzn którzy są od nich mniej inteligentni. Jednak drogie Panie pamiętajcie że faceci boją się mądrych kobiet, więc należy inteligentnie udawać „głupie i bezradne”, aby facet nie czuł się niepotrzebny.

Kolejny motyw to stabilizacja życiowa. Ten motyw jest doskonale widoczny w historii. Praktycznie w każdej ubiegłej epoce istniało coś takiego jak małżeństwo z rozsądku czy małżeństwo dla majątku mężczyzny czy posagu kobiety. Rodzice przyszłych małżonków dogadywali się między sobą, czasem w porozumieniu z panem młodym co do przyszłych zaślubin. Obecnie jest to bardziej ucywilizowane, przynajmniej w Europie. Nikt nikomu nie narzuca z kim ma brać ślub czy kogo wybrać na partnera, ale niektóre kobiety czy mężczyźni nadal kierują się motywem materialnym. Miłość, szczęście, chęć przebywania, atrakcyjność nie jest tak istotna jak to ze dany człowiek może zagwarantować byt i godne życie nam i naszym przyszłym dzieciom. Związki oparte tylko na tym motywie nie trwają długo, gdyż partner, który zapewnia byt rodzinie najczęściej znajduje sobie inną partnerkę, gdy ta pierwsza mu „się znudzi”.

Kolejnym ostatnio pojawiającym się i dość przykrym motywem jest tzw. ucieczka w małżeństwo. Jest to bardzo często lęk przed samotnością lub realizacja niespełnionych potrzeb z okresu dzieciństwa. To zjawisko jest widoczne u osób mających trudne dzieciństwo – sieroty, półsieroty, wychowankowie Domów Dziecka, dzieci z rodzin konfliktowych czy rozwiedzionych.

Dziewczynki wychowujące się bez ojca szukają dużo starszych partnerów, którzy będą im zapewniać ojcowskie bezpieczeństwo. Sieroty często nie zwracają uwagi na to jaki jest partner ważne że po prostu jakiś jest, że nie są już same. Ten motyw tak naprawdę zaczyna dopiero się rozwijać, liczba patologicznych rodzin czy związków z roku na rok jest wyższa, problemy alkoholowe dotykają coraz większą liczbę osób, liczba sierot i porzuconych lub odebranych dzieci także rośnie. Te dzieci później stworzą związki, bez żadnych podstaw, które powinny otrzymać od swoich rodziców a w wyniku tego mogą stworzyć tak samo trudne dzieciństwo swoim dzieciom jak sami mieli.

Następnym motywem jest chęć posiadania potomstwa, czasem tak silna że wystarczy do stworzenia związku,.w którym partnerzy zgadzają się co do sposobów wychowywania swoich dzieci. Może to dla niektórych z nas brzmi dość dziwnie być z kimś tylko dlatego ze chce się mieć dziecko, ale czasem nie znajduje się tej odpowiedniej osoby, a pragnie się mieć małego maluszka dla którego będzie się całym światem.

Dla niektórych z nas ważny jest czas trwanie znajomości. Osoba, która spędziła z nami długie lata zna nas można powiedzieć na wylot, wie o naszych potrzebach, pragnieniach, marzeniach i upodobaniach, czujemy się w jej towarzystwie dobrze i bezpiecznie. Ponadto gdy znajomość trwa już dość długi czas powstaje coś takiego jak przywiązanie i przyzwyczajenie. Te dwie rzeczy sprawiają że nie możemy sobie wyobrazić życia bez tej drugiej osoby i postanawiamy z nim spędzić resztę życia.

Atrakcyjność fizyczna jest również ważnym motywem dla większości z nas. Miło jest nam kiedy koleżanki zazdroszczą nam przystojnego i bardzo atrakcyjnego partnera. Może to wynika trochę z naszej próżności i chęci otaczania się ładnymi „rzeczami”, albo z faktu że obecna cywilizacja kładzie dość duży nacisk na piękno. Modna są ćwiczenia kształtujące sylwetkę,a także kosmetyki i zabiegi, które pomagają nam ukryć to co nie jest doskonałe.

Ostatnim motywem jest satysfakcja seksualna. Seks jest bardzo istotną rzeczą w obecnym społeczeństwie, pomaga odreagować stresy towarzyszące nam każdego dnia a także zrelaksować i odprężyć się przed kolejnym ciężkim dniem. Wiele kobiet i mężczyzn wybiera partnerów poprzesz podobne upodobania erotyczne. Niektórzy potrafią zrezygnować z partnerów z którymi np. mają wspólne pasje tylko albo aż dlatego, ze nie spełniają ich kryteriów wymarzonego kochanka czy kochanki.

Tak naprawdę wybierając partnera korzystamy podświadomie z kilku motywów, które wcześniej wymieniłam. Może to wynikać z faktu że związki jednomotywowe są kruche, niestabilne i łatwo z nich zrezygnować gdy dany motyw przestanie być istotny. Według mnie ważne jest aby wiedzieć dlaczego się jest z daną osobą, ale z doświadczenia wiem, że w niektórych przypadkach lepiej nie dzielić się tą wiedzą z partnerem.