URODA I ZDROWIE

R. Chutkan „Zdrowa lekkość brzucha” – nowość

8 kwietnia 2016, dodał: Karolina

W wielką przyjemnością prezentujemy Wam najnowszą książkę dr Robin Chutkan „Zdrowa lekkość brzucha”, którą obejmiemy naszym patronatem. Czym tym razem zaskoczy nas autorka świetnych „Dobrych bakteriach”? Dlaczego warto zajrzeć do „Zdrowej lekkości brzucha”?

Zdrowa lekkość brzucha

Nieprzyjemne wzdęcia, dyskomfort, ciężkość, a czasem otyłość i zaparcia to dolegliwości, które chronicznie dokuczają milionom ludzi. Z powodów anatomicznych w szczególny sposób prześladują one kobiety. Jednocześnie tematy te należą do krępujących nawet w kontaktach z lekarzem, dlatego często cierpimy po cichu, tracąc przez to szansę na uzyskanie realnej pomocy.Zdrowa lekkość brzucha_powiekszenie(1)

Dr Chutkan prowadzi własny gabinet gastroenterologiczny, w którym spotyka się z setkami pacjentek i pacjentów skarżących się na różne, często nie bardzo sprecyzowane dolegliwości jelitowe. Przychodzą właśnie do niej, bo wiedzą, że otrzymają od niej coś więcej niż samą receptę. Dr Chutkan jest zwolenniczką podejścia integratywnego, w którym wielką rolę odgrywa sposób żywienia, zdrowe nawyki i tryb życia oraz unikanie szkodliwych czynników środowiskowych. Dopiero to wszystko w połączeniu z ewentualną terapią medyczną otwiera drogę do zdrowia.

Autorka dzieli się z nami tymi wskazaniami. Tłumaczy, jak funkcjonuje układ pokarmowy, co może wywoływać dyskomfort (m.in. hormony, flora jelitowa, nietolerancja glutenu lub pokarmowa, nadmiar cukru, niedostatek owoców, a także poważniejsze choroby), oraz nakreśla pozytywny 10-dniowy program dietetyczno-biologicznej odnowy.

Premiera książki 13.04.2016

Książkę możecie kupić TUTAJ.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do R. Chutkan „Zdrowa lekkość brzucha” – nowość

  1. avatar bunia pisze:

    Nie czytałam książki, ale może się skuszę, u nas problem zaparć jest chyba rodzinny, syn też je ma, i o tyle co ja sobie jakoś tam radzę u niego nie jest to proste, dobrze że mamy dicopeg junior, za moich czasów były tylko czopki i do dziś mam traumę.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

torebka - duża/pojemna czy mała/skr…
Co prawda torebek mam mało, ale znajdzie się jedna na bal karnawałowy wielkości...
Świąteczne przygotowania czas zaczą…
Ja w dekoracje się nie bawię, bo brak mi na to czasu. Wiadomo będzie...
Gdzie kupować ubranka i akcesoria d…
Ja najczęściej korzystam jednak z internetu. Ostatnio zakupiłam spacerówkę Flex ( euro-cart) z szerokim...
Hennowanie włosów Sahara Tazarine
Sahara Tazarine to słynna marokańska henna nadająca włosom piękny, jasnorudy odcień. Saharę można też oczywiście...