Soczewki miesięczne – czym są i dlaczego warto je wybrać?

19 sierpnia 2021, dodał: pinkmause

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Szkła kontaktowe to najbardziej dyskretna forma korygowania wad wzroku. Soczewki kontaktowe stosuje się jako alternatywne rozwiązanie wobec noszenia okularów, w celach kosmetycznych i polepszenia komfortu życia. Ich wzrastająca popularność warunkowana jest komfortem użytkowania, bezpieczeństwem i efektem estetycznym.

soczewki miesięczne

Soczewki kontaktowe są jedną z najlepszych, a często wręcz niezbędną pomocą optyczną. Zastępują często szkła okularowe, stanowiąc idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią nosić okularów lub czasem chciałby od nich odpocząć. Soczewki stosuje się zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Jednym z najważniejszych czynników dobrego zaopatrzenia optycznego jest wybór odpowiedniej soczewki kontaktowej. Soczewka kontaktowa musi optycznie spełniać rolę normalnej rogówki oka, czyli zapewniać prawidłową, stabilną korekcję, a równocześnie zapewniać maksymalny komfort oku pacjenta.

Obecnie zwraca się dużą uwagę na wygląd zewnętrzny człowieka. Niektórzy ludzie czują się skrępowani potrzebą noszenia okularów korekcyjnych, uważają to za swego rodzaju defekt kosmetyczny. Rozwiązanie pod postacią szkieł kontaktowych jest dużo wygodniejsze od okularów – pozwala na nieskrępowane ruchy, skutecznie chroni oczy przed promieniowaniem UV oraz skutkami zetknięcia ze smogiem. Największym atutem stosowania soczewek kontaktowych jest to, że są one praktycznie niezauważalne. Mogą być wygodną alternatywą podczas wysiłku fizycznego na treningu, albo wakacyjnego wyjazdu nad morze, czy w góry. Plusem użytkowania soczewek kontaktowych jest także faktto, że pasują one do każdego stroju oraz typu urody. Ponadto nie przeszkadzają tak jak okulary – nie zsuwają się z nosa oraz nie parują w przypadku zmiennej temperatury otoczenia. Noszenie soczewek kontaktowych pozwala też na swobodne uprawianie sportów, w których występują duże wymagania wzrokowe.

 

Soczewki kontaktowe mogą zatem spełniać następujące funkcje: korekcyjną, terapeutyczną, kosmetyczną, protetyczną oraz diagnostyczną. Soczewki kontaktowe oprócz oczywistego efektu kosmetycznego dają także lepsze widzenie peryferyjne, a także pozbawione są typowych dla okularów ze standardowymi szkłami zniekształceń obrazu. Soczewki kontaktowe dają możliwość korekcji wady refrakcji wtedy, kiedy występuje ona tylko w jednym oku, również przy różnowzroczności tzn. obecności dużej różnicy w wadzie między jednym i drugim okiem można zastosować korekcję przy pomocy soczewek. Także u osób z wysokimi wadami, gdzie szkła potrzebne do skorygowania są grube, soczewki mogą być doskonałym rozwiązaniem. Osoba stosująca szkła kontaktowe widzi świat w realnych rozmiarach. Soczewki kontaktowe są popularnym środkiem służącym do korekcji wszystkich wad wzroku: dalekowzroczności, krótkowzroczności, astygmatyzmu, czy presbiopii (wady wzroku nabywanej wraz z podeszłym wiekiem). Wybór soczewek powinien być podyktowany przede wszystkim naszym stylem życia. 
Występuje wiele rodzajów szkieł kontaktowych (jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, twarde i miękkie, kolorowe, progresywne, itd.), a dzięki wygodzie ich użytkowania zyskują one coraz więcej zwolenników. Soczewki miesięczne to najpopularniejsze obecnie szkła kontaktowe do stosowania czasowego. Są produktem, który jest najczęściej przepisywane przez specjalistów – optometrystów i okulistów. Według niektórych badań soczewki miesięczne nosi blisko połowa wszystkich użytkowników soczewek. Są one doskonałą alternatywą do noszenia okularów, mogą także być stosowane wtedy, kiedy jest potrzeba zachowania swobody ruchów. Są także doskonałym wyborem dla osób, które użytkują soczewki kontaktowe codziennie – stanowią optymalne i ekonomiczne rozwiązanie. Wymagają jednak codziennej pielęgnacji – w tym celu należy zakupić odpowiedni płyn do czyszczenia soczewek oraz opakowanie do ich przechowywania. Należy je zdejmować je na noc, płukać w specjalnym płynie oraz umieszczać w pojemniku nim wypełnionym. W grupie szkieł miesięcznych są też takie, których nie ściąga się na noc tzw. soczewki noszone w trybie night & day. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które jest niezwykle cenione – ponieważ jest to wygodne. Zaletą soczewek miesięcznych jest także to, że są tańszym rozwiązaniem dla codziennego użytkowania i mogą być bezpieczne i komfortowe przy odpowiednim dbaniu i przechowywaniu.

Soczewki miesięczne są optymalnym wyborem dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia albo chcą na stałe zrezygnować z noszenia okularów. Soczewki kontaktowe miesięczne niezastąpione są podczas przemieszczania się, podróży, wycieczek, itp. Czas miesiąca liczony jest od pierwszego zetknięcia soczewki z okiem. Gdy minie 30 dni należy użyć kolejnej pary. Soczewki miesięczne wykonane są z różnych typów materiałów, o zróżnicowanych właściwościach, dzięki czemu każdy może wybrać dla siebie najodpowiedniejszą soczewkę. Zaawansowane technologie produkcji pozwoliły uzyskać elastyczne i cienkie soczewki, niewyczuwalne podczas codziennego użytkowania gwarantujące wysoki komfort. Soczewki miesięczne to najczęściej wybierany przez użytkowników system wymiany. To grupa soczewek, która może poszczycić się największym zakresem oferowanych opcji dla użytkowników.

 

Zakup soczewek w punktach profesjonalnie zajmujących się ich dystrybucją, jak sklepy Vision Express zapewnia, że materiał, z którego są wykonane jest dobrej jakości, wartości soczewek są zgodne z tym co podaje opakowanie oraz daje gwarancję prawidłowej czystości mikrobiologicznej. Szeroka oferta szkieł kontaktowych dostępna w Vision Express pozwala dobrać odpowiednie soczewki praktycznie dla każdej osoby, która boryka się z problemami ze wzrokiem. W asortymencie znajdują się szkła kontaktowe renomowanych marek, a także duży wybór płynów oraz akcesoriów najlepszych marek na rynku.

Używanie soczewek zgodnie z zaleceniami zapewnia bezpieczną formę korekcji. Szkła kontaktowe noszone przez miesiąc wymagają codziennej pielęgnacji przy użyciu odpowiednich płynów. Należy także pamiętać, że pojemnik do przechowywania soczewek musi być odpowiednio czyszczony. Pamiętajmy jednak, aby każdy zakup soczewek o innych parametrach poprzedzić badaniem okulistycznym i wystrzegać się samodzielnego wyboru, ponieważ zamiast pomóc, możemy zaszkodzić swoim oczom. W ofercie Vision Express znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju soczewek kontaktowych, które każdy z łatwością dopasuje do swoich oczekiwań.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz