Stylizacja brwi – trendy 2022/2023

9 listopada 2022, dodał: EmiliaSpychala18
Artykuł zewnętrzny

Jedynym z najbardziej charakterystycznych elementów makijażu są brwi. Różne zabiegi oraz produkty pozwalają na dostosowanie kształtu czy koloru naszym włoskom. Makijaż permanentny, laminacja, henna oraz henna pudrowa to najpopularniejsze metody na stylizację naszych brwi. Ważna rzeczą jest również odpowiedni kształt do naszej twarzy. Poznaj ich zalety i wady oraz właściwości!

Makijaż permanentny– zabieg kosmetyczny, który polega na umieszczeniu pigmentu w skórze przy pomocy cienkiej igły. Wbrew powszechnej opinii, makijaż permanentny nie jest tatuażem . Ponadto utrzymuje się na skórze kilka lat.
Zalety:
Zwalczanie niedoskonałości– niektóre z nas borykają się z małą gęstością brwi. Makijaż permanentny umożliwi nam wypełnienie brakujących włosków dając naturalny efekt.
Piękny wygląd o każdej porze– ubytki oraz opadające włoski, makijaż w takich przypadkach to wybawienie dla każdej z nas! Elegancja za dnia i nocy.
Oszczędność czasu– szybki tryb życia często uniemożliwia nam wykonanie w pełni makijażu.
Oszczędność pieniędzy– makijaż permanentny to jednorazowy wydatek, dzięki temu możemy przeznaczyć pieniądze na inne rzeczy np. produkty do pielęgnacji.
Długotrwały efekt- największa zaleta makijażu permanentnego! Nasze brwi utrzymają się co najmniej trzy lata.
Wady:
Jeżeli zdecydujemy się na makijaż permanentny brwi musimy pomyśleć o dwóch najważniejszych kwestiach, czyli kolor i ból. Makijaż brwi zostanie z nami na conajmniej trzy lata więc wybór odpowiedniego koloru jest tu znaczący. Każdy z nas ma ograniczony próg bólu, oczywiście zabieg jest przeprowadzany pod znieczuleniem jednak można odczuwać lekki dyskomfort.

Laminacja brwi– jego celem jest delikatne podkreślenie włosków oraz poprawienie ich wyglądu i kondycji.
Zalety:
– poprawa kondycji włosków
– możliwość ułożenia idealnego łuku
– podkreślenie oraz wyrazistość brwi
– efekt utrzymujący się nawet do dwóch miesięcy
– niskie ryzyko podrażnienia skóry
Wady:
Odżywka keratynowa powinna pozostać na włoskach przez około 24 godziny. W tym czasie brwi nie powinno się moczyć ani narażać na wilgoć. Warto zrezygnować wtedy z długich kąpieli oraz stosowania płynu do demakijażu.

Henna/ henna pudrowa– jest wykorzystywana do naturalnego przyciemnienia włosków lub skóry. Efekty zabiegu henną to pogrubienie włosków, odżywienie oraz przyciemnienie.
Zalety:
– nadanie koloru
– wyrazistość
– wypełnienie
– naturalny wygląd
Wady:
Pamiętajmy aby nie aplikować henny zbyt często, może to doprowadzić do podrażnienia włosków. Należy dokładnie pilnować czasu, przytrzymanie henny zbyt długo spowoduje zmianę koloru oraz mocniejszy efekt.

Jak dopasować brwi do kształtu twarzy:

Twarz okrągła– wymaga wydłużenia, przez co ma wyglądać na szczuplejszą, stąd sprawdzą się tu brwi na kształt trójkąta.
Twarz kwadratowa– ma mocne rysy, dlatego tutaj sprawdzić się mogą subtelne łuki, bez kantów, aby odwrócić uwagę od geometrii buzi.
Twarz trójkątna– ma szerokie czoło, dlatego ważne jest tu wyrównanie wizualne asymetrii, co można zrobić przez brwi klasyczne- naturalny efekt oraz podniesiona końcówka.
Twarz owalna– jest w komfortowej sytuacji, ponieważ uchodzi za najbardziej symetryczną i pasują jej każde brwi.
Twarz podłużna – wymaga skrócenia, dlatego co do zasady stosuje się tu mocne i proste brwi.

Pamiętajmy o odżywieniu naszych brwi po zabiegach. Możesz to zrobić za pomocą okładów z zielonej herbaty, kawy oraz ziół.

zobacz również:

Cała prawda o makijażu permanentnym brwi

Jak regulować brwi do kształtu twarzy?

Soap Brows – stylizowanie brwi mydłem poradnik!

Krem na dzień i na noc – jak jest różnica?

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz