Śmieszne zabawy z dziećmi znalezione w Internecie

10 listopada 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czas spędzony z dziećmi to jeden z najpiękniejszych momentów. Jednak wymaga to od nas wiele kreatywności i nakładów energii. Jak zrobić, żeby nasze dziecko świetnie się bawiło i przy okazji mogło się czegoś nauczyć? W dzisiejszych czasach nie powinno być z tym problemu – wystarczy zajrzeć do sieci i poszukać ciekawych rozwiązań na nudę naszego malucha. Poznaj kilka najciekawszych propozycji, jakie dla Was przygotowaliśmy. Gwarantujemy, że Wasze dziecko będzie czerpało ogromną radość z tych zabaw.

zabawy dzieci

W zdrowym ciele, zdrowy duch – ruchliwe zabawy dla Twojej pociechy! 

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, z tego że ruch jest bardzo ważnym elementem w codzienności dziecka. Wszystkie informacje na temat zdrowia dziecka możesz znaleźć na serwisie www.zdrowedziecko.com. Warto wspomnieć, że należy dbać o to, żeby nasz maluch mógł się wyszaleć i uwolnić swoją energię chociażby podczas zabaw fizycznych. Jakie zabawy będą najlepsze dla Twojego dziecka?

Oto kilka propozycji:

  • Ukrywanie skarbów

Schowaj jakiś drobny upominek lub słodycz. Zabawa może być przeprowadzona w domu lub na zewnątrz. Gdy przedmiot będzie już ukryty, dziecko musi je znaleźć, a Ty możesz mu podpowiadać, w którą stronę powinien iść lub podać ilość kroków jaką ma przejść, żeby znaleźć nagrodę.

  • Kultowa Baba Jaga

Trzeba wybrać jedną osobę, która będzie Baba Jagą. Baba Jaga stoi odwrócona tyłem do pozostałych i woła: „Raz, dwa trzy, Baba Jaga patrzy”. Gdy Baba Jaga jest odwrócona, dzieci biegną w jej stronę. Na słowo “patrzy” Baba Jaga się odwraca w ich stronę i kto nie zdąży się zatrzymać w bezruchu, wraca na start. Wygrywa ta osoba, która pierwsza dotrze do Baba Jagi.

  • Przeskocz linkę!

Należy przymocować linkę na wysokości 25-30 cm, a dziecko musi przez nią przeskakiwać. Można co jakiś czas zwiększać wysokość linki, jednak należy uważać, żeby nie była ona przymocowana za wysoko! 

Trening umysłu – zabawy rozwijające kreatywność!

Bardzo ważnym elementem zabawy dziecka jest rozwijanie jego kreatywności i pobudzanie go do wymyślania rozwiązań sytuacji lub nowych pomysłów. Zabawy rozwijające czynności myślowe to jedne z najciekawszych przyjemności. A do tego można wykonywać je w każdym miejscu, zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Poznaj najfajniejsze zabawy umysłowe dla dzieci!

  • Skojarzenia

Zabawę zaczyna się mówiąc dowolne słowo, np. “plaża”. Zadaniem dziecka jest odpowiedzieć słowo, które będzie kojarzyło się z naszym, np. “piasek”. Następnie Ty szukasz skojarzenia do słowa “piasek” i tak w nieskończoność. 

  • Kalambury

Aby zagrać w kalambury, wystarczy napisać na karteczce  nazwę zwierzątka, osobę, zjawisko lub jakiś przedmiot, które dziecko zna. Gracz losuje karteczkę, a następnie musi je pokazać za pomocą gestów lub dźwięków tak, aby druga osoba zgadła jakie jest hasło. 

  • Jaki to kształt? 

Rysujemy dokładnie na plecach dziecka kształty, takie jak figury geometryczne lub litery, a dziecko musi odgadnąć, jaki kształt narysowaliśmy.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...