Zabawki – rozwijaj wyobraźnię swojej pociechy | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Zabawki – rozwijaj wyobraźnię swojej pociechy

16 sierpnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Każde małe dziecko potrzebuje nowych wrażeń i ciągłego rozwoju wyobraźni. Zabawa jest jedną z najważniejszych aktywności. Dzięki niej najmłodsi nie tylko się relaksują, ale także zdobywają wiedzę o świecie, socjalizują się, rozwijają emocjonalnie i twórczo. Zakup długo wyczekiwanej zabawki jest jednym z momentów, na które czeka każde dziecko. Bogata sklepowa oferta sprawia, że wszyscy rodzice są w stanie znaleźć wymarzone prezenty dla swoich pociech!

zabawki dla dziecka

  1. Zabawki dla młodszych i dla starszych dzieci
  2. Zabawki interaktywne i zabawki sensoryczne
  3. Zabawki Bruder – maszyny rolnicze i budowlane

Zabawki interaktywne są bardzo dobrym sposobem do stymulowania zmysłów i ćwiczenia pamięci.

Zabawki dla młodszych i dla starszych dzieci

Zabawki edukacyjne, zabawki sensoryczne i klocki LEGO – te i wiele innych zabawek umilą czas każdemu dziecku! By dziecko mogło się swobodnie bawić, muszą być zaspokojone jego wszystkie potrzeby. Dostępne są zarówno zestawy dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Są też zestawy, które producenci polecają przykładowo od osiemnastego roku życia. Nie jest to związane z ograniczeniami, które są kojarzone z bezpieczeństwem. To po prostu tematyczne serie zabawek, inspirowane np. popularnymi filmami (Avengers, Star Wars), które są atrakcyjniejsze dla starszych osób. Dodatkowo takie zabawki nierzadko charakteryzuje większy stopień skomplikowania.

Zabawki interaktywne i zabawki sensoryczne

Zabawki interaktywne są bardzo pomocne w łatwiejszym kierowaniu uwagą najmłodszych. Uczą, bawią i wspierają rozwój dzieci. Ćwiczą pamięć, stymulują zmysły i pozwalają opanować wiele nowych umiejętności. W tym miejscu warto wspomnieć, że dzieci znacznie szybciej przyswajają wiedzę, jeśli nauka odbywa się przez zabawę. Dlatego też zabawki interaktywne są bardzo dobrym rozwiązaniem, bo zapewniają jedno i drugie.
Zabawki sensoryczne działają na różne zmysły: wzrok, dotyk, słuch, węch, smak. Kostki sensoryczne albo książeczki zrobione z materiałów charakteryzujących się wyjątkową fakturą (szorstkie, puchate, gładkie, śliskie czy miękkie), do których dołączone są gryzaki plastikowe z wypustkami albo błyszczące elementy są przykładami zabawek, które oddziałują na dotyk. Doskonale sprawdzają się wśród najmłodszych dzieci. Dla starszych są przeznaczone różne masy plastyczne: plastelina, ciastolina, modelina, czy gniotki. Jeśli takie zabawki będą dodatkowo piszczeć, szeleścić albo grzechotać, zaangażowany zostanie także słuch dziecka.

Zabawki Bruder – maszyny rolnicze i budowlane

Jednymi z chętniej kupowanych zabawek są te oferowane przez niemiecką markę Bruder. Charakteryzują się one wysoką precyzją wykonania i dużą szczegółowością. Do tego dochodzi bardzo dobra trwałość. Większość produktów w ofercie to zabawki przeznaczone dla chłopców. Seria Bruder zabawki to między innymi rolnicze maszyny (traktory i kombajny z akcesoriami), koparki i inne atrakcyjne pojazdy i figurki. Jak na zabawki dla chłopców przystało, przeważnie są to różne kategorie pojazdów budowlanych oraz pojazdów użytkowych, maszyn leśnych, wozów policyjnych i straży pożarnych.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz