URODA I ZDROWIE

Spodnie męskie – pochodzenie i najnowsze trendy

2 lipca 2020, dodał: Redakcja

Wiele elementów garderoby powstało ze zwykłej potrzeby komfortu oraz ochrony przed chłodem. Jedno z najpopularniejszych ubrań również zawdzięcza swoje pochodzeniem tym dwóm wspomnianym powodom. Spodnie męskie są już na tyle zwyczajną i pospolitą rzeczą w naszych codziennych życiach, że nikt nie zastanawia się, skąd dokładnie się wzięły.

Początki spodni męskich na świecie

Ich historia sięga setek lat, prawdopodobnie zaczynając się na Bliskim Wschodzie, gdzie ludzie prowadzili koczowniczy tryb życia i jako pierwsi dosiedli koni. W starożytnym Rzymie nasi przodkowie uważali spodnie jako element ubioru barbarzyńskiego. W końcu jednak przekonali się o ich funkcjonalności i wygodzie. Wtedy jednak ubranie to nie przypominało naszych dzisiejszych spodni, wyglądało bardziej jak swego rodzaju rajstopy. Przez długi czas były one też przykrywane tuniką.

Rozwój popularnego elementu męskiej garderoby

Już w czasach średniowiecznych spodnie były całkiem zwyczajnym i obowiązującym elementem ubioru męskiego. W tamtych czasach najmodniejsze były modele ekstrawaganckie, o rozmaitych kolorach i krojach. W czasie renesansu spodnie nabrały formę krótkich, ale za to bufiastych okryć na nogi. Moda ta utrzymywała się dość długo w całej Europie. Do produkcji męskich spodni w tamtych czasach używano wyszukanych materiałów oraz obficie je zdobiono. Następnie spodnie zmieniły się w bardziej obcisłe modele, sięgające kolan i szyte z aksamitu. Zakładane były do nich pończochy w kolorze białym, a także buty na obcasie.

Lata świetności klasycznych spodni

Po rewolucji francuskiej moda zaczęła dążyć do coraz większej prostoty. Podstawowym elementem ubioru męskiego stała się koszula i długie, proste spodnie – jest to pewien kanon obowiązujący do dziś. W XX wieku zaczął zmieniać się krój spodni. Początkowo były obcisłe i zapinane po bokach. Z biegiem czasu nogawki coraz bardziej się poszerzały, aż w latach trzydziestych były już przesadnie szerokie, z podwyższonym stanem. W latach sześćdziesiątych, gdy popularny był zespół The Beatles, modne stały się spodnie eleganckie, garniturowe, noszone na co dzień. Nurt hipisowski przyniósł ze sobą spodnie nazywane dzwonami, których nogawki były poszerzane od kolana w dół. W czasach lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych królowały spodnie jeansowe, często z podwyższanym stanem. Dzisiaj natomiast mężczyźni często łączą styl elegancki z wygodnym, sportowym.

Wygodny zakup męskich spodni w internecie

Obecnie możemy znaleźć najróżniejsze spodnie, o dowolnym kroju i kolorze, zrobione z różnych materiałów. Nietrudno wybrać coś idealnie dopasowanego do indywidualnych wymagań. Mamy również komfort związany z tym, że nie musimy spędzać w sklepach czy galeriach wielu godzin, zanim znajdziemy coś, co będzie nam pasować. Możemy wykorzystać sklepy online, które oferują wiele produktów, przedstawiają czytelne tabele rozmiarów i pozwalają na zwrot nietrafionych zakupów.

www.ombre.pl

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdy pies boi się wystrzałów
Czasem pies był ofiarą postrzału, i dlatego się boi, sąsiad miał psa, który...
Złoty pierścionek.
Ja lubię białe złoto, bez kamieni, wystarczy jakiś efektowny wzór samego metalu
żłobek a korzystanie z nocniczka
Ale co innego w domu, a co innego wśród obcych osób, znam przypadki...
Lubrykanty a zajście w ciążę
Jak są problemy to każde wytłumaczenie jest dobre ale niekoniecznie trafne. Lepiej chyba...