Damski tatuaż na palcu – co oznacza?

3 lutego 2023, dodał: patrycjadeja
Artykuł zewnętrzny

Tatuaż na palcu to jeden z tych trendów, który wpisał się do kanonów współczesnej mody. Subtelny, prawie niewidoczny i bardzo symboliczny rysunek podbił serca kobiet i mężczyzn na całym świecie. Noszą go nastolatki, gwiazdy kina i muzyki, a nawet osoby pracujące w bankach i urzędach. Sprawdź, dlaczego subtelny mały tatuaż cieszy się tak dużą popularnością? Na którym palcu zrobić tatuaż i jaki wzór wybrać?

   

Skromny niewielki tatuaż na palcu zrewolucjonizował tatuażowe trendy na całym świecie. Daleko mu do pięknych kolorowych malunków na ciele przypominających dzieła sztuki. A jednak coraz więcej osób wybiera tę niewielką ozdobę dłoni. Wiele pań decyduje się również na wykonanie skromnych minimalistycznych tatuaży na wszystkich palcach, co wygląda bardzo ładnie, ale pięć lub 10 małych tatuaży znacznie trudniej ukryć niż jeden. Sprawdź, dlaczego tatuaż na palcu jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych w studiach tatuaży. Czy prawdą jest, że ściera się szybciej niż inne tatuaże oraz jakie wzory tatuaży na palec są najmodniejsze?

Kto najczęściej decyduje się na tatuaż na palcu?

Obecnie tatuaż jest najpopularniejszą i powszechnie dostępną metodą zdobienia ciała. Zarówno damskie, jak i męski malunki na ciele nikogo już nie dziwią. A mimo to nadal tatuaż na przedramieniu czy szyi może być przeszkodą, w zrobieniu kariery zawodowej. Duży tatuaż, którego nie można ukryć pod ubraniem może okazać się szczególnie problematyczny dla osób wykonujących zawody zaufania społecznego takie jak lekarz, prawnik, farmaceuta czy urzędnik. Ponadto tatuaż może mieć poważny wpływ na wizerunek polityków, aktorów, czy osób pracujących w modelingu. Planując karierę w tych zawodach, lepiej jest zrezygnować z tatuażu lub wykonać go w niewidocznym miejscu. Alternatywą dla dużych pięknych malunków na ciele jest mały tatuaż na palcu, taki który bez problemu ukryjemy pod biżuterią. Subtelny tatuaż nie będzie miał wpływu na nasz wizerunek ani na to, jak inni będą nas postrzegać. Nie stanie nam na drodze do awansu czy wygrania castingu. Ponadto wybierając się na rozmowę o pracę lub na spotkanie z ważnym klientem, tatuaż na palcu z łatwością ukryjemy pod biżuterią.

tatuaż na palcu liście

Kto wylansował tatuaż na palcu?

Tatuaż na palcu wylansowały i rozpowszechniły osoby, które ze względu na wykonywany zawód nie mogły sobie pozwolić na duży malunek na ciele. Mały tatuaż, który łatwo jest ukryć, nie przeszkadza w rozwijaniu kariery bankiera czy polityka. Mogą sobie na niego pozwolić aktorki, modelki i fotomodelki. Z powodu niewielkiego tatuażu na palcu nikt nas nie zaszufladkuje w kategorii nieodpowiedzialnych wiecznych buntowników, czy niedojrzałych indywidualistów, którzy całe życie szukają swojego miejsca na ziemi. Wśród znanych osób, które mają tatuaż na palcu i często się nim chwalą, są np. Madonna, która na jednym ze swoich teledysków eksponowała tatuaż na palcu, Lily Allen oraz Lindsay Lohan, Ariana Grande i wiele innych.

