Prostowanie keratynowe – na czym polega i co to jest? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Prostowanie keratynowe – na czym polega i co to jest?

5 grudnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Prostowanie włosów to niezwykle popularna metoda ujarzmienia kosmyków, które się puszą i wyglądają na przesuszone. Zabieg ten pozwala na uzyskanie natychmiastowego efektu – ich struktura zostaje wygładzona, a cała fryzura sprawia wrażenie uporządkowanej. Niestety, warto pamiętać, że rezultaty są tylko wizualne i raczej krótkotrwałe. Stosowanie klasycznej prostownicy w domowych warunkach na dłuższą metę skutkuje przesuszeniem i zniszczeniem włosów. Lepszym pomysłem będzie prostowanie keratynowe. Co to takiego i dla kogo jest to rozwiązanie?

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratyna to białko, które jest jednym z głównych budulców struktury włosa. Zabieg prostowania keratynowego polega na wprowadzeniu tego składnika do wnętrza włosów, aby pozbyć się tym sposobem ubytków, które powstają wskutek codziennego stylizowania fryzury, a także oddziaływania czynników zewnętrznych, np. smogu. Ten chemiczny proces pozwala nadać włosom więcej blasku, a także pozytywnie wpływa na ich elastyczność i grubość. Dzięki temu fryzura prezentuje się naprawdę efektownie i przede wszystkim zdrowo.

Profesjonalne salony fryzjerskie oferują usługi keratynowego prostowania włosów wykonywane z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi. Cały proces składa się z kilku etapów i rozpoczynany jest od dokładnego, dwukrotnego mycia włosów oraz ich wysuszenia. Gdy kosmyki są zupełnie suche, fryzjer dzieli je na pasma, na które za pomocą pędzla nakłada preparat z hydrolizowaną keratyną i pozostawia na około 30 minut. Po tym czasie włosy należy ponownie wysuszyć, aby preparat został całkowicie wchłonięty.

Ostatnim etapem jest użycie profesjonalnej prostownicy, czyli żelazka fryzjerskiego, w celu wprasowania preparatu w strukturę włosa. Urządzenie nagrzewane jest do temperatury od 200 do 230 stopni Celsjusza – zależy to od tego, w jakiej kondycji znajdują się kosmyki i dopasowywane jest przez fryzjera w trakcie zabiegu.

Zalety prostowania keratynowego

Keratynowe prostowanie włosów w profesjonalnym salonie fryzjerskim to zabieg, który znacząco poprawia kondycję włosów. Nie tylko sprawia, że wyglądają one naprawdę ładnie i zdrowo. Wewnętrznie zostają też wzmocnione. Uzupełnienie ubytków poprawia ich gęstość oraz grubość i nadaje im elastyczności. Dzięki temu fryzura zawsze prezentuje się efektownie, a układanie włosów jest o wiele prostsze, bo kosmyki mniej się puszą i są mniej niesforne.

Dużą zaletą tego zabiegu fryzjerskiego jest fakt, że po keratynowym prostowaniu włosy zyskują dodatkową ochronę. Są o wiele mniej podatne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak smog, dym papierosowy, ujemne temperatury i wiatr lub promieniowanie słoneczne. To więc sposób nie tylko na to, aby ujarzmić niesforne kosmyki i przywrócić im zdrowy wygląd, ale także na to, aby zabezpieczyć je przed dalszym niszczeniem się. Dodatkowo po tym procesie możesz zapomnieć o codziennym prostowaniu włosów w domowych warunkach – dzięki temu nie tylko uchronisz swoją fryzurę przed stosowaniem na niej regularnie bardzo wysokiej temperatury, ale też zaoszczędzisz sporo czasu.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Moje odchudzanie
Chciałabym podzielić się z Wami moimi pozytywnymi wrażeniami związanymi z serwisem LekarzOnline.eu. Dzięki temu...
kontrola absencji
I na rentę chorobową ich wysłać :D
Fibromalgia
Podobno można wiele takich chorób wyleczyć dietą keto...
Swędzenie skóry twarzy
Albo alergia pokarmowa... Mi kiedyś połowa twarzy spuchła po zjedzeniu ryżu na wynos z baru...