Zwalczaj płytkę nazębną

8 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Płytka nazębna to powszechnie spotykany problem, z którym zmaga się większość pacjentów stomatologicznych. Czym dokładnie jest ta przypadłość i jak sobie z nią radzić, tłumaczymy w poniższym tekście.

kobieta rękawice bokserskie

Czym jest płytka nazębna?

Jest to osad nazębny pojawiający się po spożyciu posiłku lub napoju. Ma on przeważnie żółtawą barwę. W tej formie bardzo łatwo się jej pozbyć, dlatego zaleca się szczotkowanie zębów minimum 2 razy dziennie. Taki nawyk pomaga zapobiegać zmianie osadu w kamień nazębny. Sam osad jest idealnym miejscem dla rozwoju bakterii oraz drobnoustrojów powodujących infekcje. Nagromadzona płytka nazębna ma właściwości demineralizujące szkliwo. Jeśli nie jest usuwana przez dłuższy czas, istnieje ryzyko uszkodzenia warstwy ochronnej, którą tworzy wspomniane powyżej szkliwo.

Jak zwalczać płytkę nazębną?

Najlepszym sposobem na pozbycie się tego problemu jest profilaktyka w postaci regularnego mycia zębów. Do tego celu najlepiej wybrać pastę, która będzie zapobiegać tworzeniu się szkodliwej płytki nazębnej oraz kamienia nazębnego, taką jak ELGYDIUM Anti-Plaque. Produkt ten zawiera specjalnie opracowaną formułę, która zapewnia dokładne oczyszczenie zębów, bez uszkodzenia delikatnej powierzchni szkliwa, przywracając równowagę pH jamy ustnej. Skuteczność pasty została potwierdzona klinicznie i już po 3 tygodniach stosowania zauważa się zmniejszenie płytki nazębnej nawet o 93%.  Skład pasty został opracowany w taki sposób, by zapewnić optymalną ochronę przed płytką nazębną i kamieniem nazębnym. Co więcej, nowa receptura pasty to aż 98% składników pochodzenia naturalnego. W formule ELGYDIUM Anti-Plaque znajdują się takie składniki, jak Chlorheksydyna 0,004%, wyróżniająca się właściwościami oczyszczającymi i zapobiega powstawaniu płytki nazębnej. Drugi istotny w walce z problemem komponent to węglan wapnia 25%. Mineralizuje i poleruje szkliwo oraz przywraca równowagę pH w jamie ustnej. Pasta, rekomendowana przez lekarzy dentystów i higienistki stomatologiczne, to rozwiązanie do codziennej pielęgnacji jamy ustnej dla osób powyżej 12 roku życia.

Idealnym uzupełnieniem pasty jest szczoteczka ELGYDIUM Anti-Plaque. Jej włókna powstały w wyniku specjalnie opatentowanej technologii w układzie „X”. Rozwiązanie zapewnia większą skuteczność usuwania płytki nazębnej w porównaniu z innymi szczoteczkami. Dodatkowym uzupełnieniem i wzmocnieniem efektu walki z płytką nazębną jest stosowanie płynów do płukania jamy ustnej, np. Eludril CARE Anti-Plaque. Preparat pomaga w utrzymaniu optymalnego pH jamy ustnej, niezwykle ważnego, jeśli chcemy uniknąć erozji szkliwa.

Produkty Pierre Fabre Oral Care marek Elgydium oraz Eludril dostępne są wyłącznie w aptekach stacjonarnych i internetowych oraz w wybranych gabinetach stomatologicznych.

Więcej informacji na stronie www.ElgydiumAnti-Plaque.pl

Pierre Fabre Oral Care

Firma powstała w 1960 r., jest jednym z czołowych przedsiębiorstw na rynku produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Pierre Fabre Oral Care zawiera portfolio znanych marek, takich jak ELUDRIL, ELGYDIUM CLINIC i ELGYDIUM, ELUGEL, PANSORAL.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Dziecko płacze i jest niespokojne p…
Za nami szczepionka MMR, no i po szczepieniu płacz, niepokój i podwyższona temp...
Klimatyzacja do mieszkania
Klimatyzacja to super sprawa bo latem ochłodzisz pomieszczenia, a w sezonie przejściowym i zimą...
Jakiej firmy okna kupić
Polecam kontakt z krakowskim biurem sprzedaży okien, drzwi i bram - Kenbud https://www.kenbud.pl/...
Co na ścianę?
Jeśli farby to te bez toksyn polecam. Będziesz zadowolona zarówno z jakości, kolorystyki...