tatuaz na palcu damski

Co oznacza tatuaż na palcu

Tatuaże na palcu mają bardzo długą historię i zanim trafiły do popkultury, zdobiły dłonie zaręczonych kobiet, a także panien młodych. Pięknie Tatuaże na dłoniach i palcach noszą świeżo zaręczone mieszkanki Mauritiusa. Piękne florystyczne wzory mają zapewnić im miłość i szczęście w małżeństwie. Tatuaże na całych dłoniach i stopach noszą również hinduskie panny młode. Zgodnie z tradycją MEHENDI piękne malunki na dłoniach mają zapewnić pomyślność w małżeństwie. Chorwatki z kolei tatuowały sobie na palcach i przedramionach znak krzyża, który miał je chronić przed najeźdźcami z Turcji. Współczesny tatuaż na palcu zyskuje coraz większe znaczenie i coraz więcej par decyduje się na tatuaż ślubny. Jest to swego rodzaju symbol, ponieważ tatuaż jest trwalszy niż obrączka i nie można go zdjąć. Młode pary decydujące się na tatuaż ślubny na palcu porównują swoją miłość do „nieśmiertelnego tatuażu”. Najpopularniejsze motywy ślubne data ślubu, rysunek, który staje się kompletny, kiedy zbliżymy palec żony i męża oraz ptasie pióro. Niektóre pary decydują się na wytatuowanie obrączki, która znajduje się pod ślubną obrączką i nie można jej zdjąć. Innym popularnym motywem ślubnym są piękne subtelne pióra i imiona małżonków.

tatuaz małżeński na palcach

Na którym palcu zrobić tatuaż

Wybór palca, na którym znajdzie się tatuaż, ma bardzo duże znaczenie, podobnie jak w przypadku pierścionków. Zatem zanim wybierzesz konkretny wzór tatuażu, zastanów się, na którym palcu chcesz go zrobić.

 • Tatuaż na kciuku. Kciuk to palec osób niezależnych pewnych siebie, a także tych o słabym zdrowiu. Tatuaż na kciuku jest więc polecany, tym którzy pragną cieszyć się dobrym zdrowiem, odzyskać pełnię sił po długiej chorobie. Pierścionki i tatuaże na tym palcu są również znakiem rozpoznawczym homoseksualistów.
 • Tatuaż na palcu wskazującym jest dedykowany dla osób, którym brakuje pewności siebie, ponieważ jest to palec przywódcy. Ozdobienie go malunkiem czy biżuterią sprawi, że staniesz osoba pewną siebie i swojej wartości. Chcesz być asertywną duszą towarzystwa, która potrafi przekonać do swoich racji nawet najbardziej uparte osoby, wykonaj tatuaż na palcu wskazującym.
 • Tatuaż na palcu środkowym jest polecany dla osób, które chcą odnaleźć życiową równowagę, a także często stoją na moralnym rozdrożu, nie potrafiąc wybrać właściwej drogi życiowej.
 • Tatuaż na palcu serdecznym jest zarezerwowany dla zakochanych, to właśnie na nim wykonuje się tatuaż ślubny.
 • Tatuaż na małym palcu noszą osoby urodzeni przywódcy, którzy są pewni siebie i przejawiają cechy narcystyczne. Są to osoby pewne siebie, dominujące w towarzystwie lubiące być w centrum zainteresowania. Ponadto ozdoby na małym palcu są symbolem przynależności do bractwa, a także grup przestępczych.

Oprócz wyboru konkretnego palca bardzo duże znaczenie ma miejsce, w którym znajdzie się tatuaż. Tatuaże na pozostałych palcach najczęściej wykonujemy na bocznej części palca, dzięki czemu malunek po złożeniu palców jest niewidoczny.

Tatuaż na palcu – modne wzory

Wśród modnych wzorów największą popularnością cieszą się tatuaże ślubne z motywem ptasiego pióra, obrączki, diamentu symbolizującego siłę i trwałość związku, datą ślubu, imieniem ukochanego. Warto zaznaczyć, że tatuaż ślubny jest wykonywany na palcach obojga małżonków i najczęściej jest to ten sam wzór. Na drugim miejscu najczęściej wykonywanych tatuaży na palcu znalazły się tatuaże zodiakalne, są to przeważnie uproszczone astrologiczne symbole graficzne zodiaków, które można uzupełnić konstelacją gwiazd. Inna grupa tatuaży na palec to tak zwane sticks & poke, czyli niewielkie minimalistyczne oszczędne w formie rysunki bez wypełnienia, które mogą wstępować na wszystkich palcach, lub jednym palcu i na różnych fragmentach dłoni.

tatuaże na palcach

Proste geometryczne wzory, linie symbolizujące sznurki, nitki, a także tajemnicze futurystyczne motywy składające się z linii to kolejna propozycja na tatuaż na palcu. Diament to z kolei tatuaż na palcu, na który coraz częściej decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ten wzór tatuażu często jest wielobarwny z kolorowym, wypełnieniem, symbolizuje bogactwo i trwałość. Nadal bardzo modnym motywem tatuażu na palec jest znak nieskończoności.

