Niepłodność – przypadłość uleczalna a nie wyrok

25 marca 2015, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

W dzisiejszych czasach pośpiech, stres, ciągłe napięcie to czynniki, które przyczyniają się do rozwoju chorób cywilizacyjnych, w tym również bezpłodności. Na szczęście medycyna, na obecnym poziomie zaawansowania jest w stanie skutecznie leczyć tego typu problemy. Jest to nie tylko proces wymagający czasu i cierpliwości pacjentów, ale również zaawansowana procedura, która może wymagać powtarzania pewnych zabiegów leczniczych, jednak mimo tych niedogodności, co najważniejsze – pozwala pokonać skutecznie niepłodność.

rodzina

Współcześnie kliniki zwalczające zaburzenia płodności stały się ważną gałęzią lecznictwa i są rozsiane po całym kraju. Jedną z nich jest Invined. Podobnie jak pozostałe ośrodki, oferuje swoim pacjentom różnorakie metody leczenia, w zależności od kondycji zdrowotnej, największej przewidywanej skuteczności, a także przy wzięciu pod uwagę poglądów etycznych pacjentów, jeśli zgłaszają oni tak potrzebę. Najpowszechniejszą metodą rozwiązywania problemu niepłodności jest zapłodnienie pozaustrojowe i wszczepienie zapłodnionej komórki jajowej do organizmu kobiety czyli in vitro. Jednak istnieją również inne możliwości. Specjaliści sięgają także po inseminację, jako zabieg mniej inwazyjny, a polegający na umieszczeniu w macicy kobiety poddanego obróbce laboratoryjnej nasienia partnera lub dawcy.

W przypadku poważniejszych zaburzeń istnieje ratunek w postaci adopcji komórek dawczyni i zapłodnienia ich metodą in vitro. Istotnym elementem działalności klinik takich jak Invimed.pl jest również ugruntowanie efektów leczniczych dzięki profesjonalnym zabiegom zabezpieczenia płodności, przy wykorzystaniu zdobyczy współczesnej farmakologii. Jednak program ten jest przede wszystkim dedykowany pacjentkom, które z pewnych przyczyn nie chcą lub nie mogą w danym momencie zostać matkami, lub muszą poddać się terapii onkologicznej, a jednocześnie nie chcą tracić trwale szansy na posiadanie potomstwa. Dzięki wspomnianemu rozwiązaniu nie muszą być skazane na dramat bezpłodności lub stawać przed wyborem posiadania dziecka w danym momencie, który nie jest na to odpowiedni, lub nie posiadania go wcale w terminie późniejszym.

Bezpłodność to wyzwanie, problem do rozwiązania, a nie przekreślenie szans na dziecko. Warto skorzystać z pomocy tych, którzy potrafią znaleźć optymalny i definitywny sposób na pokonanie tej przypadłości.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...