URODA I ZDROWIE

Wybieramy okulary dla sportowców

3 września 2020, dodał: Redakcja

Kochasz sport i nie wyobrażasz sobie życia bez możliwości uprawiania ulubionej dyscypliny? W takim razie koniecznie wyposaż się w odpowiednie… okulary. Czemu warto to zrobić i jakie okulary wybrać?

okulary dla sportowców

Uprawianie konkretnej dyscypliny sportowej wymaga naturalnie odpowiedniego przygotowania. Konieczne jest zatem wyposażenie się we właściwy strój czy też zakup sprzętu, który umożliwi odbywanie regularnych treningów. Niemniej jednak istnieje jeszcze jedno akcesorium, jakie warto – a nawet należy – nabyć. Mowa o okularach. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak to prawda. Jak się bowiem okazuje uprawianie takich dyscyplin sportowych jak m.in. jazda na rowerze, jogging, nordic walking czy też jazda na nartach może wywrzeć negatywny wpływ na stan naszego wzroku. Dlaczego?

Okulary dla sportowców – użyteczne akcesorium czy zbędny wydatek?

Ilość dostępnych na polskim rynku, różnorodnych gadżetów dla sportowców potrafi przyprawić o istny zawrót głowy. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż spora część tego rodzaju produktów to artykuły o… znikomej użyteczności. Z pewnością jednak nie można tego powiedzieć o okularach stworzonych z myślą o uprawianiu sportu. Dlaczego? Ponieważ – w przypadku dyscyplin uprawianych na zewnątrz – nasze oczy narażone są na sporą ilość szkodliwych czynników, takich jak chociażby ostre słońce, porywisty wiatr, kurz czy też żwir. Okulary sportowe chronią więc oczy zarówno przed urazami mechanicznymi, jak i możliwym oślepieniem.

Okulary sportowe czyli… jakie?

No dobrze ale czym tak naprawdę różnią się okulary dla sportowców od klasycznych, noszonych na co dzień okularów korekcyjnych czy też przeciwsłonecznych? Przede wszystkim okulary sportowe wyposażone są w szkła z poliwęglanu bądź też trivexu czy materiałów, które wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, a więc np. pęknięcie czy wyszczerbienie spowodowane upadkiem. W odróżnieniu od zwykłych okularów, te sportowe posiadają również zauszniki z gumką, która zapobiega przypadkowemu zsunięciu się z głowy. A co z miłośnikami sportu, którzy zmagają się z różnego rodzaju wadami wzroku? Osoby borykające się ze wspomnianymi dolegliwościami powinny natomiast wyposażyć się w specjalne okulary korekcyjne dla sportowców.

Korekcyjne okulary sportowe

Uprawianie sportów – zwłaszcza tych dynamicznych – rodzi niebezpieczeństwo uszkodzenia okularów korekcyjnych noszonych na co dzień. Nie oznacza to jednak, iż sportowcy posiadający wadę wzroku powinni zrezygnować z ich noszenia. Z myślą o tej grupie osób stworzone zostały bowiem korekcyjne okulary sportowe. Wśród tego rodzaju produktów znajdziemy między innymi okulary z wkładką korekcyjną typu clip-on, okulary korekcyjne czy też soczewki korekcyjne ze sportowymi uszlachetnieniami. A co z osobami uprawiającymi sporty wodne? Dla tej grupy sportowców powstały specjalne okulary korekcyjne do pływania, dostępne w wartościach -10,00 Dptr. do +10,00 Dptr. Co więcej, wybrane modele wyposażone są w soczewki pokryte specjalną warstwą, której zadaniem jest zmniejszenie zaparowania. Warto dodać, iż na rynku dostępne są również korekcyjne… maski do nurkowania! Wybrane maski umożliwiają nawet montaż soczewek sferocylindrycznych.

Gdzie kupić okulary dla sportowców? Duży wybór różnego rodzaju akcesoriów znajdziesz np. na stronach sklepu online Eyerim pod adresem https://www.eyerim.pl/.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy ładny i trwały zapach musi być …
> edziawrobel12 napisał/a:> tak ładny zapach musi być drogi! Prawidzwe perfumy kosztują, a wszystkie...
jakie pojemności kupujecie?
Ja zwykle kupuję większe bo bardziej opłacają się cenowo.
Kosmetyki naturalne do włosów
Z naturalnych kosmetyków do włosów polecam sprawdzić markę Biolage (https://www.notino.pl/biolage/).
Makijaż dla okularnic!
Może przy okularach, dla równowagi warto postawić na fajna szminkę? :)