Czy tatuaż na palcu jest trwały

Tatuaż na palcu wyciera się nieco szybciej niż malunki na innych częściach ciała, więc początkowe kolory mogą z biegiem czasu być jaśniejsze. Nadal jednak jest to tatuaż na całe życie i nigdy nie wytrze się zupełnie. Zdobiąc palec tatuażem, należy zatem liczyć się z faktem, że jest to ozdoba na całe życie, dlatego też wzór powinien być naprawdę bliski naszemu sercu, a nie wybrany pod wpływem impulsu.

henna na palcach

Czy tatuowanie palca boli?

Palec to najmniej umięśniona część ciała, z najmniejszą warstwą tkanki tłuszczowej i jednocześnie bardzo unerwiona. Dlatego też osoby mniej wytrzymałe na ból twierdzą, że tatuowanie palca jest bardzo nieprzyjemne i bolesne. Są też i tacy, którzy nie odczuli różnicy między tatuowaniem palca a innej części ciała. Tatuażyści podkreślają, że każda osoba ma inny próg bólu i odczucia podczas tatuowania każdej części ciała są uwarunkowane indywidualnymi predyspozycjami każdej osoby.

tatuaż palce

Dlaczego tatuaż na palcu cieszy się tak dużą popularnością?

Tatuaż na palcu cieszy się tak dużą popularnością, ponieważ jest subtelny uroczy, bardzo symboliczny i łatwo go ukryć. Tak mały tatuaż, nie ma wpływu, na to, jak postrzegają nas inni. Nie stanie też nam na drodze do zdobycia wymarzonej pracy, czy znalezienia drugiej połowy.

Wady i zalety tatuaży na palcu

Do zalet tatuażu na palcu należy jego rozmiar, symboliczny i bardzo osobisty charakter. I jak już wcześniej wspomnieliśmy łatwość ukrycia go pod biżuterią. Taki mały tatuaż nie rzuca się w oczy, więc jego posiadacze niezwykle rzadko są “szufladkowani” czy dyskryminowani na rynku pracy. Do wad tatuażu na placu niewątpliwie można zaliczyć bolesne tatuowanie. Kolejna wada to szybkie wycieranie się rysunku i szybsze niż w przypadku innych tatuaży blaknięcie kolorów.

zobacz również:

Dobierz odpowiedni naszyjnik do Twojej stylizacji

Jak dbać o tatuaż?

Co zrobić z niechcianym tatuażem

Tatuaże na ustach – hit w świecie makijażu

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Damski tatuaż na palcu – co oznacza?

 1. avatar Ania pisze:

  Fajny wpis, robiłam tatuaż na palcu kilka miesięcy temu

 2. avatar Dorota pisze:

  Drogi Tomku z komentarza wcześniej. Żyjemy w XXI wieku i określanie osób z tatuażem (gdziekolwiek umiejscowionym) jakoby „miały nierówno pod sufitem” albo pochodzenie ich z „nizin społecznych” jest nie na miejscu. Każdy ma prawo do decydowania o swoim ciele i swoim wyglądzie. Uważam, że Twoje spostrzeżenie świata jest bardzo ograniczone. W Twoim mniemaniu pewnie to samo można by było napisać o kobietach farbujących włosy (bo w sumie po co to komu). Sumując: ściągnij klapki z oczu, bo strasznie ograniczają Ci pole prawidłowego postrzegania. Proponuję też zrobić sobie mały tatuaż (gdziekolwiek uznasz to za stosowne) :)

 3. avatar Tomek pisze:

  Damski tatuaż, nie tylko na palcu, ale gdziekolwiek, oznacza że właścicielka ma nierówno pod sufitem. Te wątpliwe „ozdoby” sygnalizują że mamy do czynienia z nizinami intelektualnymi. To dobre dla pań które pracują w mięsnym.

Dodaj komentarz