Nieprzemijająca klasyka, czyli buty damskie Dr. Martens | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Nieprzemijająca klasyka, czyli buty damskie Dr. Martens

29 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Każda z pań z chęcią prezentuje unikalny styl, dobierając niebanalne elementy garderoby do codziennej stylizacji. To właśnie dzięki dodatkom można wyróżnić się z tłumu i czuć się komfortowo przez wiele godzin. Taką wygodę zapewniają buty Dr. Martens, których popularność przeszła oczekiwania samego pomysłodawcy.

buty Dr. Martens,

Przygoda w Alpach

Wszystko zaczęło się tuż po II Wojnie Światowej, w 1945 roku. Niemiecki lekarz Martens udał się w Alpy na wypoczynek. W trakcie urlopu doznał kontuzji stopy, która skutecznie unieruchomiła go w hotelowym pokoju. W głowie lekarza zrodziła się myśl, by stworzyć buty, które zapobiegną kontuzjom i uchronią stopę przed urazami. Któż zna się na tym lepiej, niż sam specjalista w tej dziedzinie? Inspiracja po prostu nie mogła się nie udać.

Po powrocie do rodzinnego kraju Martens rozpoczął prace nad swoim projektem. Cztery lata później, małymi krokami i przy wsparciu ze strony wspólnika – doktora Herberta Funcka – rozpoczęła się produkcja zakrojona na szerszą skalę. Czym wyróżniały się powstałe buty? Na pięcie umieszczono niewielką poduszkę powietrzną, której zadaniem było zapobiegać wstrząsom stopy i minimalizować ryzyko powstania kontuzji. Ważną rolę w okresie kształtowania się marki odegrał brytyjski biznesmen Bill Griggs, który nabył prawa do produkcji i wzbogacił obuwie o charakterystyczną żółtą nić. To właśnie ten element stanowi najbardziej rozpoznawalny element obuwia Dr. Martens.

Solidne buty do zadań specjalnych

Martensy, jak dziś popularnie określa się buty marki, często mylone są z glanami. Owszem, ich zadziwiająca trwałość spowodowała, że obuwie chętnie użytkowali pracownicy służb mundurowych, listonosze czy budowlańcy. Współczesne modele butów Dr. Martens wyróżniają się cieńszą podeszwą, o wiele mniejszą wagą oraz delikatnym fasonem, którego na próżno szukać w masywnych glanach. Martensy charakteryzują się subtelnym krojem i występują w rozbudowanej gamie kolorystycznej, co pozwala dopasować je do niemal każdej stylizacji.

Martensy do sukienek? Tak!

Dziś społeczność daleka jest od stereotypowego myślenia. Buty wyglądem przypominające glany nie są dłużej kojarzone jako nieodłączny element subkultur. W dodatku współczesna moda pozwala bawić się stylem i zestawiać zwiewne spódnice i sukienki z obuwiem, które tylko pozornie nie pasuje do reszty. Martensy chętnie noszą gwiazdy show-biznesu, promując look, który naśladują miliony nastolatek. Cukierkowe Martensy do letniej sukienki? Czemu nie! To idealny zestaw na festiwal muzyczny czy spontaniczną podróż motocyklem.

Buty, pomimo swojej delikatności, są bardzo solidne. Twórcy sprawnie połączyli wytrzymałość, niezawodność i wygodę użytkowania, nadając Martensom wyjątkowo kobiecy styl. Obuwie zachwyca barwioną skórą naturalną i kauczukową podeszwą o znakomitej przyczepności. Całość wykończona jest wytrzymałym noskiem, który uchroni stopę przed każdym urazem. Para butów Dr. Marten koniecznie powinna znaleźć się w szafie każdej stylowej kobiety.

Partnerem materiału jest Eastend – Twoje buty Dr. Martens.

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Rzadko takie sytuacje występują, mnie nigdy nic się nie zdarzyło...
Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Warto rozważyć ich zakup, by zapewnić sobie skuteczniejszą ochronę w razie wystąpienia sytuacji awaryjnej....
Wałek czy pędzel do malowania
Jeśli malujemy duże, gładkie powierzchnie, lepiej sięgnijmy po wałek. Pędzel nieumiejętnie użyty może...
Reklama dla firmy z branży monitori…
Reklama powinna być odpowiednio dostosowana do danej grupy odbiorców, zrozumiały, perswazyjny, konstruowany w...