Top 3 sposoby na cellulit – jakie produkty wybrać?

17 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Zmora wielu kobiet, ale i często mężczyzn, czyli cellulit. Staje się mocno uciążliwy głównie w okresie wiosenno-letnim, kiedy sięgamy po krótkie spodenki, sukienki i odkrywamy nasze ciało. Dla wielu osób są to nieestetycznie prezentujące się zmiany na skórze i wgłębienia, które w rzeczywistości są całkowicie naturalne i mają je również osoby bardzo szczupłe. W jaki sposób zmniejszyć widoczność cellulitu i przygotować ciało na gorące miesiące?

masażery

Masażery do ciała i zabiegi pielęgnacyjne

Na redukcję cellulitu wpływ mają nie tylko różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne, ponieważ kluczową rolę odgrywa dieta, odpowiedni poziom nawodnienia organizmu oraz aktywność fizyczna. Masaże, kosmetyki i zabiegi jedynie wzmacniają i przyspieszają proces regeneracji cellulitu.

Warto postawić na masażery takie jak bańki chińskie czy szczotkowanie na sucho.

Bańki chińskie stosowane na cellulit podczas masażu rozbijają tkankę tłuszczową oraz zgromadzony nadmiar wody, tym samym redukują tzw. pomarańczową skórkę. Świetnie sprawdzi się elektryczna bańka chińska z funkcją podgrzewania, która zapewnia również terapię światłem czerwonym. 5 trybów intensywności ssania pozwala na dopasowanie masażu do własnych potrzeb.

Dla osób, które jeszcze nie miały styczności z bańkowaniem polecamy gumowe bańki chińskie.

Szczotkowanie na sucho

Nie tylko do zmniejszenia cellulitu, ale i wygładzenia, ujędrnienia skóry, złuszczenia martwego naskórka i pozbycia się charakterystycznych kropek po goleniu nóg sprawdzi się szczotka do masażu na sucho. Szczotkowanie na sucho to zabieg pielęgnacyjny, który od jakiegoś czasu pokochały kobiety! Jest prosty do wykonania, nie wymaga wielu produktów, a jedynie szczotki z naturalnym włosiem. Kluczowe jest zachowanie systematyczności – podobnie jak przy masażu bańką chińską!

Kosmetyki do masażu

Zarówno stosowane w połączeniu z np. bańką chińską, ale i do samodzielnej aplikacji świetnie sprawdzą się kosmetyki do masażu. Przykładowo olejek jest niezbędny do masażu bańką chińską – zapewnia optymalny poślizg bańki po skórze, a jego właściwości dodatkowo korzystnie wpływają na kondycję skóry.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz