Trójwymiarowe tatuaże – hit czy kit?

4 maja 2023, dodał: Dagmara Borucka
Artykuł zewnętrzny

Ostatnim trendem modowym są tatuaże 3D, czyli trójwymiarowe. Piękne dzieła sztuki przenoszone na ciało, zyskują coraz więcej zwolenników. Zobaczcie jakie inspiracje dla Was przygotowałam oraz co musicie wiedzieć w tym temacie.

tatuaż 3 d

 

Dlaczego trójwymiar?

Wiele osób decyduje się na zrobienie tatuażu w formie 3D, ponieważ posiadają one wyjątkową głębię obrazu. Przez to dzieło nabiera realizmu i oryginalności, są to pewnego rodzaju iluzje optyczne. Jedyną wadą trójwymiarowych tatuaży jest ich cena, ponieważ wiąże się to z koniecznością wykazania przez tatuatora większą precyzją oraz doświadczeniem. Ponadto cały proces tworzenia trwa o wiele dłużej. Z dobrych wiadomości, możecie cieszyć się identycznymi wzorami co w 2D, bo można je bez problemu przerobić.

Świeży tatuaż wymaga czasu, aby się zagoić. W salonie zabezpieczą Wam dany obszar specjalną folią, która uniemożliwi przedostanie się zarazków do skóry i da jej czas na zagojenie. Możecie zadbać o jego prawidłową pielęgnację, poprzez stosowanie specjalnych maści z właściwościami antybakteryjnymi. Musicie unikać basenów, morza, jezior i kontaktu z wodą przez kilka dni.

trójwymiarowy tatuaż

Inspiracje

Przedstawiamy Wam kilka najpiękniejszych tatuaży 3D, może któreś staną się Waszą inspiracją. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Pamiętajcie, że pośpiech to Wasz wróg – tatuaż zostaje na całe życie, lepiej dokładnie przemyślcie swoją decyzję. Ponadto dokładnie sprawdźcie osobę w studiu, przejrzyjcie jej portfolio i przeprowadźcie krótki wywiad. Zapytajcie o staż, źródło pasji, doświadczenie, najtrudniejsze prace itp. Kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniego miejsca na ciele. Powinno ono dobrze eksponować tatuaż, aby trójwymiarowy efekt był zauważalny. Tatuaże 3D zdobywają coraz większą popularność, ważne jednak, aby decyzja była świadoma.

tatuaż 3d

tatuaż 3 d

oko 3 d

zobacz również:

Damski tatuaż na palcu – co oznacza?

Jak dobrać kamizelkę do męskiej stylizacji – podpowiadamyMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz