Przejściowe kurtki damskie – najmodniejsze modele w sezonie 2023! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Przejściowe kurtki damskie – najmodniejsze modele w sezonie 2023!

24 stycznia 2023, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Sezon przejściowy, czyli koniec jesieni oraz początek zimy, jest dla wielu kobiet prawdziwym wyzwaniem. Wiedzą one doskonale, że na letnie katany jest już zbyt późno, zaś na grube, zimowe palta jest jeszcze za wcześnie. Panie więc z determinacją poszukują kurtek „przejściowych”, które zapewnią im nie tylko wysoki komfort cieplny, ale także modny i stylowy wygląd. Wobec tego, jakie modele okryć wierzchnich na sezon przejściowy królują w modzie damskiej na rok 2023?

kurtka przejściowa

Kurtki damskie ramoneski – model dla odważnych i charakternych kobiet

Wybór okrycia wierzchniego na sezon przejściowy nie jest dla kobiet łatwym zadaniem. Panie wiedzą dobrze, że kurtki muszą być dopasowane do sylwetki, a także odpowiadać najnowszym trendom ze świata mody damskiej. Wobec tego, pierwszym modelem kurtek, na które warto zwrócić uwagę w sezonie 2023 są ramoneski z imitacji zamszulub skóry. Co wyróżnia ten rodzaj okrycia wierzchniego? Otóż można wskazać na:

  • wyjątkowy charakter – kurtki damskie ramoneski są wdzięcznym modelem okrycia wierzchniego. Z jednej strony nadają one całej stylizacji dodatkowej wyrazistości, z drugiej zaś gwarantują pełną elegancję;
  • dopasowanie do sylwetki – ramoneski są również dość uniwersalnym rodzajem okrycia wierzchniego na sezon przejściowy. Dopasują się one bowiem do praktycznie każdej sylwetki, zgrabnie eksponując jej największe zalety.
  • różnorodność – obecnie kurtki damskie ramoneski dostępne są w wielu, różnych kolorach, a także z dodatkowymi ozdobami. Dzięki temu każda z kobiet może idealnie dopasować je do swoich potrzeb.

Warto zauważyć, że kurtki damskie ramoneski od Moodo gwarantują również zachowanie optymalnego komfortu cieplnego. Zarówno imitacja zamszu jak i skóry świetnie izolują panie przed silnymi podmuchami wiatru. Ten model kurtek pozwala również na wiele możliwości kreacji, więc panie mogą puścić wodzę fantazji.

Parki damskie – połączenie wygody i dobrego stylu

Kolejnym modelem kurtek damskich na sezon przejściowy 2023 są parki. Ten rodzaj okrycia wierzchniego z pewnością jest nam świetnie znany. Parki damskie wykonane są z przewiewnego i lekkiego materiału, więc gwarantują wygodę ich noszenia. Parki damskie stały się modne już kilka sezonów temu, jednak dopiero teraz dostrzeżono ich potencjał. Tego typu kurki skutecznie maskują drobne mankamenty sylwetki, a jednocześnie pozwalają wydobyć jej największe atuty. Ich niewątpliwą zaletą jest także możliwość samodzielnego dostosowania – parka damska z kapturem może posiadać dodatkowy ściągacz w pasie, który pozwoli np. podkreślić przysłowiową talię osy. Podobnie jak w przypadku ramonesek, parki również oferują nam nieograniczone możliwości wyboru. Możemy więc manewrować kolorami i fasonami tak, by najlepiej je do siebie dopasować. Na uwagę zasługuje fakt, że parki damskie to modele kurtek nieco dłuższych – zwykle sięgają one poza linię pośladków. Są one również dość ciepłe i dzięki zastosowaniu odpowiednich tkanin i tworzyw skutecznie chronią nas przed wiatrem czy nawet nieco niższymi temperaturami.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie radio?
Ja bardzo lubię słuchać radia RMF FM lub radia ESKA
kto jest fotografikiem?
Artysta fotografik zajmuje się robieniem zdjęć, przekazując innym swoją wizję świata bądź dokumentując zastaną rzeczywistość....
hollywoodzki uśmiech - czy to możli…
Hollywoodzki uśmiech to nic innego jak wcześniej wspomniany biały uśmiech, symetryczny i pozbawiony...
Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną
W przypadku kobiet mogą być to ciemne jeansy, koszula i marynarka lub kardigan/sweter...