Wiosenne magazyny dla dzieci Media Service Zawada

24 maja 2022, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czasopismo dziecięce może stać się elementem, który wiąże treść przeżyć dziecka w domu rodzinnym z tym, co odbiera ono w innych mediach, a co dotyczy różnorodnych faktów i zjawisk, które zachodzą w środowisku społecznym i przyrodniczym. Ilustracje w dziecięcych magazynach są dla dziecka pewnego rodzaju budulcem wyobrażeń, są konkretem, który wzbogaca dziecięce spostrzeżenia i pomaga je łączyć w związki oraz pomaga rozumieć fakty i sytuacje. Gazetki dla dzieci są również narzędziem wychowania czytelniczego.

 

Magazyny skierowane do dzieci istotnie wzbogacają rynek prasowy, dostarczając edukacji i rozrywki najmłodszym czytelnikom. Edukacyjna strona wydawanych cyklicznie magazynów obejmuje opowiastki i komiksy, zabawy do pisania i liczenia, rebusy, zagadki, kolorowanki oraz różne ciekawostki i informacje o zwierzętach czy naturze. Media Service Zawada wydaje kilkanaście o ile nie kilkadziesiąt różnych tytułów magazynów dedykowanych dzieciom w różnym wieku. W tym zarówno magazyny dla dziewczynek, jak też dla chłopców oraz magazyny uniwersalne z ulubionymi bohaterami znanych kreskówek. W uniwersum świata ulubionych bohaterów magazyny dla dzieci oferują wszelkiego rodzaju zabawy, kolorowanki, quizy i gry umysłowe: krzyżówki, wykreślanki, rebusy czy łamigłówki. Magazyny i książeczki są kierowane także do świadomych rodziców, którym zależy na dostarczaniu dzieciom wartościowych produktów, stymulujących rozwój i kształtujących różnorodne kompetencje, a jednocześnie umożliwiających wesołą zabawę z ulubionymi bajkowymi bohaterami. Wraz z Nadią, Maksem, Kasjanem i Aleksem przedstawiamy nowe, wiosenne numery popularnych magazynów od Media Service Zawada.

 

L.O.L. Surprise! 3/2022 (maj-czerwiec)

L.O.L. Surprise! to jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych zabawek dla dziewczynek w postaci kolekcjonerskich laleczek ukrytych w kulach. Laleczki skradły serca nie tylko dziewczynek, ale i ich rodziców. Ich największą atrakcją jest to, że nie do końca wiadomo, co znajduje się w każdej kuli, co jeszcze bardziej rozbudza dziecięcą ciekawość i gwarantuje dobrą zabawę.

L.O.L. Surprise! to już jednak nie tylko zabawka, ale także jeden z ważniejszych elementów popkultury, a co istotne, ten trend wyznaczają najmłodsi i bardzo dobrze im to wychodzi. Kultowe postacie pojawiają się na akcesoriach szkolnych, ubraniach, pościeli czy innych zabawkach. Dzisiaj L.O.L. Surprise! to już pewien element modnego stylu, który dobrze się nosi, i z którym warto się pokazać. Dla fanek laleczek Media Service Zawada wydaje kolorowy magazyn oraz różnorodne, ciekawe i dziewczęco zakręcone książeczki aktywizujące.

 

W najnowszym numerze L.O.L. Surprise! dzieci będą mogły poznać zawsze czadową i fotogeniczną Nae Nae, z którą każdy dzień zamieni się w imprezkę i która zawsze wyróżnia się wystrzałową stylówką, którą dzieci mogą też na nowo zaprojektować. Gazetka to także czas na zabawę z licznymi zadaniami i łamigłówkami. Na dzieci czeka wyszukiwanka korony, odnajdywanie identycznych par, poszukiwanie amuletu, tworzenie własnego klubu L.O.L., wyzwanie Coconut Q.T., zabawa na słoneczku, łączenie kropek i mnóstwo kolorowanek. Dzieci będą też rozwiązać quiz Czy jesteś urodzoną psotnicą? oraz test Co byś wolała?. Inne zadania to również: Zakręcone Koło Możliwości czy odkrywanie swojej modowej siostry. Na dzieci czeka też fantastyczna podpowiedź, jak sobie radzić z gorszym dniem, a także fantastyczne kolorowe plakaty i konkurs z nagrodami.

