URODA I ZDROWIE

Zakupy w internecie. Co i jak kupujemy w sieci?

24 lipca 2020, dodał: Redakcja

Zakupy w sieci to dziś powszechna praktyka, raz na jakiś czas zdarza się je robić każdemu. Za takim rozwiązaniem przemawia przede wszystkim wygoda – wybrany produkt możemy mieć u siebie w krótkim czasie bez potrzeby wychodzenia z domu. To także opcja bezpieczniejsza, zwłaszcza w czasie trwania pandemii koronawirusa. Co najczęściej kupujemy w sieci i w jaki sposób możemy rozliczać się za zakupy?

zakupy internetowe

Zakupy w internecie – skąd ich popularność?

Rynek zakupów online dynamicznie się rozwija, trudno się z tym nie zgodzić. Jak wynika z szacunków, jeszcze w tym roku jego wartość w naszym kraju ma osiągnąć 11 miliardów dolarów. Wynika to przede wszystkim z powszechności internetu oraz szerokiej oferty sklepów – od elektroniki, przez ubrania aż po artykuły spożywcze. Sklepy online otwarte są całą dobę, to oznacza nieograniczony czas wyboru i możliwość porównywania ofert różnych producentów. Wpływ na ich popularność ma także łatwość, z jaką możemy dokonać transakcji – mamy dowolność, jeśli chodzi o sposób rozliczania, m.in. przelewy lub karty kredytowe.

Zakupy online – co kupujemy?

Jakie produkty podczas zakupów online wybieramy najczęściej? Na to pytanie odpowiada zeszłoroczny raport Gemius Polska. Królują artykuły modowe – 69% internautów w ten sposób kupuje odzież, a 55% obuwie. Zaraz po nich plasują się książki, filmy oraz płyty – 54%. Internet to także dobre miejsce na planowanie wakacji – na zakup podróży i wycieczek decyduje się 31% osób. Niesłabnącą popularnością cieszą się także elektronika (30%) oraz produkty wnętrzarskie (29%).

Jak płacić w sieci?

Jak szybko i łatwo płacić za zakupy w sieci? Najprostszą metodą będzie oczywiście płatność z użyciem karty kredytowej. Oczywiście przed dokonaniem transakcji warto upewnić się, że nabywamy produkt na bezpiecznej stronie. Jeśli tak, to we wskazanych miejscach wystarczy wpisać jej numer oraz znajdujący się z tyłu kod CVV. W ten sposób wskazana kwota zostanie przelana na konto sklepu.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Dobre szampony do włosów
Sprawdź Kaminomoto -https://www.sachi.pl/kaminomoto - to świetny szampon szczególnie dla osób, które maja problem...
Woda pitna dla dużej rodziny
Polecam dzbanki filtrujące, czysta woda bez noszenia butli ze sklepu...
Blizny na twarzy krępujące :(
Ale to chyba boli...? Jeśli bliznę da się przykryć makijażem to chyba...
po depilacji
Mam drogi balsam zapobiegający wrastaniu włosków i widzę jakąś poprawę, tyle...