Czy za pomocą szczoteczki sonicznej możemy wybielić zęby? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Czy za pomocą szczoteczki sonicznej możemy wybielić zęby?

17 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Głosy, jakoby szczoteczki soniczne mogły wybielać zęby nie są odosobnione. Wielu użytkowników daje im wiarę, dzięki czemu popularność szczoteczek z wbudowanym w rękojeść akumulatorem sukcesywnie wzrasta. Czy jednak rzeczywiście zaawansowane technologicznie szczoteczki mają zdolność usuwania ze szkliwa przebarwień? Na jakie efekty możemy liczyć, myjąc zęby szczoteczką soniczną? Czas odkryć karty!

szczoteczki elektryczne

Szczoteczki soniczne stanowią typ szczoteczek elektrycznych. Ich powstanie datuje się na początek lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, zaś twórcą tych urządzeń mianowano amerykańskiego naukowca Roberta Bocka. Szczoteczki soniczne wyróżniają się końcówką czyszczącą o podłużnym kształcie oraz niesamowicie szybkimi ruchami wymiatająco-pulsacyjnymi, które potrafią osiągać prędkość nawet 96 000 na minutę. To właśnie ta imponująca szybkość działania w ogromnej mierze ułatwia szczotkom sonicznym rozjaśnianie zębów.

Dzięki znacznie większej niż klasycznie szybkości czyszczenia, urządzenia soniczne mogą w ciągu dwóch minut mycia wykonać po prostu dużo więcej pracy. W efekcie, z ich pomocą istotnie łatwiej pozbyć się z zębów niechcianych złogów, w tym także powierzchniowych przebarwień. Szczoteczki soniczne dają jednak także inne możliwości wybielenia zębów.

Jak szczoteczki soniczne ułatwiają wybielanie zębów?

Wiele z dostępnych szczoteczek sonicznych to urządzenia, które potrafią dostosowywać swój sposób i tempo pracy tak, aby sprzyjać rozjaśnianiu zębów. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na oferowane przez sprzęty:

  • Tryby wybielania zębów – to programy pracy, w których szczoteczki osiągają swoją maksymalną szybkość. A jak wiadomo: czym szybsze działanie, tym lepsze wybielanie. Z najszybszych trybów działania nie powinny jednak korzystać osoby z nadwrażliwością zębową, gdyż mogą się dla nich okazać zbyt inwazyjne.
  • Wybielające końcówki czyszczące – na trzon szczoteczki sonicznej możesz też nałożyć specjalną, wybielającą końcówkę. To głowica z wyjątkowo gęsto rozmieszczonym, twardym włosiem, ułatwiającym zbieranie z zębów nieestetycznie wyglądających złogów.
  • Odmierzacze czasu – dbają o to, abyśmy myli zęby odpowiednio długo i równomiernie. Ma to niebagatelny wpływ na skuteczność usuwania nalotów, i co za tym idzie – rozjaśnianie szkliwa.
  • Czujniki siły docisku – za ich sprawą, wybielanie zębów szczoteczką soniczną jest bezpieczne. Pilnują, byśmy w trakcie czyszczenia nie dociskali zbyt mocno włosia do uzębienia, chroniąc przed podrażnieniami.

W jakich przypadkach szczoteczka soniczna nie wybieli zębów?

Jeżeli jednak oczekujesz, że szczoteczka soniczna w każdej sytuacji okaże się dobrym antidotum na przebarwienia, to srogo się zawiedziesz. Urządzenie tego rodzaju potrafi radzić sobie z przebarwieniami powstałymi na skutek spożywania barwiących produktów (kawy, herbaty, czerwonego wina), a także eliminować nieestetyczne złogi zalegające na powierzchni zębów. W niektórych przypadkach okaże się jednak nieefektywne. Możemy do nich zaliczyć:

  • Przebarwienia mające związek z uwarunkowaniami genetycznymi – niektórzy mają naturalnie bielsze szkliwo, zaś u innych ma ono genetycznie żółtawy odcień. W takim wypadku nie pomoże wybielanie ani szczoteczką soniczną, ani inną z dostępnych w warunkach domowych metod. W profesjonalnym gabinecie dentystycznym lekarz może nam jednak na przykład założyć na zęby licówki, które skutecznie maskują oryginalną barwę uzębienia.
  • Przebarwienia związane z wiekiem – wraz z biegiem czasu szkliwo naturalnie ciemnieje. Osobom starszym trudniej zatem wybielić zęby nie tylko szczoteczką soniczną, ale także każdą inną metodą.
  • Przebarwienia powstałe na zębach na skutek chorób – niekorzystnie na barwę zębów wpływają również niektóre choroby, takie jak na przykład tarczyca, porfiria, hiperbilirubinemia czy fluoroza. Nie rozjaśnimy zębów, dopóki będą nękały nasz organizm.
  • Przebarwienia spowodowane przyjmowanymi lekami – podobnie ma się sprawa z nieestetycznie zmienionymi zębami na skutek przyjmowanych leków. Niekorzystnie na kolor szkliwa wpływają zwłaszcza antybiotyki oraz leki na nadciśnienie, alergię i chorobę niedokrwienną serca. Powstałe w wyniku ich przyjmowania przebarwienia mają zazwyczaj kolor szary.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

kontrola absencji
I na rentę chorobową ich wysłać :D
Fibromalgia
Podobno można wiele takich chorób wyleczyć dietą keto...
Swędzenie skóry twarzy
Albo alergia pokarmowa... Mi kiedyś połowa twarzy spuchła po zjedzeniu ryżu na wynos z baru...
Nielimitowane porady prawne 24/7
Porad prawnych może udzielać ktoś w ogóle nie związany z prawem, więc warto...