Zabiegi laserowe najlepsze na jesień – wywiad z Absolu Clinic! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Zabiegi laserowe najlepsze na jesień – wywiad z Absolu Clinic!

26 października 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Zabiegi laserowe cieszą się niesłabnącą popularnością szczególnie w sezonie jesiennym. Na co zwrócić uwagę oraz jakie efekty możemy uzyskać po tego typu zabiegach odpowiada Absolu Clinic z Warszawy.

 

 

Coraz bardziej popularne są zabiegi laserowe. Czy za popularnością idzie również skuteczność?

50tka to dawna 40tka. Już wiek nie jest ograniczeniem dla kobiet. W wieku 40tu, czy 50ciu lat jesteśmy coraz bardziej świadome własnych potrzeb, nie zamierzamy rezygnować z ambicji, rozwoju i przyjemności życia. Dla wielu kobiet życie dopiero się zaczyna po 40tce , czy 50tce. Wraz za tym podąża potrzeba dobrego, zdrowego, młodego wyglądu.

Świadomość profilaktyki przeciwstarzeniowej rośnie z roku na rok. Rośnie zapotrzebowanie na skuteczne zabiegi odmładzające, które działają w sposób naturalny, czyli stymulują naszą skórę i tkanki do regeneracji. Zapotrzebowanie na zabiegi mało inwazyjne, aby nie trzeba było wyłączać się z życia, oraz zabiegi komfortowe i niebolesne – a jednocześnie skuteczne i dające widoczne efekty. Takie właśnie kryteria spełniają nowoczesne odmładzające zabiegi laserowe.

Zabiegi laserowe to nic innego, niż wykorzystanie światła lasera o konkretnej długości, impulsie i energii. Dzięki różnym rodzajom laserów obecnie chyba wszystkie problemy związane ze skórą – starzenie, zmarszczki,  problemami takimi jak rumień, naczynka, przebarwienia czy nawet trądzik, można wyleczyć laserem.

Mało kto wie, że zabiegi laserowe zaliczane są do naturalnych zabiegów regeneracyjnych. W zależności od rodzaju lasera i jego zastosowania energia lasera działa na skórę powierzchniowo, lub głęboko, na skórę właściwą i stymuluje ją do przebudowy. Energia cieplna skręca włókna kolagenowe i pobudza fibroblasty do syntezy nowego kolagenu, w ten sposób skóra stymulowana jest do autoregeneracji, czyli odmładza i naprawia się sama! Światło lasera ma moc.

Zabiegi laserowe są niezwykle skuteczne i bezpieczne, pod warunkiem, że są wykonane przez wykwalifikowanego, doświadczonego operatora oraz na odpowiedniej jakości sprzęcie.

Gwarancją bezpieczeństwa są urządzenia laserowe od światowych liderów laseroterapii, które są przede wszystkim bardzo nowoczesne i dzięki temu bardzo bezpieczne.

Urządzenia laserowe powinny być też opatrzone odpowiednim certyfikatem bezpieczeństwa, najlepiej FDA, czyli Amerykańskiej Agencji Leków.

Nowoczesne lasery nie mają nic wspólnego z tymi, które były na rynku 10 czy 15 lat temu, obecnie nowoczesne platformy laserowe charakteryzuje ogromna skuteczność terapii, komfort zabiegu, brak rekonwalescencji.

Jakie zabiegi mogą Państwo polecić?

Filozofia kliniki Absolu to holistyczne podejście do urody i zdrowia. Ważna jest dla nas naturalność, systematyczne działania, które hamują procesy starzenia i zapewniają zdrowie skórze. Stawiamy na skuteczne terapie z wykorzystaniem najnowszych technologii, które w najbardziej skuteczny i efektywny sposób rozwiązują problemy skóry i opóźniają procesy starzenia poprzez naturalną regenerację – stymulację naturalnych procesów odnowy.

Nasze bestsellerowe zabiegi odmładzające to wielopłaszczyznowy lifting laserowy FOTONA 4D oraz Radiofrekwencja Mikroigłowa. Obydwa zabiegi oparte są na najbardziej nowoczesnych, bezpiecznych i skutecznych technologiach potwierdzonych badaniami – laseroterapii oraz energii fali radiowej połączonej z mikronakłuwaniem.

Fotona 4D to unikalny laser na twarz, który łączy cztery procedury laserowe i dwie różne wiązki lasera w jeden zabieg. Dlatego jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów liftingujących i odmładzających na rynku. Zabieg ten działa na czterech wymiarach skóry i tkanek wewnętrznych, od naskórka, po skórę wewnętrzną. Terapeutyczne ciepło lasera ok 42 stopni Celsiusza dociera aż do powięzi mięśniowej, czyli do tego poziomu, na którym pracują chirurdzy plastycy. Dzięki temu jest to najbardziej skuteczny nieinwazyjny lifting termiczny.

Radiofrekwencja Mikroigłowa, wykonywana najbardziej nowoczesnym urządzeniem kategorii premium Virtu RF to połączenie energii fali radiowej, która działa na stymulację włókien kolagenowych do naturalnej przebudowy i pobudza syntezę nowego kolagenu, a mikronakłuwanie pobudza przebudowę skóry. Czyli połączenie synergii dwóch technologii daje naprawdę spektakularne rezultaty odmłodzenia. To idealny zabieg dla skóry wiotkiej, tracącej objętość i elastyczność, również dla skóry z nierównościami, niedoskonałościami, bliznami, czy powiększonymi porami. Radiofrekwencja mikroigłowa na ciało – takie jest również zastosowanie zabiegu. Radiofrekwencja sprawdza się na wiotką skórę na brzuchu, kolanach, raminach, a nawet na piersiach! Moc naturalnej regeneracji jest ogromna!

 Jak wyglądają te zabiegi, czy są bolesne?

Zarówno Fotona 4D jak i radiofrekwencja mikroigłowa na twarz są zabiegami minimalnie inwazyjnymi.

Podczas zabiegu laserowego twarz naświetlana jest impulsami lasera. Podczas czterech różnych procedur odczuwane jest mniejsze lub większe ciepło, ale zabieg nie jest bolesny. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, ale zaczerwienienie ustępuje po 1-2 dniach. Nie jest to powód do ograniczenia aktywności, nie wyłącza z codziennego życia.

Dla podniesienia komfortu lasera na twarz podczas zabiegu stosowane jest chłodzenie specjalną medyczną chłodziarką, aby zabieg nie był nieprzyjemny. Wielu klientów, którzy korzystali wcześniej z innych zabiegów laserowych, które były bolesne są bardzo pozytywnie zaskoczeni, że Fotona 4D nie boli!

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej polega na wprowadzeniu energii cieplnej fali radiowej głęboko w skórę dzięki mikronakłuwaniu. Dzięki temu intensywne ciepło nie jest odczuwalne na skórze, a jego działanie jest bardzo skuteczne i przebudowuje i ujędrnia skórę. Do zabiegu stosowane jest znieczulenie kremem znieczulającym, aby efekt nakłuwania nie był odczuwalny. Dzięki temu zabieg jest komfortowy.

Po zabiegu nakładana jest specjalna maska regeneracyjna, aby wyciszyć skórę i przyspieszyć regenerację. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, ale zaczerwienienie ustępuje po 1, maksymalnie dwóch dniach.

Jak często można wykonywać zabiegi?

Zabiegi z kategorii regeneracyjnych, czyli lifting laserowy, czy odmładzanie falą radiową powinny być wykonane w serii, 2- 4 zabiegów. Skuteczność jest największa w serii, oraz efekt utrzymuje się  dłużej. Zabiegi regeneracyjne wykonuje się nie częściej niż w odstępie jednego miesiąca, bo skóra potrzebuje ok 28 dni do przebudowy i regeneracji.

Jak zabiegi laserowe wpływają na skórę, czy mogą ją rownież odmłodzić?

Zabiegi laserowe mają szerokie spektrum zastosowań zarówno w medycynie estetycznej jak i dermatologii, ze względu na bardzo rozwiniętą technologię laserową i różne rodzaje laserów.

