Wybieramy koce plażowe i piknikowe – na co zwracać uwagę?

3 sierpnia 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Lato w pełni, wielu z nas planuje zasłużony wypoczynek na łonie natury. Piękna pogoda i odpowiednia temperatura często skłaniają nas do wyboru terenów zielonych, często w okolicach akwenów wodnych. Sprzyja to rodzinnym piknikom oraz wspólnej integracji, na co w ciągu roku czasu jest zdecydowanie mniej. Nikt jednak nie chce spędzić kilku godzin na gorącym piasku, dlatego zabieramy ze sobą dodatkowe akcesoria, które mają umilić nam spędzany czas. Oprócz zimnych napojów oraz przekąsek niezbędne są koce piknikowe, zwane również plażowymi. Z uwagi na popyt, w sklepach znajdziemy wiele atrakcyjnych modeli – który z nich wybrać i na co zwrócić największą uwagę?

koce piknikowe

Koce plażowe – czym się charakteryzują?

Koce plażowe, w porównaniu do swoich tradycyjnych odpowiedników, są znacznie bardziej odporne na wilgoć, zabrudzenia oraz temperaturę podłoża. Z uwagi na swoje przeznaczenie w procesie ich tworzenia często używa się specjalnych materiałów, w tym m.in. pianki PVC, która pozwala na swobodny wypoczynek nawet na mokrych terenach. Jest to szczególnie istotne podczas dłuższych wypraw – temperatura oraz warunki atmosferyczne mogą zmienić się z dnia na dzień, a nieodpowiednia izolacja termiczna produktu może znacznie pogorszyć nasz uprzedni pozytywny nastrój. Niektóre koce piknikowe występują również w formie dwuwarstwowych mat, wyprodukowanych w technologii podwójnej siatki, co pozwoli uniknąć niepotrzebnego brudu oraz zniwelować niekomfortowe uczucie przyklejającego się do ciała piasku. Wystarczy tylko przetrzeć materiał, a zostanie on całkowicie oczyszczony.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru koca piknikowego?

Wybór koca piknikowego, mimo że wydaje się prosty, może przysporzyć nam nieco kłopotów. Z uwagi na wzmożone zainteresowanie tego typu produktami w okresach wakacyjnych, producenci proponują wiele, często różnych od siebie modeli. Aby zakup był udany, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, w tym m.in.:

  • rodzaj materiału – liczy się nie tylko wytrzymałość, ale przede wszystkim to, jaki koc jest w dotyku. Im miększy materiał, tym przyjemniejszy będzie nasz wypoczynek.
  • grubość materiału – istotne jest miejsce, do którego się wybieramy. Jeżeli decydujemy się na piknik przy terenach wodnych, grubszy, a jednocześnie bardziej wytrzymały materiał, będzie znacznie lepszą alternatywą. Koc może okazać się jednak cięższy, co w sytuacji dłuższej wędrówki w miejsce docelowe będzie skutkować naszym dyskomfortem.
  • wielkość – naturalnie, im większy koc, tym więcej osób pomieści. Decydując się na zakup, pomyślmy więc przez kogo i w jaki sposób będzie on użytkowany. Piknik w dwie osoby nie wymaga ogromnej przestrzeni, jednak dodatkowy prowiant bądź sprzęt mający umilić nam czas, tj. głośnik, będą także potrzebować swojego bezpiecznego miejsca.
  • właściwości termoizolacyjne – wypoczynek na łonie natury zawsze wiąże się z ryzykiem. Zarówno temperatura, jak i właściwości podłoża mogą się zmieniać. Wybierzmy więc koc z odpowiednią warstwą izolacyjną, która zapewni odporność na zimno i wilgoć, a będzie nam służył nie tylko w ciepłe, letnie wieczory, ale i podczas nieco cięższych warunków atmosferycznych.
  • dodatkowe akcesoria – jeżeli zależy nam na swobodnym przenoszeniu koca, wybierzmy model wyposażony w specjalne rzepy pozwalające na jego szybkie złożenie, a w przypadku chęci przymocowania go do podłoża, zdecydujmy się na koc ze specjalnymi metalowymi kółkami, w które wbijemy np. śledzie.

piknik nad morzem

Koc na plażę – jaki najlepszy?

Plaże, zarówno polskie, jak i te zagraniczne, rządzą się swoimi prawami. Przyklejający się do ciała, często gorący od słońca piasek oraz wszechobecna wilgoć to ich nieodłączne elementy. Wypoczynek na takich terenach wiążę się więc z odpowiednią organizacją oraz doborem asortymentu – składany koc z dodatkową warstwą izolacyjną, która zapewni nam komfort użytkowania oraz ochroni produkt przed zniszczeniem, będzie świetnym wyborem. Upewnijmy się, czy model wyposażony jest w specjalne elementy, dzięki którym po złożeniu będziemy mogli z łatwością przenieść go w preferowane miejsce. Wiele koców posiada bowiem specjalną rączkę – po zwinięciu oraz zapięciu produktu, otrzymujemy więc swego rodzaju torebkę. A w przypadku nadmiaru artykułów wakacyjnych ich uniwersalność oraz niewielki rozmiar mogą niejednokrotnie uratować nas z opresji.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ciągłe zmęczenie
Dużo zależy od diety, mnie odbierają energię ciężkostrawne dania
Mój najdziwniejszy sen...
Ostatnio śnił mi się pewien muzyk (realnie istniejący, ale niezbyt znany, kojarzę...
Sztywność stawów , reumatyzm
Ważne jest żeby nie przeziębiać stawów, niektóry w młodości o to nie...
odchudzanie z dietetykiem
Ale dietetyk wie np. czego nie jeść przy danym schorzeniu i ma doświadczenie,...