Urządzamy przedpokój, czyli jak wybrać szafkę na buty?

7 czerwca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nieustannie walczysz z porozrzucanymi butami, a w Twoim przedpokoju panuje bałagan? Jeśli odpowiedź jest twierdząca – musisz zainwestować w szafkę na buty. Ten mały i niepozorny mebel jest obowiązkowy gdy w domu zamieszkuje kilkuosobowa rodzina. Jednak wbrew pozorom znalezienie idealnego modelu to nie lada wyzwanie. Odpowiadają za to przede wszystkim wąskie lub po prostu mało ustawne pomieszczenia. Czym więc należy kierować się podczas zakupu szafki na buty?

szafka na buty

Szafka na buty porządkuje przestrzeń!

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępne są różnorodne szafki na buty. Zanim jednak przejdziemy do kwestii związanych z zakupem, powinniśmy przyjrzeć się nieco bliżej idei umieszczania ich w przedpokoju. Nie da się ukryć, że ten mały i niepozorny mebel jest w stanie uporządkować przestrzeń w holu. Dzięki temu porządek, który panuje w tym wnętrzu, staje się także wizytówką gospodarza, a z drugiej strony pozytywnie wpływa na postrzeganie domu. W praktyce to właśnie przedpokój przywita największą ilość gości, dlatego bardzo ważne jest to, aby zadbać o jego estetykę.

Kolor i styl półki na buty – co wybrać?

Nie w każdym domu i mieszkaniu znajdzie się miejsce na przestronny hol. Oczywiście nie jest to problem, ponieważ w sklepach, takich jak Górna Półka można znaleźć bogatą ofertę mebli i dopasować konkretny model do wnętrza. Warto jednak wiedzieć o tym, że w małych i ciasnych korytarzach najlepiej sprawdzą się drewniane szafki na buty w jasnych kolorach. W ostatnim czasie coraz częściej w wielu pomieszczeniach można spotkać białe modele z połyskującymi frontami. Dzięki takiemu wykończeniu światło się odbija, a wnętrze wydaje się większe. Osoby, które nie przepadają za jasnymi meblami, mogą zainwestować w szafki na buty utrzymane w naturalnych kolorach drewna. Drewno sprawia, że wnętrze staje się ciepłe i przytulne.

półka na buty

 

Jaki rozmiar szafki na buty sprawdzi się najlepiej?

Jeśli chodzi o rozmiar szafki na buty, należy zastanowić się ile par obuwia będziemy w niej przechowywać. Nie da się także ukryć, że inny model sprawdzi się w przypadku pary, a inny w będzie strzałem w dziesiątkę dla kilkuosobowej rodziny. Dla dwóch osób dobrym rozwiązaniem będzie wąski i wysoki model z dwoma boksami. Jednak cztero- lub pięcioosobowa rodzina powinna zainwestować w szafkę przypominającą swoim wyglądem komodę. Idealne są więc modele z głębokimi i szerokimi szufladami, w których bez problemu zmieszczą się nie tylko buty, ale także kosmetyki przeznaczone do ich pielęgnacji.

Szafka na buty z wieszakiem – hit wnętrzarski

W nowoczesnych wnętrzach rządzą meble wielofunkcyjne. Do takich elementów wyposażenia można zaliczyć m.in. szafkę na buty z wieszakiem. W niektórych wnętrzach do tego zestawu są dołączone np. niewielkie szafy z lustrem. Warto dodać, że lustro to niezbędny element w niewielkim przedpokoju, ponieważ optycznie powiększa on pomieszczenie. Dzięki szafce na buty z wieszakiem w przedpokoju zapanuje porządek. Swoje miejsce znajdzie nie tylko obuwie, ale także odzież wierzchnia, która zajmuje dużo miejsca. Wybór konkretnego modelu to kwestia indywidualna. Należy jednak pamiętać o tym, aby wnętrze wyglądało spójnie i pasowało swoim stylem do pozostałych pomieszczeń.

Szafka na obuwie to mebel, który warto mieć w swoim mieszkaniu. Ten element wyposażenia może być głównym elementem w przedpokoju lub po prostu jego uzupełnieniem. Nie można jednak zapominać o tym, że półka na buty zawsze znajduje się w centrum uwagi. Warto więc wybrać taki model, który będzie dobrze się prezentował i pasował do wnętrza.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Stany lękowe
Stany lękowe to może być objaw początku depresji, moim zdaniem warto iść...
Zdrowe połączenia produktów
Miejmy nadzieję, że jeśli np. pół godz. po sałatce zjemy obiad z tłuszczem...
Jak ludzie dobierają się w pary?
Sporo osób dziś jednak patrzy na status i majątek partnera, jeśli chodzi o poważne...
Metylowane witaminy
Już była "lewoskrętna" witamina C, po czym okazało się, że witamina C jest właśnie...