 

Do magazynu dołączone są także 2 superprezenty: w tym 2 pierścionki do samodzielnego ozdabiania oraz wesołe stempelki z wesołymi napisami, do tworzenia fantastycznych podpisów. Na dzieci czekają także kolorowe niespodzianki.

 

Magazyn Scooby-Doo 3/2022 (maj-czerwiec)

Scooby-Doo to bardzo popularny serial animowany opowiadający o perypetiach wiecznie głodnego, tchórzliwego, lecz bardzo sprytnego psa Scooby’ego i jego ludzkich przyjaciół: Kudłatego, Freda, Daphne i Velmy, czyli nieskończona ilość opowieści o łowcach tajemnic, duchów i potworów. Śledztwa w sprawie tajemniczych wydarzeń zawsze kończą się udaremnieniem złych poczynań i ujawnieniem osoby przebranej za potwora. Już kilka pokoleń wychowało się na bajkach z tej serii, nie dziwi więc nikogo, że brązowy dog i jego przyjaciele bawią także osoby dorosłe.

Pełne barwnych ilustracji i zabawnych sformułowań magazyny Media Service Zawada zachęcają do wspólnego czytania i są miłą odmianą od śledzenia przygód Scooby-Doo w telewizji. Magazyn Scooby-Doo to propozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają uroczego i niezwykle zabawnego psa detektywa. Jest jednym z najbardziej popularnych miesięczników dla młodszych chłopców, a pomysły czytelników są nie mniej zwariowane niż przygody Tajemniczej Spółki. Na łamach pisma czytelnicy znajdują opowiadania, gry, zabawy i zagadki, a także konkursy z supernagrodami. Tytuł od kilku lat cieszy się niesłabnącą sympatią i uwagą dzieci. Do każdego numeru dołączony jest ciekawy prezent nawiązujący do świata i bohaterów kreskówki.

 

W najnowszym numerze dzieci na 35 stronach będą mogły przeczytać zabawny komiks: Szalony naukowiec oraz Mordercze wahadło, bawić się w upiornym laboratorium oraz przeczytać wywiad z potworem Frankensteina. Na dzieci czeka też labirynt zręczności (Potworny Poślizg), diagram Franków, nowy plakat, łączenie kropek,  quiz wiedzy z uważności, labirynt z hordą potworów, ślady na ścianie oraz nowy konkurs z fantastycznymi nagrodami.

 

Dodatkowo dzieci mogą się bawić bez końca dołączonymi do magazynu zabawkami. W numerze 3 straszniefajne prezenty, w tym 1 z 4 zabawek, tj. składane modele robaków, skorupiaków i węży, krokodyle lub żółwie w jajach, skrzynia ze skarbami lub epicka saszetka z niespodzianką, a także dodatkowe niespodzianki, które dzieci uwielbiają. W naszym magazynie odkryliśmy chrząszcza i pająka, które wymagały skupienia i precyzji w składaniu (podpowiadamy: należy ściśle przestrzegać instrukcji i wszystko idealnie do siebie pasuje). Na dzieci czekają także niespodzianki. U nas były to straszniefajne stworki, idealne do wykorzystania jako pionki do gry lub ciekawa, przylepna ozdoba na szafkę nocną, a także latarka, którą każde dziecko przegoni potwory. Chociaż magazyn przeznaczony jest dla nieco starszych dzieci, także wiele maluchów uwielbia duchy, potwory i sympatycznego Scooby’ego.

 

Magazyn Nick. Jr. 3/2022

Nick Jr. to stacja o profilu dziecięcym z ofertą programową dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat, a także do ich rodziców. Na antenie prezentowane są interaktywne, pobudzające wyobraźnię animacje, które łączą zabawę z edukacją. Programy nie tylko bawią najmłodszych, ale również w nowoczesny i ciekawy sposób uczą. Dzieci mają okazję poznać podstawy języka angielskiego, wzory matematyczne, a także kulturę i historię Chin. Stacja nadaje przez 24 godziny na dobę, wyłącznie w języku polskim.

Magazyn Nick Jr. Media Service Zawada adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Powstał w oparciu o licencje z ramówki stacji Nick Jr., m.in. takie jak: Psi Patrol, Blaze i megamaszyny, Dora poznaje świat, Ben 10, Świnka Peppa, Umizoomi, Barbapapa szczęśliwa rodzinka, czy Bąbelkowy świat Gupików. W każdym numerze magazynu znajdują się opowiadania i mnóstwo zabaw aktywizujących: odnajdywanie elementów na stronie, kolorowanki, rysowanie, łączenie w pary, nauka pisania, a także konkursy w formie zabaw z ulubionymi bohaterami.

 

Najnowszy numer magazynu Nick. Jr. Media Service Zawada poświęcony jest bohaterom Psiego Patrolu, Bąbelkowym Gupikom, Rycerskiej Nelli, Blaze, Baby Shark oraz Top Wing. W numerze: W krainie dinozaurów – zadania na spostrzegawczość wraz z bohaterskimi pieskami, Pieski w zbrojach – kolorowanka i zabawa ze szczegółami, Nauka literek i rysowanie po śladzie, Herbatka u Nelli – testy na spostrzegawczość, Wodne szaleństwo – czyli zabawa z Gupikami i pamięcią, Koło słów – na jaką literę, zabawa z literkami, Zabawa na całego – dopasowywanie szczegółów, Wyprawa do zamku – duży labirynt z pieskami, smokami i zamkiem oraz  Przygody dzielnego kurczaka – wesoła historyjka obrazkowa do czytania z rodzicami lub rodzeństwem.

 

Do magazynu dołączone są dwa dodatkowe prezenty, tj. zestaw kart do zabawy z bohaterami Psiego patrolu oraz pędząca figurka Rocky. Karty z zadaniami to idealna zabawa w parach lub z ulubionym przyjacielem. Także fantastyczny test znajomości bohaterów, a jednocześnie edukacja poprzez zabawę. Kolorowe karty mogą być także wykorzystane do zabawy w zgadywanki – wszystko zależy od pomysłowości naszej, jako rodziców oraz naszych dzieci.

 

Magazyn Cartoon Network 3/2022 (maj-czerwiec)

Cartoon Network to program telewizyjny z kreskówkami dla dzieci nadawanymi codziennie przez całą dobę. To jeden z najpopularniejszych kanałów telewizyjnych dla dzieci, który słynie z nowoczesnych i dynamicznych seriali animowanych wypełnionych humorem i sympatycznymi postaciami. Najpopularniejsze produkcje to m.in.: Pora na przygodę, Niesamowity świat Gumballa, Młodzi Tytani, Ninjago, Między nami, misiami oraz Ben 10, Królikula, Steven Universe czy Atomówki. W ofercie kanału nie brakuje też nowych bohaterów i kreskówek, np. Prohyas i Vambre – dzielne rodzeństwo wojowników do wynajęcia, Craig znad Potoku, czy K.O., który każdego dnia walczy o to, by stać się najlepszym superbohaterem na świecie. Widzowie mogą też oglądać serial Klopsiki i inne zjawiska pogodowe i wiele innych.

Magazyny CN Media Service Zawada to cyklicznie wydawane gazetki dla wszystkich wielbicieli popularnej telewizji Cartoon Network. Zawierają najświeższe informacje o bohaterach zwariowanych kreskówek, najfajniejsze komiksy, najśmieszniejsze żarty, najbardziej szalone pomysły i atrakcyjne konkursy. Czytelnicy odnajdą w nim wiele atrakcji i niespodzianek z ulubionymi bohaterami. Do każdego numeru dołączony jest także niezwykły prezent, który nawiązuje do zwariowanego świata kreskówek.

 

W najnowszym Magazynie CN Media Service Zawada dzieci znajdą możliwość stworzenia własnego komiksu z Jakiem i Finnem, komiks obrazkowy Wróżka Zębomyjuszka oraz Pojedynek żarłoków wyszukiwanie różnic (Pozory) oraz zaburzonego porządku logicznego (Misja stopa), zabawny i ciekawy wywiad z Vito i Bellą, czyli najbardziej znanymi youtuberami w Polsce, wyszukiwanie powiększonych szczegółów (Tu były Misie), labirynt z Aquamanem, zabawy ze złudzeniami optycznymi, wyszukiwankę różnic z Bestią, grę planszową z monetami, zabawę Fuzja Konfuzja oraz wiele innych zadań oraz łamigłówek. Dzieci mogą też wziąć udział w nowym konkursie z nagrodami.

