Nasiona konopi łuskane – dlaczego warto wprowadzić je do diety?

17 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W ostatnich latach na sklepowych półkach coraz częściej możemy zobaczyć nasiona konopi, które stają się popularniejsze, dzięki swoim wspaniałym właściwościom. Produkt ten jest nie tylko smaczny, ale również niezwykle pożywny, znajduje się w nim dużo błonnika, a także kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, które mają zbawienny wpływ na kondycję skóry i zdrowie.

nasiona konopii

Nasiona konopi łuskane – dla kogo są przeznaczone?

Wiele osób obawia się nasion konopi ze względu na mity mówiące o tym, że zawierają one substancje psychoaktywne. Oczywiście nasiona konopi są związane z rośliną konopną, jednak zawierają one śladowe ilości psychoaktywnego związku THC lub nie zawierają go wcale. Nasiona konopi łuskane może spożywać więc cała rodzina, łącznie z jej najmłodszymi członkami, dostarczając sobie tym samym nie tylko zdrowe tłuszcze i kwasy OMEGA, ale również niezwykle ważne aminokwasy. Nasiona zawierają również niezwykle dużo białka, dzięki czemu mogą nam posłużyć, jako uzupełnienie tego makroskładnika w naszej diecie. Białka zawarte w nasionach konopi można porównać do tych zwierzęcych, jednak są one znacznie zdrowsze, ponieważ w przeciwieństwie do mięsa nie dostarczają nam cholesterolu.

Właściwości zdrowotne łuskanych nasion konopi

Wraz ze wzrostem świadomości konsumentów oraz chęcią poprawy jakości życia codziennego w różnego rodzaju wyszukiwarkach internetowych coraz częściej wyszukiwaną frazą jest: nasiona konopi łuskane właściwości. Rzeczywiście, nasiona konopi mają mnóstwo cudownych właściwości, przede wszystkim zdrowotnych. O jakich właściwościach mowa?

– zbawienny wpływ na serce, dzięki ich spożywaniu i kwasom tłuszczowym w nich zawartym zmniejszamy ryzyko zawału
– obniżenie cholesterolu
– zapobieganie powstawaniu zakrzepów we krwi
– poprawa wyglądu skóry, paznokci i włosów
– wspomaganie w leczeniu łuszczycy
– pomoc w leczeniu chorób układu pokarmowego
– wzmacnianie odporności

Właściwości nasion konopi jest jednak znacznie więcej, dlatego bez wątpienia warto wprowadzić do swojej diety ten składnik, nie tylko w celu jej urozmaicenia, ale również po to, aby poprawić ogólną kondycję swojego organizmu. Nasiona konopi możemy z powodzeniem dodawać do jedzenia i koktajli, a w sieci aż roi się od przepisów na smakowite dania, do których możemy je wykorzystać.

Łuskane nasiona konopi w odchudzaniu

Łuskane nasiona konopi i odchudzanie to duet doskonały, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak pomocny w procesie gubienia kilogramów może być ten składnik. Nasiona zawierają bardzo małą ilość węglowodanów, które nie są pożądane w dużej ilości w trakcie redukcji wagi. Kolejnym elementem, w który bogate są nasiona konopi, jest białko, które pomaga nam utrzymać odpowiedni poziom cukru we krwi, a to znacznie ułatwia osobom, które redukują wagę zwalczyć chęć na przekąski i wysokokaloryczne posiłki. Również błonnik w nich zawarty jest sprzymierzeńcem osób znajdujących się na diecie ze względu na pobudzenie perystaltyki jelit, co ułatwia regularne, bezproblemowe wypróżnianie. Nasiona konopi za sprawą kwasów OMEGA wspomagają także prawidłową przemianę materii. Jeżeli planujemy dietę redukcyjną lub jesteśmy w jej trakcie, to z całą pewnością warto uwzględnić w swoim menu łuskane nasiona konopi.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz