URODA I ZDROWIE

Rolety plisowane — postaw na funkcjonalność i styl

15 stycznia 2020, dodał: Redakcja

Okna w domu mają spełniać wiele funkcji. Przede wszystkim powinny otwierać pomieszczenia na świat, wpuszczając do mieszkania światło i łącząc przestrzeń wewnętrzną z krajobrazem na zewnątrz. Nie zawsze jednak pozostawienie okien bez jakiejkolwiek przysłony będzie najlepszym czynnikiem wpływającym na komfort i intymność domowników. W takiej sytuacji trzeba poszukać rozwiązania, które nie zaburzy kompozycji wystroju i odegra swoją rolę w sposób ergonomiczny.

Zasłony i żaluzje mają godnych następców

Stwierdzenie, że klasyczne zasłony odchodzą do lamusa, jest mocno przesadzone. W wielu mieszkaniach — także w tych powstałych z całkiem nowych projektów — karnisze wciąż są z powodzeniem montowane. Nie znaczy to jednak, że nie ma dla nich alternatyw. Rozwiązań jest sporo, a nowości szturmem zdobywają coraz większą część rynku. W oknach polskich domów można obserwować różne rodzaje rolet – od tych jednokolorowych, po takie wykonane w technologii dzień i noc oraz z ciekawymi motywami graficznymi. Wśród nowości znaleźć można rolety plisowane, które wyróżniają się nie tylko ciekawym wyglądem, ale i bardzo szeroką funkcjonalnością. Wiodącym producentem bezinwazyjnych plis okiennych na polskim rynku jest firma Karnix, oferująca najwyższą jakość produktu, błyskawiczną realizację zamówienia oraz bezpieczną wysyłkę do klienta za pomocą firmy kurierskiej.

Rolety odkryte na nowo

Potęga tego systemu zaciemniania pomieszczeń tkwi w niestandardowych możliwościach regulacji tkaniny. W typowych roletach materiał rozwijany jest z góry do dołu, tymczasem plisy mogą być również używane w drugą stronę. Taka opcja pozwala na przesłonięcie jedynie dolnej części okna, a przez górną część przeszklenia wciąż mogą docierać do wnętrza promienie słoneczne.

Inna funkcja umożliwia działanie roletą w sposób punktowy. W ten sposób da się zaciemnić np. tylko środkową część szyby, dzięki czemu można lepiej zapanować nad plamą światła we wnętrzu. Taki dodatek przyda się wszędzie tam, gdzie znajdują się ekrany komputerów lub telewizorów. Dzięki temu można ochronić ekran przed słońcem, poprawiając jednocześnie własny komfort pracy i rozrywki, ale bez konieczności rezygnowania z dostępu naturalnego oświetlenia do wnętrza.

Potencjał rolet plisowanych w nowoczesnych wnętrzach

Rolety plisowane — stylowa alternatywa dla zasłon? Oczywiście, że tak! Co prawda w tym przypadku nie mamy do czynienia ze wzorzystymi tkaninami, ale jednolite kolory wciąż mogą się okazać lepszym wyborem, niż tradycyjne desenie kwiatowe i geometryczne. Również niewidoczny – osłonięty specjalnymi listwami mechanizm tego designerskiego dodatku sprawia, że wystrój okienny nabiera pożądanego, minimalistycznego wyglądu. Fakt ten docenią przede wszystkim amatorzy nowoczesnej stylistyki w salonach, kuchniach, łazienkach i pomieszczeniach biurowych. Pełna gama kolorystyczna plis to dodatkowy atut produktu, dzięki któremu plisy z powodzeniem można dopasować do już istniejących, w pełni urządzonych pomieszczeń.

Mając do wyboru tak wiele opcji wśród materiałów zaciemniających, często wybór pada na większą funkcjonalność, kosztem eleganckiego designu. Również odwrotna sytuacja nie jest rzadkością, gdy inwestor przedkłada elementy wizualne nad możliwości praktyczne. Na szczęście plisy okienne bezinwazyjne godzą obie potrzeby w jednym, prostym i niedrogim produkcie.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Co najlepiej dac w prezencie ślubny…
Jak dla mnie najlepszą opcją jest przedstawienie zaświadczenia dla nowożeńców https://giftmall.pl/on/karta-podarunkowa-dla-nowozencow Mogą ten certyfikat...
Z kim najchętniej poszłybyście do ł…
Ja to najchętniej chodzę do łóżka sama :D Chyba całkowicie już straciłam zainteresowanie tymi sprawami...
Jeździcie autostopem?
Jak miałam 16-19 lat to jeździłam bardzo chętnie :) Poznałam w ten sposób trochę...
niechciane prezenty...
Mi jest zawsze smutno, kiedy dostanę coś nietrafionego. Na szczęście dzieje się to bardzo...