Szybka utrata wagi – co po diecie? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Szybka utrata wagi – co po diecie?

29 października 2022, dodał: bugajkatarzyna
Artykuł zewnętrzny

Wstajesz rano. Jak co dzień robisz przegląd garderoby, by wybrać odpowiednie ciuchy na spotkanie lub do pracy. Zauważasz w szafie swoje ulubione dżinsy. Chcesz je założyć, aż tu nagle… okazują się za małe. Każdą kobietę na pewno spotkała podobna sytuacja. Jest to moment, kiedy natychmiast postanawiamy przejść na dietę.

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniej metody naszego odchudzania. W tej sytuacji postępujemy na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich – zrobię wszystko, by efekty było widać bardzo szybko. Bardzo często decydujemy się na tak zwaną głodówkę.  Tu należy obalić kilka mitów związanych z tym sposobem oczyszczania organizmu z nadmiaru tłuszczu. Pierwszy stereotyp – od razu gubimy tkankę tłuszczową. Jest to nieprawda, ponieważ na samym początku głodówki, czyli przez parę dni, spalane są nadmiary glikogenu z wątroby. Aby uzyskać pożądany efekt dietę tą musiałybyśmy stosować minimum dwa tygodnie, co może źle wpłynąć na nasz organizm. Drugim mitem jest stwierdzenie, że głodówka wzmacnia organizm. Patrząc z naukowego punktu zauważmy, że nie jedząc, nie dostarczamy do organizmu niezbędnych substancji budulcowych i nie ma możliwości, aby tworzyły się przeciwciała. Bardzo często zapominamy, że drastyczne zmniejszenie ilości spożywanych kalorii powoduje gromadzenie się zapasu tłuszczu i spowolnienie metabolizmu, co bardzo szybko może doprowadzić do efektu jo- jo.

dieta

Kolejną metodą szybkiej utraty wagi, która obecnie cieszy się ogromną popularnością jest dieta Dukana inaczej nazywana dietą proteinową lub białkową. Składa się ona z kilku stopni wtajemniczenia. Pierwszy z nich – tak zwany atak – polega na jedzeniu tylko produktów wysokobiałkowych. W tej fazie są określone 72 produkty, które możemy spożywać do woli. Drugi poziom, nazywany ,, talerzem warzyw”, polega na kontynuacji diety białkowej, ale uzupełnianej już co kilka dni warzywami. Mamy tu do dyspozycji około 100 produktów.  Trzeci etap ,, nagroda dla wytrwałych” polega na utrzymaniu wagi – jeden dzień w tygodniu możemy jeść to, na co mamy ochotę. Jest to dieta przeznaczona dla osób bardzo wytrwałych o silnej woli.

Kolejna grupa osób przy podjęciu decyzji dotyczącej odpowiedniej diety i jadłospisu, decyduje się na skorzystanie z usług dietetyka. Jest to najrozsądniejsza walka ze zbędnymi kilogramami, ponieważ specjalista po zrobieniu niezbędnych badań układa nam indywidualny spis posiłków, po czym kontroluje skrupulatnie nasze rezultaty. Jest to najbardziej racjonalna i najzdrowsza metoda pozbycia się tkanki tłuszczowej.

 

zobacz również:

  1. Wszystkie rodzaje diet
  2. Środki przeczyszczające stosować czy nie?
  3. Rodzaje aerobiku – opis i filmiki
  4. Zdrowe przekąski na każdą okazję: zobacz czego musisz unikać!

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz