W jaki sposób używać bronzera do ciała?

18 sierpnia 2017, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Lato, upalna pogoda, słońce praży, nic tylko udać się na plażę i korzystać z kąpieli morskich dla ochłody. Ale ale- ciało jakieś takie blade, nawet nie muśnięte słońcem, buzia smutna. Jak w szybkim czasie zyskać piękna opaleniznę?

Nie każdy przecież lubi długie wylegiwanie na słońcu, czekanie na upragniony brąz na ciele. Na szczęście są jeszcze inne metody aby ciało nabrało pięknego koloru.

Jedną z metod jest modne opalanie natryskowe, które daje szybkie efekty. Opalenizna uzyskana w taki sposób utrzymuje się około tygodnia. Odcień dopasowywany jest indywidualnie. Taka forma opalania ma jednak swoje wady. Z pewnością należy do nich trudna dostępność do tej formy opalania w małych miejscowościach. Wadą może być również wysoka cena za zabieg. No i dodatkowo zaraz po zabiegu nie można moczyć skóry przynajmniej przez kilkanaście godzin. Trzeba koniecznie ubrać ciemne, luźne ubrania gdyż początkowo preparat jeszcze nie utrwalony na skórze może pozostawiać ślad na ubraniu. No i jest jeszcze jedna sprawa o której warto wspomnieć. Przy opalaniu natryskowym efekt opalenizny przez pierwszą dobę jest bardzo intensywny dopiero w późniejszym czasie blednie do pożądanego rozmiaru. Nie każdemu odpowiada taka forma opalania. Warto więc zdecydować się na coś prostszego i wygodniejszego w użyciu.

Taka bezproblemową metodą opalania jest skorzystanie z solarium. Lampy tam umieszczone działają na takiej samej zasadzie jak słońce. Emitują on promieniowanie UVA, które to odpowiedzialne jest za szybkie pojawienie się opalenizny. Aby uzyskaćładną opaleniznę wystarczy kilka wizyt kilkunastominutowych w solarium. Jeśli nigdy nie korzystało się z tej formy opalania to sesje najbezpieczniej jest zacząć od jedynie krótkich wizyt kilkuminutowych, tak aby dać skórze szansę aby się przyzwyczaiła. Z czasem można wydłużać wizyty.

Opalanie w solarium następuje szybko. Dodatkowo można używać profesjonalnych kosmetyków przeznaczonych właśnie dla tej formy opalania. Nie można stosować kremów z filtrem takich jak używa się wychodząc na słońce. Do solarium są specjalne preparaty, które mają wszechstronne działania. Przede wszystkim przyśpieszają one opalanie. Dodatkowo pielęgnują skórę, odżywiają ją, nawilżają. Warto również zastosować bronzery. Te dobrej jakości nie tylko zapewnią skórze piękny odcień opalenizny, ale również zapewnią równowagę witamin oraz minerałów w skórze. Zawierają nawet potrójne intensyfikatory.

Specjalnym składnikiem bronzerów jest przyśpieszacz opalania L-tyrozyna. Działa ona podobnie jak soczewka, która skupia promieniowanie umożliwiając mu szybsze i głębsze dotarcie w głąb skóry. Dodatkowymi składnikami pielęgnacyjnymi są często aloes, algi, witaminy B2, B3, B6, E, kolagen, olejek jojoba, czy również masło shea. Bronzery są dobrym rozwiązaniem dla osób, które oczekują szybkich oraz spektakularnych efektów. W połączeniu z przyśpieszaczami opalania zapewniają błyskawiczny oraz długotrwały efekt pięknej, brązowej opalenizny.

bronzer jest kosmetykiem, który nie sprawia problemów w aplikacji. Zawiera on substancje powierzchniowe, które brązują skórę. Są to najczęściej DHA, wyciąg z orzecha włoskiego, beta-karoten, oraz olej z marchewki o ekstrakt z henny. To te składniki sprawiają, że efekt widoczny jest już po kilku godzinach, natomiast w przypadku naturalnych bronzerów zmiana koloru skóry następuje bezpośrednio po nałożeniu kosmetyku. Bronzer należy nałożyć na skórę przed sesją opalania w solarium. Jeśli będzie zawierał naturalne składniki brązujące to od razu efekt będzie widoczny. W przypadku pozostałych substancji aktywnych efekt pojawi się po czasie, ale można liczyć na zdecydowanie lepsze i mocniejsze efekty niż bez użycia tego kosmetyku.

Bronzery można kupić na stronie h. Do wyboru są te delikatniejsze, oraz mocniejsze dla osób liczących na szybsze i mocniejsze efekty.

Na podanej stronie wybierać można między uniwersalnymi preparatami do całego ciała, bądź też tymi przeznaczonymi stricte do twarzy bądź do trudno opalających się części ciała takich jak nogi.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Auto na minuty
Totalnie bez sensu. Stokroć bardziej wolę taxi, które wychodzi taniej niż takie wypożyczanie...
Jakie ubezpieczenie na życie
Niektórzy to wykupują w kilku firmach takie ubezpieczenie...
Toasty
Za wszystkich kawalerów na tej sali też można wypić:)
Chodzież
Sklep Lidl szuka zastępcy kierownika sklepu