Jak wybrać zaproszenia ślubne – praktyczne wskazówki

24 października 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dobór zaproszeń na uroczystość zaślubin to dla narzeczonych niemałe wyzwanie. Warto jednak podczas szukania wśród wielu dostępnych w sprzedaży modeli pamiętać o kilku zasadach. Poniżej dajemy proste wskazówki, jak wybrać zaproszenia na ceremonię zaślubin, aby nie tylko zachęcały gości do przybycia, lecz również stały się niebanalną pamiątką, do której bliscy będą mogli wracać z sentymentem.

zaproszenia ślubne

1. Trwałość i materiały, z jakich zostały wykonane

Szukając zaproszeń, należy zwrócić uwagę na ich jakość. Papier powinien być wytrzymały na zginanie i cechować trwałą kolorystyką. Im grubsza gramatura papieru, tym wyższa jego odporność na zniszczenie. Wybierając zaproszenia, należy również zwrócić uwagę na stopień nasycenia kolorów – ważne, aby cechowały się odpowiednią intensywnością. Nie powinny one być zbyt ostre ani za jasne. Natomiast decydując się na zaproszenia ręcznie robione, należy zwrócić uwagę na to, aby umieszczone na nich dekoracje były trwałe. Ważne są również materiały, z jakich zostały wykonane elementy zdobnicze.

2. Unikalna estetyka

Szukając zaproszenia na ślub, warto zdecydować się na modele w oryginalnej stylistyce. Można zamówić w drukarni gotowe szablony z proponowanych przez firmę zaproszeń, a także wykonać samodzielnie swój autorski szablon. W celu zakupu unikalnych modeli można odwiedzić sklep Amelia-Wedding. Tu znajdują się zaproszenia przygotowane na eleganckiej papeterii w rozmaitych stylach oraz w niepowtarzalnym wzornictwie. Szukając zaproszeń ślubnych, nie należy się spieszyć. Ich wybór powinien być przemyślany.

3. Stylistyka dopasowana do stylu uroczystości

Coraz częściej organizuje się śluby tematyczne lub w określonym stylu. Jeżeli ceremonia ślubna i wesele zaplanowano w estetyce boho, country, góralskiej, rustykalnej lub w tematyce bajkowej, wówczas zaproszenia ślubne należy wybrać w tej samej stylistyce. Warto zadbać o spójność estetyczną w najdrobniejszym szczególe, ponieważ goście otrzymując zaproszenie w określonej stylistyce, zostają w pewien sposób poinformowani, jaka będzie oprawa stylistyczna całej uroczystości.

4. Przejrzyste i czytelne

Wśród wielu modeli zaproszeń dostępnych w sprzedaży można również znaleźć takie, które zawierają zbyt dużo elementów i treści, w efekcie czego okazują się one nieczytelne. Dlatego wybierając zaproszenia ślubne, należy zwrócić szczególną uwagę na ich przejrzystość. Warto poprosić o kilka próbek, aby sprawdzić, czy wszystkie informacje, jakie mają zostać umieszczone, będą prezentowały się w sposób czytelny i estetyczny.

5. Właściwy kształt i rozmiar

Zwolennicy minimalizmu z pewnością wolą zaproszenia niewielkich rozmiarów bez zbędnych ozdób i dodatków. Jednak osoby preferujące modele dekoracyjne, powinny zwrócić uwagę na to, aby zaproszenia miały odpowiednią wielkość. To ważne, żeby wszystkie potrzebne informacje zostały umieszczone w sposób czytelny. Warto także zwrócić uwagę na kształt, aby zaproszenia były poręczne i łatwo chwytało się je w dłonie. Ponadto nie należy również przesadzać z nadmiarem ozdób w przypadku ręcznie robionych modeli.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...