Zalety i wady spania w skarpetkach

29 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Na zbliżające się chłodniejsze jesienne wieczory nie ma nic lepszego niż ulubiona pidżama, wygodne skarpetki i ciepły koc do owinięcia ciała. Jednak wiele osób budzi się po takiej nocy bez przykrycia i bez skarpetek, bo tak jesteśmy przyzwyczajeni. Według Ciebie rozmowa na temat tego, czy zakładać skarpetki do snu, jest bez sensu? Jest wprost przeciwnie!

Wygodne skarpety

Nawet tak mało istotna sprawa, jak spanie w skarpetkach lub bez nich ma wpływ na cykle snu. Niezależnie od tego, czy spanie w skarpetkach uważasz za doskonały pomysł, czy totalną pomyłkę, koniecznie przeczytaj ten tekst do końca. Jaki wpływ ma ta decyzja na Twój sen? I jakie są zalety i wady spania w skarpetkach?

spanie w skarpetach

Skutki przegrzania stóp

Dlaczego zazwyczaj masz zimne dłonie i ręce? Podobno są takie, ponieważ znajdują się najdalej od serca z wszystkich części ciała. Czy aby na pewno? Pod wpływem zimna naczynia krwionośne w stopach zwężają się, co powoduje spowolnienie przepływu krwi. Jednocześnie nie ma tam tłuszczu i mięśni, które mogłyby zapewnić ciepło. Dlatego nogi mają wpływ na temperaturę całego ciała. W związku z tym zimne nogi rzeczywiście mogą zwiększać ryzyko przeziębienia. Jak najprościej i najskuteczniej można regulować temperaturę swoich stóp? Najlepiej założyć wygodne skarpetki wysokiej jakości! Najlepiej takie, które już są sprawdzone i są wysokiej jakości, jak skarpetki Dedoles.

Co to ma wspólnego ze snem?

Idealna temperatura ciała pomoże Ci szybciej zasnąć. Oczywiście dla każdego idealna temperatura jest inna. Niektórzy lubią gorąco, a inni preferują niższe temperatury. Specjalne bezszwowe, chłonne, kompresyjne lub przewiewne skarpetki bambusowe oferują wiele innych korzyści. Jeśli jednak założysz niewłaściwe skarpetki do łóżka, mogą one mieć negatywny wpływ na Twój sen i Twoje zdrowie.

kobieta w skarpetach

Zalety spania w skarpetkach

Jednym z powodów, dla których powinniśmy zakładać skarpetki do spania jest to, że podnoszą one jakość snu. Skarpetki wspomagają termoregulację ciała i zapobiegają budzeniu się w środku nocy z zimna. Badania wykazały, że mogą nawet pomagać w szybszym zasypianiu.

Jednocześnie ciepło ułatwia rozluźnienie i zapomnienie o codziennym stresie. Zatem śpiąc w skarpetkach łatwiej się zrelaksujesz. Lepszy sen ułatwia koncentrację i sprawia, że lepiej się nam pracuje następnego dnia.

Zapewne wiesz, że suche i zimne powietrze mogą poważnie uszkadzać skórę. Nie tylko na twarzy, ale na całym ciele, w tym nawet na stopach. Wystarczy jednak założyć skarpetki, aby nie mieć suchych i popękanych stóp. Dzięki nim poprawi się jakość skóry na Twoich stopach.

skarpety do łóżka

Wady spania w skarpetkach

Zakładanie skarpetek do spania może też mieć mniej lub bardziej negatywne skutki dla nóg i całego ciała. Mogą to być całkiem banalne problemy, takie jak przegrzanie ciała.

Ale zła higiena spowodowana zakładaniem skarpetek do snu może mieć też poważniejsze skutki. Najczęstszym problemem jest wybór niewłaściwego materiału i zbyt ciasnych skarpetek. Wtedy skóra stóp nie może prawidłowo oddychać, co powoduje wiele problemów, w tym nieprzyjemne infekcje. Dlatego należy wybierać skarpetki bawełniane lub bambusowe.

bambusowe skarpety

Spanie w nieodpowiedniego typu skarpetkach może także powodować znacznie poważniejsze problemy zdrowotne. Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że zbyt ciasne skarpetki mogą utrudniać cyrkulację krwi w nocy. Jeśli więc masz problemy z krążeniem krwi, pomyśl o zaopatrzeniu się w specjalne skarpetki kompresyjne lub śpij boso.

Podsumowując, osoby mające problemy z zasypianiem i niezakłóconym spaniem w nocy mogą włożyć skarpetki, aby poprawić jakość swojego snu. Jeśli jednak wkładanie skarpetek na noc powoduje problemy zdrowotne, spróbuj spać bez nich. Niezależnie od tego, czy chcesz podnieść jakość swojego snu, czy po prostu chcesz uprzyjemnić sobie życie, przydadzą Ci się skarpetki Dedoles wysokiej jakości!

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy mozna sprzedać dom z kredytem?
Wtedy trzeba pytać bank o zgodę i ew. współwłaściciela domu, czasem to tu jest...
Jak szybko w relacjach przechodzici…
Zależy też od tego, jak bardzo mnie ktoś kręci.. Bo jeśli bardziej mnie kręci...
Sposoby na jesienną chandrę:)
Słodkości:) Jesienią najwięcej piekę ciast, zauważyłam...
yerba mate
Był czas, że tylko ją piłam, ale nie widziałam specjalnego wpływu na samopoczucie...