Telemedycyna XXI w. – diagnoza na telefon | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Telemedycyna XXI w. – diagnoza na telefon

28 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Teleporady medyczne stają się coraz popularniejszym sposobem korzystania z opieki lekarskiej. Jest to rozwiązanie, które pozwala na szybką diagnozę i skonsultowanie swoich problemów ze specjalistą. Kto może skorzystać z teleporady i jak to zrobić? Podpowiadamy!

teleporada

Teleporady medyczne – najważniejsze informacje

Teleporady są wygodnym rozwiązaniem. Można mieć kontakt z lekarzem, a jednocześnie nie trzeba wychodzić z domu. Świetnie sprawdzają się w przypadku przeziębienia lub innej lekkiej choroby, która nie wymaga badania fizykalnego. Teleporady zwiększają także bezpieczeństwo – nie masz obaw, że czekając w przychodni w kolejce, czymś się zarazisz. Na dodatek diagnozę na telefon najczęściej możemy dostać natychmiast. W weekend, późnym wieczorem – zawsze mamy szansę na szybki kontakt z lekarzem.

Co najważniejsze, podczas teleporady lekarz może wypisać nam receptę czy zwolnienie lekarskie. Recepta ma specjalny kod, który przychodzi do nas na przykład SMS-em. Zwolnienie natomiast jest wysyłanie online do pracodawcy.

Gdzie można skorzystać z teleporady?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że lekarze rodzinni w przychodniach i zakładach Podstawowej Opieki Zdrowotnej powinni prowadzić teleporady finansowane przez NFZ. Ale prawdę mówiąc, dostęp do tego rodzaju pomocy lekarskiej jest utrudniony. Terminów na teleporady jest mało, a POZ-y działają w ograniczonym czasie i nie zawsze możesz uzyskać teleporadę wtedy, kiedy jej potrzebujesz.

Na szczęście istnieje kilka możliwości, by znaleźć kontakt z lekarzem, zarówno rodzinnym, jak i specjalistą. Teleporady można zasięgnąć na przykład na portalu HomeDoctor. Z platformą współpracuje sieć sklepów Żabka. Oferowane w Żabce teleporady mają formę voucherów, które możesz kupić podczas podstawowych zakupów. Następnie na ogólnopolskiej i całodobowej infolinii możesz umówić się na teleporadę z lekarzem. Opcję HomeDoctor Żabka oferuje dla wszystkich, zwłaszcza dla osób, które nie mogą zalogować się na innych platformach czy zapłacić kartą za tego rodzaju usługę.

Kiedy poszukać teleporady?

Teleporada to świetne, wygodne i bardzo szybkie rozwiązanie. Na pewno jest bardzo komfortowe i bardziej bezpieczne. Jednak w niektórych sytuacjach konieczne jest udanie się do lekarza na badanie fizykalne lub zrobienie badań laboratoryjnych. Jeśli tak będzie, lekarz na teleporadzie z pewnością cię o tym poinformuje.

Z teleporady mogą skorzystać osoby, którym nie przeszły objawy choroby mimo przepisania leków przez innego lekarza. To także świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą skonsultować swoje wyniki badań, chcą dowiedzieć się więcej o stanie swojego zdrowia czy poznać sposób leczenia w przypadku niegroźnych chorób, jak przeziębienie czy lekkie zatrucie pokarmowe. Z teleporady mogą skorzystać także osoby, które potrzebują recepty na leki na choroby przewlekłe.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz