Zapotrzebowanie na freelancerów wciąż rośnie

21 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Zaletami współpracy z freelancerami są jej elastyczność i niskie koszty. Z tego typu usług korzystają zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa – od mikrofirm po wielkie korporacje. Najczęściej na taką formę decydują się agencje interaktywne, biura tłumaczeń, lub firmy, które mają dużo zleceń w branżach takich jak programowanie i copywriting.

influencerka

Najpopularniejsze ostatnio oferty freelancingu dotyczą usług związanych z  tworzeniem stron internetowych – mowa zarówno o aspektach technicznych, kreacji treści, jak i np. o tłumaczeniach – opowiada Paweł Rak, założyciel platformy odfreelancera.pl – swoje usługi proponują często również specjaliści od social mediów czy graficy, odpowiedzialni za oprawę wizualną firmy i jej witryny sieciowej.

Praktycznie w każdej firmie na jakimś etapie działań pojawia się zapotrzebowanie na jednorazowe zlecenia, w postaci np. zaprojektowania materiałów promocyjnych, stworzenia informacji prasowej czy wykonania usług sprzątających – w zasadzie nie ma branży, w której nie opłacałaby się mniejsza lub większa współpraca z freelancerem.

„Wolni strzelcy” w branży IT

Biznes online rozwija się w bardzo dynamicznym tempie, a wraz z jego rozwojem rośnie ryzyko ataków cyberprzestępców. Dla właściciela sklepu internetowego pomoc freelancera w zakresie administracji i ochrony systemów IT jest na wagę złota.  Na rynku pracy wyraźnie odczuwalny jest niedobór specjalistów, którzy potrafią wziąć odpowiedzialność w tym obszarze – mówi Paweł Rak – jeżeli posiadasz niezbędną wiedzę związaną z zabezpieczeniami środowisk teleinformatycznych oraz znasz bieżące zagrożenia w obszarze IT, to koniecznie zagospodaruj tę niszę.

Wciąż pilnie poszukiwani są także specjaliści od programowania, nawet pomimo faktu, że coraz więcej osób zyskuje kompetencje w tym zakresie. Wielu mniejszych firm nie stać na utrzymanie programisty na etacie, ale dzięki freelancerom mogą mieć zapewnione wsparcie, w zależności od potrzeb.

Poszukiwany specjalista ds. czyszczenia elewacji i mycia okien na wysokości

Freelancer to jednak nie tylko pracownik intelektualny – zaznacza ekspert z platformy odfreelancera.pl – taką formę działania może wybrać na przykład osoba oferująca specjalistyczne usługi sprzątania np. na wysokości, gdzie już nie wystarczy miotła, ścierka i wiadro. Właściciele budynków zlecają tego typu usługi specjalistom, którzy zachowają środki ostrożności wynikające z zasad BHP.

Aby świadczyć usługi czyszczenia elewacji oraz mycia okien na wysokości jako freelancer, trzeba posiadać specjalistyczny sprzęt i umiejętności. Wysokościowe mycie okien oraz elewacji może odbywać za pomocą kilku metod, a najpopularniejsze z nich to technika alpinistyczna, wykorzystanie podnośnika lub mycie z poziomu gruntu z wykorzystaniem kijów teleskopowych.

paweł rak

Nowoczesne rozwiązania dla freelancerów

Bez względu na specjalizację freelancing staje się coraz popularniejszą formą świadczenia usług, na które chętnych nie brakuje. Klienci poszukujący profesjonalistów mogą teraz korzystać z nowoczesnych platform, na których widoczne są w jednym miejscu wszystkie oferty oraz opinie wystawione po poprzednich zleceniach. Ważne, by freelancer był godny polecenia i trzymał się terminów jakie wyznacza mu zleceniodawca, wtedy na pewno nie będzie martwić się o niedobór klientów – zapewnia Paweł Rak – dzięki internetowej platformie łatwiejsze stają się także poszukiwania usługobiorców, więc na jej funkcjonalności korzystają obie strony umowy. 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...