 

Do Magazynu dołączone są także niezwykłe prezenty, w tym: 1 z 5 figurek Pinypon Action, naklejki oraz niespodzianka – u nas figurka dinozaura Predasaurs Aqua Attack Loctar. Na dzieci czeka też ciekawy konkurs z fantastycznymi nagrodami. Kasjanowi, jak zawsze najbardziej spodobała się figurka strasznego dinozaura, która dołączyła do kolekcji, będąc jednym z najciekawszych eksponatów. A na pewno jednym z najbardziej groźnych. Natomiast maluchy zafascynowane robalami z innej gazetki przekształciły je w pionki do gry, z tylko sobie znanymi zasadami. My nie przeszkadzamy – dzieci mają najlepsze pomysły na zabawy, których nawet nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.

 

Magazyn Magic Pocket. Skarby z kieszonki 2/2022 (maj-lipiec)

Magazyn Media Service Zawada dla nieco starszych dziewczynek w wieku 5-8 lat. Bohaterka Julka dostaje w prezencie saszetkę, dzięki której przenosi się do świata fantazji. Do tego świata zaprasza wszystkie czytelniczki. A jednocześnie przedstawia wszystko to, co dziewczynki lubią najbardziej: ciekawostki ze świata, quizy, zagadki i psychozabawy, informacje o ciekawych zwierzątkach. Zaprasza też do klubu kolekcjonera, w którym opisane są niezwykłe i znane na całym świecie zbiory, oraz szaleni i dziwni kolekcjonerzy. W magazynie czekają także konkursy z supernagrodami.

 

W tym numerze Julka cieszy się wiosną. Opowiada o symbolice kwiatów, ciekawostkach związanych z tulipanami, zachęca do aktywności na świeżym powietrzu (Sportowe Love), przedstawia też pomysły na bujną zieleń w mieście oraz śliczny, zielony miniogródek, który każdy z nas może wykonać samodzielnie. W magazynie znajdziemy także ciekawe opisy ptasich obyczajów, a także możemy się nauczyć rysowania bociana.  Na dzieci czeka także konkurs rysunkowy z nagrodami oraz fantastyczne przepisy na przysmaki z wykorzystaniem jadalnych kwiatów. W gazetce znajdziemy też ciekawe opowiadanie pt. Co za historia. Magic Pocket to 28 stron zabawy, nauki i odkrywania świata. Głównym bohaterem numeru jest tulipan – kwiat nazwany królem wiosny.

 

Magazyn Skarby z kieszonki Media Service Zawada to jednak nie tylko gazetka ale także fantastyczne zabawki niespodzianki, które skradną serca każdej dziewczynki. Nasze skradły bezwarunkowo i to niezależnie od wieku. Do najnowszego numeru dołączone zostały 2 niespodzianki, w tym 1 z zabawek do wyboru: laleczka lub mruczący futrzak. W naszej gazetce znalazła się laleczka Pinypon z fioletowymi włosami oraz akcesoriami do ozdabiania, a także zestaw fantastycznych, letnich, złotych tatuaży i zestaw unikalnych kart do gry. Wszystkie laleczki Pinypon składają się z rozczepianych elementów. Dzięki tej wyjątkowej koncepcji poszczególne części można łączyć ze sobą w dowolny sposób, zmieniając wygląd figurek.

 

Magazyny Media Service Zawada są najlepszym przyjacielem dzieci w każdym wieku. Serdecznie polecamy, sami odkrywając fantastyczne publikacje i ich wartości edukacyjne oraz walory rozrywkowe. Czasami dorosły tęskni, za czasem wesołego i kolorowego dzieciństwa…

 

Polecamy również:

Książeczki Media Service Zawada w superofercie – moc zabawy

Zeszyty edukacyjne Wiem i ja – nauka z Media Service Zawada

Kreatywne pomysły na zabawę z Media Service Zawada

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz