Najlepsze fryzury dla kobiet 60+, nie jesteś skazana na krótkie włosy i trwałą!

28 lipca 2021, dodał: Zuza_3
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Po 60-ce nas, kobiet dopada przekonanie, że skoro siwiejemy, a na głowie włosów też jakby mniej, to musimy je obciąć i sprawić, żeby ich noszenie było już tylko wygodne, ale nie piękne. Nic bardziej mylnego! Kończąc 60 lat nadal idealnym wyborem będą fryzury podkreślające naszą kobiecość. Często to właśnie fryzura pomaga nam czuć się nadal powabnymi i młodymi w obliczu posiadania już dorosłych dzieci i wnuków. Osiągnięcie 60-ciu lat wcale nie skazuje nas na drastyczne cięcia włosów i trwałą! Podpowiemy, jak wybrać taką fryzurę, która będzie z jednej strony pasować do naszego wieku, a z drugiej nadal pozwoli czuć się jak 20-latka.

fryzury 60 +

Wybierając nową fryzurę dla siebie warto zwrócić uwagę na niedoskonałości naszej twarzy, które powstały w naturalny sposób wraz z naszym wiekiem. Lekiem na pojawiające się na czole zmarszczki może być grzywka, a opadającą skórę na szczęce zasłonią włosy do tego miejsca lub dłuższe. Warto na tego typu rzeczy zwrócić uwagę fryzjera – jeśli będzie wiedział co chcesz zasłonić, a co uwydatnić, łatwiej będzie mu się pracować.

Pixie cut

fryzura pixie cut

Tegoroczny trend, a więc sprawi, że nie tylko będziesz wyglądać młodo, ale także modnie. To cieńcie jest idealne dla pań, które cenią sobie wygodę i chciałyby postawić na krótkie włosy. Cieniowaną fryzurę typu pixie można dowolnie modyfikować po przez długość kosmyków. Jest to bardzo uniwersalne cięcie, które niweluje efekt cienkich włosów i świetnie dodaje objętości. Pozwala się także dowolnie stylizować. Co więcej cieniowanie włosów w tej fryzurze pozwala poprawić owal twarzy oraz sprawia, że luźna skóra wydaje się z powrotem naprężona.

Bob

fryzura bob

Tą fryzurę znają chyba wszyscy – bob jest absolutnie ponadczasowy. Kto by jednak pomyślał, że może się sprawdzić także w nico bardziej dojrzałym wieku. U pań 60+ nadaje stylu i klasy. Co więcej to fryzura, która z powodzeniem sprawdzi się przy cienkich włosach. Proste cięcie optycznie je zagęści i sprawi, że będą wyglądać na grube. Jeśli do tej fryzury dodamy grzywkę, odciągniemy uwagę od zmarszczek mimicznych i częściowo je zakryjemy.

Curtain bangs i długie włosy

Curtain bangs i długie włosy

Po 60-tce nie powinnyśmy bać się długich włosów. Zwłaszcza jeśli nasze geny pozwalają nam na taką fryzurę i mamy z natury gęste włosy. Dojrzały wiek nie powinien nas przekonywać na siłę do ścinania włosów na krótko. Nadal przecież możemy się cieszyć długimi włosami i to w cale nie będzie nie na miejscu. Doda nam to na pewno młodzieńczego wyglądu i sprawi, że inni nigdy nie pomyślą, że możemy być po 60-ce. Warto długie włosy w takim wieku łączyć z grzywką typu curtain bangs. Jest to dłuższa grzywka nieco odgarnięta z czoła na boki. Grzywka w tym wieku jest naszym sprzymierzeńcem, a ta dodatkowo zada nam szyku i sprawi, że poczujemy się modnie.

zobacz również:

Najmodniejsze fryzury na lato 2021!

Najlepsze fryzury na wysokie czoło

Najmodniejsze fryzury, które zrobisz w 5 minut

Fryzury na krótkie włosy – na co dzień i wielkie wyjście!

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Auto na minuty
Totalnie bez sensu. Stokroć bardziej wolę taxi, które wychodzi taniej niż takie wypożyczanie...
Jakie ubezpieczenie na życie
Niektórzy to wykupują w kilku firmach takie ubezpieczenie...
Toasty
Za wszystkich kawalerów na tej sali też można wypić:)
Chodzież
Sklep Lidl szuka zastępcy kierownika sklepu