Jakie funkcjonalności może mieć opaska sportowa?

3 września 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Inteligentne opaski sportowe już od ładnych paru lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Co zatem kryje to niewielkie urządzenie i jakie otwiera przed nami możliwości? Przyjrzyjmy się rozwiązaniom, które nam oferują, ponieważ jest ich całkiem sporo.

Krokomierz i moduł GPS

Światowa Organizacja Zdrowia utrzymuje, że aby zachować witalność i dobrą kondycję należy robić dziennie 10 tysięcy kroków. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile kroków wykonujemy w ciągu dnia, dlatego naprzeciw wychodzą nam opaski sportowe. Będą one mogły z bardzo dużą dokładnością oszacować, jak wiele przeszliśmy w ciągu całego dnia.

Oprócz krokomierza większość smartbandów ma również wbudowany moduł GPS, za sprawą którego będziemy mieli informację, jaki dystans przebyliśmy oraz z jaką prędkością pokonywaliśmy wybrane odcinki.

Licznik kalorii

Wiemy, ile kroków zrobiliśmy i w jakim tempie, więc warto byłoby również mieć świadomość, jak to przekłada się na spalane przez nas kalorie. I w tym przypadku smartband nas nie zawiedzie. Na podstawie naszych indywidualnych danych z dużą precyzją wskaże ilość i tempo spalanych przez nas kalorii. Oczywiście wszystko w zależności od aktywności, której się w danym czasie podejmiemy.

Pulsometr

Dzięki opasce sportowej będziemy mogli monitorować poziom tętna zarówno podczas intensywnego wysiłku, jak i przez cały dzień, nawet wtedy, kiedy nie wykonujemy żadnego ruchu. Funkcja ta pozwala na prześledzenie pracy serca i może mieć także zbawienny wpływ dla naszego zdrowia. Będzie nas ostrzegać, kiedy nasze tętno zrobi się niebezpiecznie wysokie, ale także za niskie. Może to być dla nas dobry sygnał, aby zbadać, czy z naszym układem krążenia jest wszystko w porządku.

Monitorowanie snu

Jeżeli podejrzewasz, że ilość i jakość twojego snu nie są zbyt dobre, z pomocą przyjdzie ci twoja opaska sportowa. Prześledzi przebieg i długość twojego snu z rozbiciem na poszczególne fazy, a wynik wraz z jego interpretacją przedstawi na przejrzystym wykresie. Ponadto wygeneruje praktyczne wskazówki, które mogą realnie wpłynąć jakość naszego snu. A to z pewnością zaowocuje udaną całą resztą dnia!

Codzienny motywator

Nie ma co ukrywać, każdy z nas miewa dni, w których chęć na jakąkolwiek aktywność spada do zera. Czasami w natłoku różnych obowiązków zdarza nam się nawet zapomnieć o odpowiedniej dawce ruchu. Jednak w tym przypadku z pomocą przychodzi nam motywator, który na nasz telefon będzie wysyłać mobilizujące przypomnienia zagrzewające do treningu.

Wodoodporność, a nawet wodoszczelność

Ponieważ nasza opaska sportowa będzie towarzyszyć nam przez niemal całą dobę, nie powinniśmy martwić się, że jakikolwiek kontakt z wodą może uszkodzić jej funkcjonowanie. Z modelem wodoodpornym będziemy mogli bez obaw wejść z naszym smarbandem pod prysznic, myć naczynia czy spacerować lub biegać nawet wówczas, gdy zaskoczą nas opady deszczu.

Wszystkim fanom pływania dedykowane są modele wodoszczelnie. Nie tylko zachowają one swoją żywotność podczas dłuższego kontaktu z wodą, ale również będą w stanie określić nasz styl pływacki, tempo oraz szybkość poruszania się. A to przełoży się na precyzyjny pomiar naszej całkowitej aktywności na basenie.

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Pomysł na prezent dla dziecka
Ja swoim dzieciom jak byli mali to kupowałam wszelkiego rodzaju puzzle, klocki, układanki, tablice...
Związek z niższym chłopakiem
Mój mąż jest mojego wzrostu a nawet może z cm niższy. Powiem szczerze,...
kolor ubrań
W nadchodzącym sezonie w modzie damskiej, modne kolory wiosna-lato 2024 takie, jak: elegancka biel,...
Coraz częstsze bóle nóg
Najczęściej stanowią także pierwszy objaw problemów z układem krążenia. Obrzęki nóg pojawiają się najczęściej...