URODA I ZDROWIE

Yerba mate – jak smakuje i czego od niej oczekiwać?

29 grudnia 2020, dodał: Redakcja

Yerba mate cieszy się popularnością na całym świecie, w tym w Polsce. Wiele osób ceni ją za niepowtarzalny smak i właściwości. Co warto wiedzieć o yerba mate i czego właściwie można się po niej spodziewać?

YERBA MATE

Yerba mate – co to jest?

Yerba mate to napój pochodzący z Ameryki Południowej. Susz, z którego przygotowuje się napary uzyskuje się z liści i łodyg ostrokrzewu paragwajskiego – wiecznie zielonego drzewa o specyficznych wymaganiach, przez które obecnie plantacje prowadzone są jedynie na określonych terenach. To Argentyna, Paragwaj i Brazylia – kraje, które należą do ścisłej czołówki światowej produkcji i eksportu yerba mate. Od pochodzenia produktu zależy jego smak i aromat, jednak cechą łączącą jest tradycyjna goryczka właściwa dla ostrokrzewu paragwajskiego. Może być ona dodatkowo wzmocniona w procesie suszenia – wielu producentów wykorzystuje w tym celu dym z paleniska. Osoby preferujące delikatniejsze smaki mogą sięgnąć po yerba mate suszoną gorącym powietrzem lub zawierające dodatek ziół lub owoców. Pełną ofertę produktów znaleźć można w sklepie Poyerbani.pl.

YERBA MATE2

Działanie i właściwości yerba mate

Działanie yerba mate często porównywane jest do kawy, bowiem ostrokrzew paragwajski słynie z właściwości pobudzających. Warto zauważyć pewną różnicę, bowiem po wypiciu kawy następuje zwykle nagły wzrost ciśnienia, a po kilku godzinach – równie gwałtowny jego spadek. W przypadku yerba mate napływ energii jest stopniowy i przyjemny, co ma związek z nietypowym sposobem spożywania tego naparu. Jedną porcję, czyli ok. 30 g suszu można zalewać wodą nawet do ośmiu razy, co pozwala delektować się yerba mate nawet przez kilka godzin, zapewniając organizmowi ciągłe pobudzenie. Napary z ostrokrzewu zwykle pija się przez specjalną słomkę zakończoną filtrem, ze specjalnego naczynka zwanego matero. Na początku swojej drogi warto wybrać zestaw do yerba mate, który zawiera wszystkie niezbędne akcesoria, co pozwoli komfortowo delektować się naparami.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Problemy z kręgosłupem
Po wielu problemach z bólami pleców, spowodowanymi w większości moją własną ignorancją tej sprawy,...
Jaki żel intymny
Z tego co wiem, to jest badzo dobry.
Czas oczekiwania na przedszkole
Jeśli chodzi o prywatne przedszkole językowe to w tego typu placówkach idzie to całkiem...
bóle pleców:(
Ja przez kilka lat zmagałem się z bólami pleców, aż postanowiłem skorzystać z usług...