Proste włosy czy kręcone?

25 marca 2015, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Życie potrafi być przewrotne, nawet jeśli rozmawiamy o włosach. Kobiety posiadające kręcone włosy, pragną je wyprostować, a proste chcą zamienić w burzę loków.

 

WLOSY

I tu na ratunek przychodzą nam prostownice do włosów i lokówki. Ważne jest, aby przed zakupem takiego sprzętu, zapoznać się z jego właściwościach i możliwościach.

W dobie internetu nie trudno zapytać innych o opinię na temat konkretnego modelu prostownicy. Wszystko zależy od prywatnych preferencji, ale także od tego, czy prostownica z wyższej półki cenowej sprawdza się w praktyce.
To co kobiety najbardziej cenią w prostownicy to przede wszystkim ceramiczne płytki. Nie trudno teraz o model posiadający takie, większość modeli jest już w nie wyposażona. Nagrzewają się one równomiernie i nie narażają włosa na przypalenie. Ich powłoka jest śliska, co ułatwia prostowanie. Poza tym prostownice mogą posiadać płytki teflonowe, tytanowe, lustrzane i diamentowe. Różnica między nimi jest znacząca, zależy od grubości, długości i stanu zdrowia włosa. Niektóre są też odporne na zarysowania. Do włosów trudnych i elektryzujących się przydatny będzie jonizator. Dzięki niemu prostownica wytwarza jony ujemne, zamykające łuski włosa. Jonizacja chroni włosy przed zniszczeniem i sprawia, że są one bardzo wygładzone. Prostownica powinna mieć obrotowy, długi kabel, ułatwiający jej użytkowanie oraz przynajmniej 3 ustawienia temperatury. Od 200-230 stopni dla włosów grubych i gęstych oraz bardzo kręconych, od 170-200 dla normalnych, falowanych lub lekko kręconych, a 100-170 dla cienkich i zniszczonych. Co więcej, kobiety uwielbiają prostownice posiadające funkcje prostowania włosów mokrych. Zaoszczędzają w ten sposób mnóstwo czasu, szczególnie rano. Jeśli prostownica nagrzewa się w mniej niż minutę, także zyskują dodatkowe minuty. Ciekawą funkcją jest system aplikacji pary. Włókno włosa jest wtedy nawilżone i rozprężone, co wpływa bardzo pozytywnie na zniszczone włosy. Z funkcji zbędnych w prostownicach do włosów jest między innymi system sprawdzania kondycji włosa. Większość użytkowniczek nie uważa tego za funkcję niezbędną w prostownicy, każda kobieta potrafi sama stwierdzić, że jej włosy nie są w najlepszej kondycji.
Kupno prostownicy nie jest bardzo skomplikowanym procesem. Należy jedynie poświęcić chwilę na zapoznanie się z jej funkcjami i wybrać odpowiednią do swojego stanu włosów np. na Deyde.com. Warto także zapytać na forum inne użytkowniczki o opinię. Gdy już zdecydujemy się na konkretny model, nie pozostaje już nic innego jak wybrać się do sklepu

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Proste włosy czy kręcone?

  1. avatar Zuza pisze:

    Moje włosy lekko falują i to mnie denerwuje dlatego tydzień temu zdecydowałam się na zabieg keratynowego prostowania włosów kosmetykami Prosalon. Mam teraz wygładzone, pięknie błyszczące włosy. Są po prostu cudowne i bardzo mocno odżywione. Polecam zabieg KERATIN STYLE:)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Szukam ludzi 35-40, którym chce się…
Z miłą chęcią bym się wybrała i wyruszyła z domu na jakieś spotkanie towarzyskie,...
jaki efekt na lato
Jakie paznokcie będą modne w 2024 roku? Zarówno pastele i neony to fantastyczna...
szkoła rodzenia
W szkole rodzenia poznacie właściwie wszystko, co powinniście wiedzieć na temat opieki nad...
Suche szampony
Tradycyjny szampon do włosów w swoim składzie zawiera naturalne substancje pielęgnujące włosy oraz skórę...