Wcierki do skóry głowy – efekty stosowania

3 listopada 2021, dodał: Zuza_3
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

To, że włosy potrzebują odżywienia wydaje się oczywiste, jednak często zapominamy o tym, że tego samego potrzebuje skóra głowy. To z tamtą wyrastają włosy i dlatego powinniśmy starać się, aby nasz skalp był dobrze oczyszczony i nawilżony. Co więcej, jeśli odpowiednio o niego zadbamy, możemy pobudzić cebulki włosów do wzrostu. Pytanie tylko jak to zrobić? Magicznym remedium może okazać się wcierka!

Wcierka to inaczej płynny kosmetyk, który rozprowadzamy po skórze głowy. Inaczej nazywana jest także odżywką w płynie lub tonikiem do skóry. Chociaż z nazwy są wcierkami, zwykle ich nie wcieramy, tylko wykonujemy na zwilżonej nimi skórze głowy delikatny masaż. Od częstotliwości i sposobu ich aplikacji zależy to ja będą działać na naszą skórę. Najważniejsze są jednak składniki wcierki, które mogą przeróżnie oddziaływać na nasz skalp. Wcierki możemy podzielić na alkoholowe, olejowe i wodne. Taki podstawowy podział mówi nam już sporo o tym czego możemy się spodziewać w jej składzie.

Wcierki alkoholowe możemy zdecydowanie nazwać najmocniejszym z tych trzech zawodników. Jak sama nazwa wskazuje, są to kosmetyki oparte na alkoholu i będą one najlepiej wspomagać wzrost włosów, ponieważ zawarty w nich alkohol pozwoli pobudzić naczynia krwionośne skóry głowy i wniknąć składnikom aktywnym z wcierki lepiej w głąb skóry. Z kolei dobrze ukrwione i odżywione cebulki włosów będą sprawniejsze, a włosy będą rosnąć szybciej. Wcierki alkoholowe mają jednak swoje minusy. Jednym z nich jest to, że mogą wysuszyć skórę głowy, więc powinniśmy ograniczyć ich stosowanie do 3 razy w tygodniu i zadbać o nawilżanie skalpu.

Kolejna grupa to wcierki olejowe. One działają głównie natłuszczająco i nawilżająco na skalp. W składzie tych wcierek przeważać będą oleje niezastąpione w pielęgnacji skóry. Olejowe wcierki będą dużo łagodniejsze, ale także na ich działanie będzie trzeba dłużej poczekać. Ten właśnie typ płynnej odżywki będzie świetny dla wrażliwej skóry, która potrzebuje silnego nawilżenia. Nadal skuteczne dzięki zawartości składników pobudzających, jednak ich stosowanie może być nieco problematyczne. Ze względu na dużą ilość olejów wcierki te sprawią, że nasza skóra głowy będzie wyglądać nieświeżo. Właśnie dlatego ich stosowanie powinniśmy zaplanować na kilka godzin przed myciem głowy.

Ostatnią kategorią są wcierki oparte na wodzie. Świetne do stosowania na co dzień, ponieważ zwykle nie obciążą nam nasady. Są też najdelikatniejsze i najłatwiejsze do stosowania. Jeśli chcemy zacząć stosować wcierki codziennie to warto zacząć właśnie od nich. Często są wzbogacone na przykład kofeiną lub składnikami rozgrzewającymi, aby pobudzić krążenie i wzmocnić ich działanie.

W stosowaniu wcierek najważniejsza jest systematyczność i cierpliwość. Powinniśmy wyrobić sobie nawyk wcierania, aby nasza skóra głowy mogła się nam za to później odwdzięczyć. Ważne jest także delikatne traktowanie długości włosów, czyli na przykład odstawienie ręczników frotte, które przez swoje wystające wypustki wywołują większe tarcie i sprawiają, że włosy niszczą się szybciej. Jeśli to zapamiętamy nie pozostaje nam nic innego jak wybrać wcierkę dla siebie i zacząć z nią przygodę z pielęgnacją skóry głowy!

 

zobacz również:

 

Jak pielęgnować włosy kręcone i falowane – 5 prostych kroków!

Orzechy – na piękną skórę, włosy i paznokcie

Komu pasują brązowe włosy?

Najlepsze fryzury dla kobiet 60+, nie jesteś skazana na krótkie włosy i trwałą!

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz