Dlaczego warto stosować probiotyk?

8 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czym są probiotyki i kiedy warto je przyjmować? Czym się kierować, poszukując probiotyku? Odpowiedzi na te, a także inne pytania znajdziesz w naszym poradniku.

probiotyk

Probiotyki – co to takiego i do czego służą?

Probiotyki to substancje, które pełnią bardzo ważną funkcję w organizmie każdego z nas. Sama nazwa wywodzi się z greki i tłumaczona jest jako „dla życia”, co dość wyraźnie wskazuje na ich rzeczywiste znaczenie. Probiotyki to po prostu różnego typu bakterie i drożdże, których obecność w jelitach jest bardzo pożyteczna dla całego układu trawiennego.

W tym miejscu trzeba wspomnieć też o prebiotykach, które stanowią istotną pożywkę dla bakterii probiotycznych. Można zatem uznać, że probiotyki i prebiotyki są od siebie ściśle zależne, a obecność jednych w dużej mierze warunkuje bytność drugich. Dlatego każdy z nas powinien dbać nie tylko o właściwą równowagę probiotyków, ale i prebiotyków.

Niestety owa równowaga w wielu sytuacjach może ulegać rozmaitym zmianom. Jednym z najczęściej przywoływanych przykładów jest antybiotykoterapia – antybiotyki wpływają niekorzystnie na florę bakteryjną w układzie pokarmowym.

Multilac przy antybiotykoterapii

Antybiotykoterapia niszczy nie tylko chorobotwórcze bakterie, ale również pożyteczne bakterie probiotyczne. Gdy proporcje pomiędzy złymi i dobrymi drobnoustrojami zostają zachwiane, może dojść do obniżenia odporności i rozwoju kolejnych dolegliwości. Dlatego warto wspierać florę bakteryjną jelit od zewnątrz i zarówno podczas antybiotykoterapii, jak i po jej zakończeniu przyjmować preparaty probiotyczne, zawierające żywe kultury bakterii, np. te z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium.

Preparatem, który może wesprzeć zmienioną mikroflorę w takim przypadku, jest Multilac. Probiotyk Multilac to tak naprawdę synbiotyk, gdyż jest połączeniem probiotyku z prebiotykiem. W jego składzie znajduje się aż 9 szczepów bakterii, przez co jego działanie jest jeszcze mocniejsze. Co to oznacza? Z uwagi na większą liczbę szczepów i ich różnorodność, probiotyki wieloszczepowe mają większą szansę zasiedlić jelita bakteriami probiotycznymi, niż probiotyki jednoszczepowe lub te zawierające 2-3 szczepy bakterii.

Pożywkę dla bakterii jelitowych stanowi oligofruktoza – to dzięki niej namnażanie probiotyków następuje w sposób zrównoważony. To jednak nie wszystko – Multilac synbiotyk jest bardzo łatwy w stosowaniu, trzeba go przyjmować tylko raz dziennie. Nie musisz go też trzymać w lodówce, a dla najmłodszych przygotowano specjalną wersję probiotyku Multilac dla dzieci w kroplach.

Multilac synbiotyk warto brać nie tylko podczas antybiotykoterapii i po jej zakończeniu, ale także w przypadku wystąpienia innych dolegliwości, takich jak niestrawności, wymioty czy nudności. Jeśli szukasz preparatu, który wesprze Twoją florę bakteryjną w jelitach, Multilac probiotyk może okazać się odpowiednim wyborem.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezenty
Zawsze można być praktycznym :P tym bardziej jak idziemy do mężczyzny. Butelka dobrego...
Czego nie odmówisz sobie nawet podc…
Pizzy, niestety (albo stety :P ). Pizzy nie potrafię się oprzeć i zawsze...
Pleśń i wilgoć w domu
Teraz z domów robi się termosy więc potrzeba wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kanały...
Termometr
U nas sprawdza się termometr dokonujący dokładnych pomiarów temperatury ciała, ale też powierzchni czy płynów.