Zabiegi laserowe rozwiązują praktycznie wszystkie problemy skóry;

– odmładzają skórę

– usuwają zmarszczki i bruzdy

– usuwają blizny, na przykład po trądziku

– ujędrniają i liftingują skórę i owal twarzy

– redukują rumień

– usuwają przebarwienia

– zamykają popękane naczynka

– leczą trądzik różowaty

– poprawiają teksturę i jakość skóry, po zabiegu laserowym skóra jest delikatna, rozświetlona

Bardzo powszechny problem popękanych naczynek i rumienia można wyleczyć jedynie laserem

Na co warto zwrócić uwagę planując zabieg laserowy?

Decydując się na zabieg laserowy przede wszystkim warto sprawdzić, jakiej klasy laserem dysponuje klinika, w której chcemy wykonać zabieg. Jakość urządzeń jest niezwykle ważna, bo ma to wpływ na skuteczność, bezpieczeństwo i komfort zabiegu. Warto upewnić się, że urządzenie laserowe jest najwyższej klasy, od jednego ze znanych światowych producentów. Zabiegi laserowe powinny być wykonywane w dobrej klinice, która ma wysokie opinie jakości. Na pewno takie zabiegi nie powinny być wykonywane u kosmetyczki. Laser to silna energia, więc warto zadbać o komfort i bezpieczeństwo.W klinice A bsolu dysponujemy najwyższej jakości urządzeniami premium od światowych liderów urządzeń medycznych. Zabiegi wykonywane są przez doświadczonych operatorów.

Dla kogo dedykowane są takie zabiegi?

Zabiegi laserowe są tak naprawdę dedykowane wszystkim, bo spektrum zabiegów laserowych jest bardzo szerokie. Laser na rumień czy naczynka mogą wykonać osoby i młode i starsze, zabiegi dedykowane są tym, którzy mają problem. Warto pamiętać , że nie leczone popękane naczynka mają tendencję do dalszego pękania, a powstały rumień może doprowadzić do trądziku różowatego.

Osoby młode z tłustą skórą, powiększonymi porami, czy bliznami po trądziku powinny skorzystać z resurfacingu laserowego. To zabieg, który doskonale wyrównuje i przebudowuje teksturę skóry, zmniejsza pory, wygładza skórę.

Dla starszych osób dedykowany jest szeroki wachlarz zabiegów odmładzających i liftingujących. To nie prawda, że nie powinno się zaczynać zabiegów laserowych zbyt wcześnie, bo skóra się rozleniwi. Wręcz odwrotnie!

Zabiegi laserowe to zabiegi regeneracyjne, które działają w naturalny sposób na skórę, dlatego laseroterapia jest doskonałą prewencją przeciwstarzeniową.

Smart aging – to właśnie dobrze dobrany i regularnie stosowany laser na twarz, to zahamowanie i opóźnienie procesów starzenia. Dzięki takiej profilaktyce skóra może wyglądać co najmniej 10 lat młodziej!

Czy istnieją jakieś przeciwskazania do wykonania takich zabiegów?

Tak. W przypadku laseroterapii jest kilka przeciwskazań do zabiegu.

To przede wszystkim:

– ciąża i karmienie piersią

– choroby nowotworowe

– świeżo opalona skóra w miejscu zabiegowym

– przyjmowanie leków czy ziół światłouczulających ( na bazie witaminy A). Należy odstawić 1 miesiąc przed zabiegiem

– kremy z retinolem – należy odstawić 2 tygodnie przed zabiegiem

– tydzień przed zabiegiem laserowym nie korzystamy z intensywnych peelingów, kwasów.

Jak należy postępować po zabiegu? Czy są jakieś specjalne zalecenia?

– dzień przed i po zabiegu nie korzystamy z basenu i sauny

– dbamy o nawilżenie i regenerację skóry odpowiednią delikatną pielęgnacją

– nie wystawiamy skóry na słońce i bezwzględnie stosujemy filtry ochronne SPF 50

Absolu Clinic

Ul. Dzielna 64 U7
01-029 Warszawa
Telefon: +48 538 380 897

 

serdecznie dziękuję za rozmowę!

rozmawiała: Małgorzata Kopeć

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...