URODA I ZDROWIE

Zaproszenia ślubne – pomysłowe i oryginalne

11 kwietnia 2018, dodał: pinkmause

Do tego wyjątkowego dnia przygotowujemy się przez długi czas. Najważniejszymi osobami w Dniu Ślubu są państwo młodzi, ale ślub i zabawa weselna to także goście i z tego względu należy dużo uwagi poświęcić, aby uczestnicy uroczystości ślubnych poczuli się równie wyjątkowo. Jednym z pierwszych, ale i najważniejszych elementów planowania ślubu jest wybór zaproszeń ślubnych. Ślub i wesele to wydarzenia wyjątkowe i taka też powinna być ich oprawa.

Niezależnie od tego, jak wielu ma być uczestników planowanego święta, warto sporządzić listę potencjalnych gości ze strony zarówno pani młodej, jak i pana młodego. Na podstawie takiej listy najwygodniej i najłatwiej przygotowuje się zaproszenia ślubne. Zawsze dobrze mieć jednak o kilka kart zaproszeń więcej (ze względu na ewentualność popełnienia błędu podczas ich wypisywania lub chęci albo potrzeby zaproszenia dodatkowej osoby).

Zaproszenia ślubne wysyła się minimum na miesiąc czasu przed zaplanowaną uroczystością, ale bezpiecznie jest rozesłać zaproszenia nawet na trzy miesiące przed ślubem. Zaproszenia ślubne wysyła się jedynie do osób, do których nie ma możliwości z różnych powodów dotrzeć osobiście. Przyjęte jest, opierając się na regułach savoir-vivre, że osobiście zaprasza się najbliższą rodzinę i najbliższych przyjaciół, i wówczas wręcza się kartę zaproszenia. Zgodnie z obowiązującymi zasadami przy organizacji ślubu, zaproszenie powinno być wręczane w kopercie (włożone wierzchem), i co równie ważne, koperta nie może być zaklejona.

Obecnie jest niezliczenie wiele najróżniejszych wzorów zaproszeń ślubnych. Wybierać można z modeli klasycznych, eleganckich, bardzo ozdobnych lub nowoczesnych, a także bardzo oryginalnych czy zabawnych. Współczesna moda, która zaczyna być coraz bardziej powszechna, to zaproszenia bez wskazywania imiennego (bez wpisywania imienia i nazwiska zapraszanych osób). Taka opcja zaproszeń pozwala na swobodne rozdawanie zaproszeń na ślub, bez ciągłego sprawdzania poprawnego dopasowania nazwiska do konkretnej osoby. Zaproszenia bez nazwiska minimalizują też ryzyko pomyłki w odmianie czy literówek w nazwisku. Wpisywanie nazwisk na zaproszeniach ślubnych pozostaje jednakże praktyką docenianą przez tradycjonalistów, bowiem wymienienie gościa z imienia eksponuje godność, jest też podkreśleniem prestiżu gościa oraz szacunku dla niego. Niezależnie jednak od przyjętej formy na zaproszeniu ślubnym zawsze należy podać niezbędne dane, w tym przede wszystkim datę i miejsce ślubu oraz wesela. Warto też poprosić o potwierdzenie przybycia.

Zaproszenia mają zachęcić gości do przybycia na uroczystość, powinny zatem zawsze być schludne i atrakcyjne. Nikt jednak nie powiedział, że klasyczna elegancja nie może zostać zastąpiona wariantem oryginalnych czy nawet ekstrawaganckich wzorów. Dobrym pomysłem jest wszakże zachowanie swoistej spójności stylizacyjnej, czyli dobranie stylu zaproszenia do projektowanego wystroju i oprawy stylizacyjnej uroczystości ślubnej. Przede wszystkim należy pamiętać, że zaproszenie ślubne to wizytówka ślubu, i to ta jedyna i niepowtarzalna.

Modna stylistyka, ciekawie dobrane kolory, zaskakująca, nietypowa forma na pewno zaskoczy i zaciekawi każdego, kto otrzyma takie zaproszenie. Atrakcyjność, elegancja lub nieszablonowość zaproszeń ślubnych dostępnych na stronie sklepu Zapi.pl spełni wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Sklep Zapi obok ciekawych kategorii zaproszeń ślubnych (vintage, glamour, romantic, flower, fruit) oferuje nawet oryginalne ślubne zaproszenia ekologiczne, które wykonywane są w oparciu o materiały pochodzące w 100% z surowców naturalnych, w tym z papieru z odzysku.


W ofercie sklepu Zapi.pl znajdują się również komplety papeterii wykonanej w różnych stylach i technikach, które cechuje niepowtarzalny wygląd oraz znakomita jakość. Wszystkie zaproszenia są wykonywane ręcznie z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły. Zapi.pl jest największym producentem papeterii ślubnej, w jego ofercie znajduje się piękna i bogata kolekcja zaproszeń ślubnych, która cieszy się dużą popularnością na terenie całego kraju. Sklep oferuje dodatkowo także inne artystyczne produkty, jak karty okolicznościowe, księgi pamiątkowe, dekoracje i inne wyroby papeteryjne. Ceremonia ślubna wiąże się z szeregiem obowiązków i przygotowań, które kosztują wiele czasu, pracy i nierzadko również stresu. Na szczęście wybór odpowiednich zaproszeń ślubnych ze sklepem Zapi.pl to czysta przyjemność.

 

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz