URODA I ZDROWIE

Wyjątkowe chrzciny – 7 pomysłów na niezapomnianą uroczystość

3 września 2020, dodał: Redakcja

Formalności w kościele, lista gości, zaproszenia, odpowiedni lokal i menu… Jest tego sporo, ale chrzciny nie odbędą się bez odpowiedniej organizacji i poświęcenia sporej ilości czasu, czasami też nerwów… Ale przecież to wyjątkowy moment, który ma być miłym wspomnieniem, dlatego poniżej kilka wskazówek, jak zorganizować chrzciny, aby było to wyjątkowe wydarzenie dla Waszej rodziny i gości.

przyjęcie z okazji chrztu

Jak ubrać dziecko na chrzciny?

Wyjątkowe wydarzenia wymagają wyjątkowego stroju. Ubranko na chrzest dla dziecka powinno być eleganckie, najlepiej w jasnych kolorach: bieli, écru, a w zależności od płci dziecka może mieć kolorowe dodatki: różowe u dziewczynki lub błękitne w przypadku chłopca. Ale najważniejsza jest wygoda dziecka oraz dobór stroju odpowiednio do pory roku, w której odbywają się chrzciny.

W przypadku chłopców najlepszym wyborem będzie elegancki sweterek, marynarka czy garniturek założony na body. Dla dziewczynki świetnie sprawdzi się sukienka delikatnie zdobiona haftem lub cyrkoniami. Zwróćcie uwagę na dobrej jakości materiały, które sprawią, że maluszek się nie przegrzeje i nie będzie czuł dyskomfortu.

Coraz częściej rodzice decydują się na klasyczne długie szaty do chrztu. Uniwersalny krój będzie odpowiedni zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca, a taki strój założy później nawet młodsze rodzeństwo czy kuzynostwo.

Dekoracje na chrzciny

Niby szczegół, a wnosi tak wiele: jest tłem dla zdjęć, buduje odświętną atmosferę, cieszy oczy… Jeśli organizujecie przyjęcie w domu, wystarczą kolorowe balowy fantazyjne wiszące pod sufitem oraz kwiaty na stołach. W przypadku gdy odbędzie się ono w restauracji, dekoracja lokalu jest często wliczona w koszty, dlatego możecie pod okiem profesjonalisty wybrać najbardziej przypadający do Waszego gustu wystrój.

„Dziękujemy, że jesteście…”

Dobrze jeśli przyjęcie zacznie się od uroczystego powitania gości przez rodziców w imieniu jeszcze niemówiącego maluszka. Warto powiedzieć na wstępie kilka ciepłych słów i po prostu podziękować za obecność na tak ważnym dla Was wydarzeniu. To z pewnością trochę rozluźni atmosferę i będzie zaproszeniem do udanego świętowania.

Pamiętajcie, żeby przed lub po obiedzie przeznaczyć czas na życzenia i prezenty dla Waszej pociechy. To także okazja, aby każdy członek rodziny mógł zobaczyć i przytulić nowego członka rodziny. Takie momenty to clue przyjęcia.

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Na rodzinnych uroczystościach przeważnie jest sporo dzieci, które nie chcą spokojnie siedzieć przy stole przez cały dzień. Warto wcześniej przygotować kilka zabaw, które skutecznie umilą im czas. Możecie także wynająć profesjonalistę – animatora zabaw. Zwiększy to nieco koszty, jednak będziecie mieć pewność, że pociechy Waszych najbliższych będą się dobrze bawić przez cały czas trwania przyjęcia.

O ile zabawy dla dzieci są częstym elementem rodzinnych imprez, to już atrakcje dla dorosłych są swego rodzaju ewenementem. A przecież dobrze, aby dwie prawie nieznane sobie rodziny miały okazję do integracji oraz chwil śmiechu. Pomysłem na prostą zabawę z nagrodami jest quiz na temat nowo narodzonej pociechy. Ciekawe czy matka chrzestna lub babcia zgadnie, jak długo ma w zwyczaju spać i jak często grymasi Wasz brzdąc.

Choć chrzciny to ważna uroczystość w życiu każdej rodziny, niestety dziecko nie będzie jej pamiętać. Dlatego świetną pamiątką dla niego będzie księga z życzeniami od gości. Postawcie ją w widocznym miejscu wraz z kolorowymi pisakami i różnymi naklejkami, a najbliżsi z pewnością wykorzystają okazję do napisania kilku ciepłych słów.

Ukłon w stronę gości

Ten zwyczaj staje się coraz popularniejszy i nie jest już tylko praktykowany przy okazji wielkich uroczystości, takich jak wesela czy prymicje. Nawet skromne podziękowania w postaci słoiczka miodu, ładnie zapakowanych słodkości czy buteleczki wybornego trunku sprawi radość gościom i przywoła miłe wspomnienia podczas delektowania się pysznymi upominkami.

księga gości

Warto też przygotować specjalne podziękowania dla osób, które w większym stopniu przyczyniły się do pomocy w organizacji chrzcin lub pełniły ważną rolę, np. dla rodziców chrzestnych. Takie spersonalizowane „dziękujemy” będzie obok zdjęć świetną pamiątką z tego ważnego dnia.

Nieulotne kadry

Zdjęcia to miła pamiątka nie tylko dla gości, którzy po latach będą mogli wrócić do pięknych rodzinnych chwil, ale przede wszystkim dla Waszej pociechy. Dlatego dobrze będzie wynająć fotografa, który uwieczni najważniejsze momenty, a później przygotuje fotoreportaż. Zdjęcia wykonywane na chrzcinach pięknie opowiedzą historię całego dnia, począwszy od przygotowań w domu, ubierania spiritus movens uroczystości, poprzez ceremonię w kościele, życzenia od zaproszonych gości i wspólne biesiadowanie.

A jeśli chcecie poznać pomysłowość zaproszonych gości i lubicie zabawne kadry, postawcie obok księgi gości aparat natychmiastowy. Tak powstałe zdjęcia będzie można później wkleić obok życzeń, a pozowanie z pewnością sprawi gościom wiele frajdy.

Na koniec wisienka na… torcie

tort na chrzciny

Znakiem rozpoznawczym każdej świątecznej uroczystości jest tort. Nie inaczej jest w przypadku chrzcin, a bogato zdobiony, często piętrowy wypiek stanowi ukoronowanie wykwintnego obiadu i jest wyczekiwaną przez młodszych gości atrakcją. Tort możesz zamówić, upiec samodzielnie lub wybrać z menu na chrzciny oferowanego w restauracji, gdzie zamierzasz zorganizować przyjęcie. Warto, aby był odpowiednio spersonalizowany – zawierał imię dziecka oraz cukrowe ozdoby. Ciekawą opcją będzie dodanie fontann tortowych, które szybko zwrócą uwagę wszystkich obecnych.

Czas ochrzcić dziecko i świętować!

Przyjęcie z okazji chrzcin jest niewątpliwie pięknym wydarzeniem w życiu każdej rodziny. To pierwsza możliwość, aby przedstawić pociechę całej rodzinie. Ale to także czas, kiedy po trudach porodu i pierwszych nieprzespanych nocach możecie w końcu trochę poświętować. Organizacja chrzcin z pewnością nie należy do najprostszych zadań, ale zdecydowanie warto wykorzystać wszystkie okazje, aby jak najlepiej przygotować ten dzień.

Wspaniałego świętowania :)

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz