Przedłużane rzęsy – jak o nie dbać?

9 sierpnia 2021, dodał: Zuza_3
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Każda z nas pragnie, aby nasze oczy przyciągały – czy to uwagę mężczyzn, czy zazdrosnych koleżanek. Jednak jak to zrobić, aby od święta lub na co dzień cieszyć się zniewalającym spojrzeniem? Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą sztuczne rzęsy. Dzięki nim będziemy mogły poczuć się pięknie i elegancko nawet w domowym zaciszu lub na zakupach w sklepie. Dodatkowo zaoszczędzimy czas w trakcie wykonywania make-upu, bo nie będziemy musiały już tuszować rzęs. Jednak co zrobić, aby zabieg z salonu kosmetycznego, za który trochę zapłaciliśmy posłużył nam jak najdłużej? Podpowiadamy!

Metody nakładania rzęs

Zanim zastanowimy się nad pielęgnacją rzęs, warto pochylić się nad tym jaką metodę przedłużania rzęs wybrać, aby była ona dla nas najodpowiedniejsza. Istnieje kilka najnowszych metod przedłużania rzęs – pierwsza z nich to metoda 1:1. W tej metodzie do jednej naszej naturalnej rzęsy doklejamy jedną sztuczną, jedwabną. Przykleja się je tylko i wyłącznie do włoska 1 mm nad skórą, dzięki czemu nie powinna wystąpić reakcja alergiczna na klej. Ta metoda daje bardzo ładny, naturalny efekt.

Drugi sposób przedłużania to 2:1. Tutaj do jednej naszej rzęsy przykleja się dwie sztuczne. Przy tej metodzie zauważalny jest już efekt zagęszczenia rzęs, a nie tylko ich wydłużenia i pogrubienia. Podobna w działaniu jest również metoda 3:1, w której analogicznie do naszej jednej rzęsy przykleja się trzy sztuczne. Tutaj efekt pogrubienia jest już bardzo mocny i najlepiej ta metoda sprawdzi się przy niezbyt gęstych rzęsach.

Ciekawą metodą może być “kocie oko”, czyli przedłużanie rzęs tylko w zewnętrznym kąciku oka. Dzięki niej mamy pięknie wydłużone i wyraziste oko. Możemy także przedłużyć rzęsy sposobem “blik & go”, w którym to doklejamy po jednej sztucznej rzęsie do naszych naturalnych, ale jednak nie wszystkich. Przez pominiecie niektórych rzęs zyskujemy ekstremalne wydłużenie i bardzo naturalny efekt.

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Gdy już wybierzemy metodę i wykonamy zabieg, chcemy, aby nasze rzęsy posłużyły nam jak najdłużej. Jest kilka uniwersalnych zasad, które powinnyśmy przestrzegać, aby cieszyć się nimi przez naprawdę długi czas.

Najważniejsze jest pierwszych 48 godzin. Przez ten czas powinnyśmy starać się nie dotykać rzęs, omijać baseny i sauny. Co ważne powinnyśmy wtedy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania kosmetyków w tych okolicach i nie wykonywać żadnych zabiegów, które mogą podrażnić lub naruszyć rzęsy. Ważne jest także przeczesywanie rzęs specjalną szczoteczką codziennie rano i wieczorem.

Po 48 godzinach rzęsy stają się już nieco mniej wrażliwe i możemy pozwolić sobie na więcej. Nadal jednak ważne jest, aby w okolicach oczu nie stosować tłustych kosmetyków i wybierać te na bazie wody. Warto też obchodzić się z nimi ostrożnie i nie stosować wacików ani zalotki. Aby jak najdłużej cieszyć się pięknymi rzęsami możemy też postawić na utrwalacz, który pozwoli nam na zachowanie ich w dobrym stanie jak najdłużej.

Dla zainteresowanych zgłębieniem tematu stylizacji rzęs i brwi, istnieją specjalne – profesjonalne szkolenia z przedłuzania rzęs np. w Krakowie organizowane przez  Rzęsotekę

 

zobacz również:

Wzmacniające preparaty na piękne brwi i rzęsy – serum INVEO

Jak przyklejać sztuczne rzęsy?

Jak dbać o swoje rzęsy?

Rzęsy idealne – 7 porad, dzięki którym bez trudu uzyskasz taki efekt

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Stany lękowe
Stany lękowe to może być objaw początku depresji, moim zdaniem warto iść...
Zdrowe połączenia produktów
Miejmy nadzieję, że jeśli np. pół godz. po sałatce zjemy obiad z tłuszczem...
Jak ludzie dobierają się w pary?
Sporo osób dziś jednak patrzy na status i majątek partnera, jeśli chodzi o poważne...
Metylowane witaminy
Już była "lewoskrętna" witamina C, po czym okazało się, że witamina C jest właśnie...