Z pizzą od wieków

14 sierpnia 2017, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Pizza to jedno z najbardziej popularnych dań na całym świecie. Zna i zajada się nią niemal każdy. Każdy też doskonale wie, że ojczyzną pizzy są Włochy. Jednakże to proste danie miało swój pierwowzór w starożytnej Grecji. Tym pierwowzorem pizzy były płaskie chleby, polane oliwą, posypane czosnkiem i ziołami. Danie przywędrowało na Półwysep Apeniński i tam spokojnie czekało na prawdziwą rewolucję, która miała przynieść mu światową sławę.

W swojej współczesnej, najprostszej wersji, pierwsza pizza powstała w roku 1889, kiedy to królowa Margherita odwiedziła Neapol. Przygotowane na jej cześć danie miało prezentować narodowe barwy Włoch, a zostało przygotowane przez piekarza Raffaele Esposito. Pomidory, ser mozarella i bazylia. Wszystko na doskonałym cieście. Tyle wystarczyło. Sukces potrawa odnosi po dziś dzień w każdym zakątku na świecie. Od imienia królowej nazwano podstawową wersję pizzy, a Neapol nieustannie nosi nazwę stolicy tego dania. To w Neapolu działa najstarsza pizzeria na świecie – Antica Pizzeria Port’Alba, która nieprzerwanie świadczy swoje usługi od 1830 roku!

Sekret sukcesu – uniwersalność smaku

Sukces pizzy leży w prostocie konstrukcji tej potrawy. Za podstawę przyjęto ciasto, sos pomidorowy oraz ser. To bazowe połączenie samo w sobie jest niezwykle smaczne, o czym nie trzeba zbyt dużo mówić. Podstawa ta jest zarazem doskonałym materiałem do niekończącej się wędrówki po świecie smaków. Piekarze i kucharze mają nieograniczone możliwości w tworzeniu kolejnych dzieł sztuki kulinarnej na tej prostej bazie. Rodzajów pizzy jest bardzo dużo. Pizzerie i restauracje oferują konkretne zestawy lub dają możliwość stworzenia własnej kompozycji wzbogaconej o składniki, które najbardziej odpowiadają gustom klienta. Dzięki temu pizza zyskała tak wielu fanów na całym globie. Pizza to również już nie tylko danie, a popkulturowy symbol!

Najlepsza pizza

Zapotrzebowanie na pizzę jest tak duże, że nie mogło ograniczyć się tylko do serwowania tego dania jedynie w lokalach. Tak rozpoczęło się właściwie zjawisko, które szybko zyskało na swojej popularności, a mianowicie pizza na dowóz. Dziś bardzo duża część lokali serwujących włoski specjał oferuje dostarczenie dania do wybranego miejsca. Wraz z rozwojem technologii pizzę można zamawiać nie tylko telefonicznie. W ofercie restauracji wprowadzono opcję, że dostępna jest pizza przez internet. W takim wypadku pojawia się dylemat: który lokal wybrać, żeby cieszyć się smaczną i zdrową pizzą? Jednym z najbardziej popularnych producentów i dostawców pizzy jest ciesząca się najlepszą opinią na całym świecie Domino’s Pizza. Na rynku firma istnieje już od ponad 50 lat i działa na terenie 70 krajów na globie. Te imponujące liczby mówią same za siebie. Dodatkowo warto wspomnieć, że dziennie Domino’s Pizza sprzedaje ponad 1 000 000 placków pizzy!

Sukces Domino’s Pizza na kuli ziemskiej, to przede wszystkim doskonałe dania serwowane przez restauracje. Pizza Domino’s to gwarancja doskonałego smaku oraz najlepszych na rynku składników, dzięki czemu można cieszyć się smacznym i zdrowym posiłkiem. Restauracja w przygotowaniu pizzy korzysta wyłącznie z najwyższych jakościowo składników, które zamawia i zakupuje u sprawdzonych i renomowanych dostawców i sprzedawców. Pizzeria w swoich pizzach używa wyłącznie sera mozzarella Galbani, a więc sera, który jest podstawą dobrej i oryginalnej pizzy. Ciasto do pizzy w Domino’s dojrzewa przez 36 godzin, dzięki czemu jego konsystencja, smak i kolor są niepowtarzalne. Specjalnie wyselekcjonowane składniki, przygotowywanie pizzy według ścisłych receptur i zasad sprawia, że pizza Domino’s to danie nie tylko charakteryzujące się doskonałym smakiem, ale także zdrowe. Pizzeria oferuje całą gamę kulinarnie wspaniałych kompozycji. Dla bardziej wymagających restauracja posiada opcję „Kreator pizzy”, która umożliwia skomponowanie własnego arcydzieła. Dzięki tej opcji klient posiada pełną kontrolę nad swoim zamówieniem.

Domino’s Pizza – zamów już dziś!

Wszystkie warianty dostępne są telefonicznie lub za pośrednictwem urządzeń mobilnych (smartfon, tablet), dzięki specjalnie dedykowanej aplikacji. Pizza przez internet z Domino’s to zupełnie nowa jakość korzystania z opcji zamawiania pizzy online. Firma wprowadziła w swój system elektroniczny również opcję „Pizza Tracker” umożliwiającą śledzenie swojego zamówienia. Te wszystkie udogodnienia są jednak zaledwie dodatkiem do doskonałej pizzy serwowanej przez Domino’s.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Auto na minuty
Totalnie bez sensu. Stokroć bardziej wolę taxi, które wychodzi taniej niż takie wypożyczanie...
Jakie ubezpieczenie na życie
Niektórzy to wykupują w kilku firmach takie ubezpieczenie...
Toasty
Za wszystkich kawalerów na tej sali też można wypić:)
Chodzież
Sklep Lidl szuka zastępcy kierownika sklepu