URODA I ZDROWIE

Cała prawda o makijażu permanentnym brwi

4 marca 2021, dodał: Redakcja

Makijaż permanentny brwi jest coraz bardziej popularny wśród dziewcząt i kobiet w Polsce i na całym świecie. Decydują się one na zabieg z uwagi na wygodę oraz brak czasu na codzienny poranny makeup. Na czym polega jego fenomen? Czy jest bolesny? Jak długo utrzymują się efekty? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tym artykule.

Co to jest makijaż permanentny brwi i na czym polega?

Makijaż permanentny brwi to nic innego, jak trwały makeup polegający na wprowadzeniu pod skórę bezpiecznego dla niej pigmentu przy pomocy cieniutkiej igły. Dlatego też przez wiele pań porównywany jest do tatuażu. Ten zabieg kosmetyczny pięknie podkreśla i uwydatnia brwi i oczy, zmienia rysy twarzy, a także nadaje jej świeżości i atrakcyjności. Jedną z jego największych zalet jest trwałość – dobrze wykonany makijaż permanentny może utrzymywać się nawet dwa lata! Jest nawet odporny na kosmetyki do demakijażu, deszcz, wodę morską, czy chlorowaną! Zabieg ten pozwala na dokładne uzupełnienie ubytków, nadanie łukom gęstości, regularności i kształtu. Zabieg trwa od 20 do 30 minut. Po zabiegu widoczne jest delikatne zaczerwienienie skóry wokół brwi, które ustępuje po około 2-3 dniach. Po upływie około 3-4 tygodni powstaje właściwy kolor. Brwi wyglądają po prostu, jak z okładki kobiecego magazynu! Należy jednak pamiętać, że zabieg ten powinien być wykonany tylko i wyłącznie przez wykwalifikowaną kosmetyczkę.

Jak długo utrzymują się efekty?
Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny brwi może utrzymywać się nawet 2 lata, jednakże należy pamiętać o konieczności uzupełnienia barwnika w trakcie co najmniej jednej wizyty korygującej. Bardzo częste korzystanie z solarium może mieć wpływ na szybsze wyblaknięcie makijażu. Jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie, warto powtarzać ten zabieg w salonie kosmetycznym.

Jak pielęgnować brwi po zabiegu?
Przede wszystkim warto odpowiednio nawilżać skórę w okolicach łuków brwiowych za pomocą witaminowych kremów nawilżających. Zalecane jest omijanie brwi podczas mycia i demakijażu twarzy przez kilka dni po zabiegu, a także unikanie kontaktu z promieniami UV.

Czy makijaż permanentny brwi jest bolesny?
To, czy wykonywanie makijażu permanentnego jest bolesne, zależy od zastosowanej techniki makijażu i indywidualnej wytrzymałości na ból. Zabieg wykonywany jest z łagodnym znieczuleniem (preparatem z lidokainą), dzięki czemu wizyta jest jeszcze bardziej przyjemna. Preparat ten nakładany jest na skórę, który znieczula ją miejscowo.

Czytaj więcej: makijaż permanentny brwi Wrocław, okolica.

Makijaż permanentny brwi w salonie Doroty Ryś
We wrocławskim salonie makijażu permanentnego Dorota Ryś każda klientka ma możliwość doboru odpowiedniej dla niej metody makijażu permanentnego brwi spośród trzech: ombre, pudrowej, pudrowej ombre, w zależności od indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ilości naturalnych włosków, spodziewanego efektu i obowiązującej estetyki pracy. Oprócz makijażu permanentnego brwi wykonywany jest również makijaż permanentny oczu i ust.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.dorotarys.pl

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Świąteczne prezenty
Potwierdzam, że chyba lepiej biżuteria, niż bielizna :). Kobiety kochają świecidełka ;)
Ubranka do przedszkola - jak?
Przede wszystkim swobodne ubranie i nie za ciepło, bo w przedszkolach zwykle jest odpowiednia temperatura.
Buty do biegania
Najlepiej nie kupować na aukcjach, bo można trafić na podróbki, które wytrzymają tydzień. Lepiej...
wegetarianizm
Brak mięsa = lepsze samopoczucie :)