Testujemy ekologiczny żel do zmywarek Flash Perfect ECOVARIANT | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Testujemy ekologiczny żel do zmywarek Flash Perfect ECOVARIANT

1 października 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się do testów ekologicznego żelu do zmywarek firmy Ecovariant! Prosimy o zgłoszenia w komentarzach wraz z podaniem adresu bloga lub linku do kanału na social media. Wybór testerek nastąpi do dnia 31.10.2019

Flash PERFECT to żel myjący naczynia w zmywarkach do stosowania jako zamiennik tabletek i kapsułek. Ekologiczny, roślinny z orzechów piorących. Wykazuje doskonałe właściwości myjące i odtłuszczające. Jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska. Cechuje się szybką biodegradacją. Ma przyjemnym owocowo ziołowy zapach użytych składników.

Głównym składnikiem EcoTenz jest botaniczna saponina (z łac. „mydło”) pozyskiwana  z rośliny – Sapindus Mukorossi, nazywana indyjskimi orzechami piorącymi. To naturalnie występujący w przyrodzie niejonowy środek powierzchniowo czynny (detergent, surfaktant, tenzyd) należący do grupy glukozydów. To naturalny detergent zerwany prosto z drzewa, który sprawia, że zmywanie, pranie i sprzątanie jest ekologiczne, bez dodatku chemii i substancji zapachowych. Orzechy piorące pochodzą z Indii i Nepalu, gdzie od wieków stosuje się je jako idealny środek do prania, zmiękczania i dezynfekowania wody.

 

Orzechy piorące są uniwersalnym i wydajnym produktem roślinnym, który używany jest głównie jako zamiennik proszku do prania. Choć nazywa się je orzechami lub kasztanami, to tak naprawdę są jagodami spokrewnionymi z owocami liczi. Swoją nazwę otrzymały nie z powodu pochodzenia, ale sposobu, w jaki wysychają tworząc twarde skorupki. Orzechy rosną na drzewie potocznie nazywanym drzewem mydlanym, a swoje właściwości zawdzięczają saponinie znajdującej się w ich skorupkach. Saponina to naturalna substancja, która w kontakcie z wodą działa jak mydło. Taki sposób mycia lub prania jest uważany za najbardziej ekologiczny i przyjazny zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla zdrowia. EcoTenz na bazie orzechów piorących to zatem naturalny środek, który może zastąpić chemiczne płyny i proszki. Pranie, zmywanie i czyszczenie z takimi produktami jest ekologiczne i ekonomiczne.

Ekologiczne środki czystości zawierają łagodne składniki myjące naturalnego pochodzenia. Są w pełni przyjazne dla środowiska i alergików. Nie zawierają substancji wybielających ani tenzydów syntetycznych. Zmiękczają wodę i nadają się do stosowania nawet w niskich temperaturach. Środki czystości pozbawione intensywnie działających substancji chemicznych są przyjazne dla skóry człowieka oraz dla środowiska naturalnego. Nie powodują skażenia wód i są bezpieczne dla wszelkiego wyposażenia gospodarstwa domowego. Składniki naturalne które z użytych środków trafią do ścieków cechują się szybką biodegradacją oraz wspomagają biodegradację substancji, które zostały zmyte z czyszczonych powierzchni lub tkanin. Korzystanie z ekologicznych środków czystości sprawia też satysfakcję z rezultatu ich działania oraz faktu dbania o własne zdrowie i naturę.

Polecamy: www.ecovariant.pl

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

4 komentarzy do Testujemy ekologiczny żel do zmywarek Flash Perfect ECOVARIANT

 1. avatar Agnieszka L pisze:

  Przechodzę pomału na zieloną stronę mocy, także jeśli chodzi o środki chemiczne w domu. Na rynku wciąż mało jest płynów do nauczyn, do szyb czy właśnie środków do „prania” naczyń. Z wielką chęcią uczynię moja zmywarkę bardziej eko.

 2. avatar kasiat_24 pisze:

  Zgłaszam się, ponieważ chcę w domu wprowadzić więcej ekologicznych rozwiązań.

  https://www.instagram.com/kasiat_24/

 3. avatar KolorowaPani pisze:

  zgłaszam się! Prowadzę bloga

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Styl eko
Nie każdy ma działkę....
Gdzie w Polsce rodzi się najmniej d…
Jasne, bo 500 zł to taka kasa jak nie wiem.... Dwa razy zrobisz większe...
sklepy online z odzieżą dziecięcą…
Ale jakość też jest ważna, żeby to ubranie wytrzymalo choć 3 prania
Facet nie wie czego chce czy się mn…
Warto słuchać otoczenia w sprawie dopasowania partnera. Z boku widzi się więcej....