URODA I ZDROWIE

Poznaj skuteczne sposoby na mokry kaszel!

12 grudnia 2018, dodał: Redakcja

Mory kaszel ma miejsce, gdy wirusy, bakterie, kurz, pyłki lub inne substancje podrażniają zakończenia nerwowe dróg oddechowych między gardłem a płucami. Kaszel jest sposobem, w jaki ciało próbuje oczyścić przejścia – to wysiłek, jaki organizm czyni w tym celu.

Mokry kaszel: dlaczego warto jak najszybciej się go pozbyć?

Przewlekły kaszel może być oznaką poważnej choroby, natomiast większość ludzi uważa, że powszechny kaszel jest bardziej irytujący niż traktowany jako problem zdrowotny. Chociaż skutki uboczne, takie jak ból w klatce piersiowej, wyczerpanie i nietrzymanie moczu mogą towarzyszyć kaszlowi, to bardziej dokuczliwe dolegliwości często mają związek:

• ze zdolnością kaszlu do zakłócania snu Twojego i wszystkich innych znajdujących się w domu,
• z denerwowaniem innych w miejscu pracy czy innych miejscach publicznych.

To wszystko, w połączeniu z czynnikiem rozprzestrzeniającym zarazki sprawia, iż z całą pewnością leczenie kaszlu to mądra rzecz do zrobienia.

Choć wielu ludzi szuka leków dostępnych bez recepty na mokry kaszel, eksperci twierdzą, że wiele z nich to marnowanie pieniędzy. Wiele aktywnych składników w lekach na kaszel dostępnych bez recepty jest nieskutecznych. Jak więc stłumić ten kaszel bez sięgania po leki bez recepty, które są prawdopodobnie nieskuteczne i mogą oferować wiele efektów ubocznych? Oczywiście – walcz z kaszlem naturalnymi środkami. Oto kilka z nich!

Sposoby na mokry kaszel

W Niemczech tymianek jest oficjalnie zatwierdzoną metodą leczenia:

• kaszlu,
• infekcji górnych dróg oddechowych,
• zapalenia oskrzeli,
• krztuśca.

Liście tego zioła działają na rozluźnienie mięśni tchawicy i zmniejszają stan zapalny. Możesz zrobić herbatę z tymiankiem, mocząc dwie łyżeczki rozgniecionych liści tymianku w filiżance wrzącej wody na 10 minut, następnie odcedź i wypij. Zalecane jest również dodanie miodu i cytryny, co dopełnia smaku i dodaje dodatkowej mocy kojącej.

A czy wiesz, że gorący prysznic też może pomóc na mokry kaszel? Para może poluzować zatory i złagodzić objawy. Zatem, podkręć gorącą wodę, zamknij okna i wyłącz wentylator. Para może być najgorszym wrogiem kaszlu, a więc Twoim najlepszym przyjacielem, gdy z nim walczysz. Para działa łagodząco na drogi oddechowe i rozluźnia zatoki zatokowe oraz pomaga pozbyć się zalegającej w gardle i płucach flegmy. Chociaż należy zwrócić uwagę na fakt, że para może zaostrzyć kaszel wywołany przez astmę. Po takim prysznicu sięgnij po mieszankę: pieprz czarny i herbata miodowa. Pierwszy składnik pobudza krążenie i przepływ śluzu, a miód jest naturalnym lekiem przeciwkaszlowym.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Uzbekistan i Kazachstan
Mój brat z rodziną byli w Kazachstanie kilka lat temu.Wrócili oczarowani krajobrazem.Większa część Kazachstanu...
Zakupy przez internet
Osobiście nie znam tego sklepu, staram się zawsze kupić u producentów którzy...
Srebrna torebka, jaki kolor butów?
> Babel napisał/a:> Generalnie sugerowałabym nie brać srebrnej torebki - wg. mnie jest to kiczowate.O...
Pochwalcie się ostatnimi zakupami :…
Kupiłam sobie spodnie Chino z Cross Jeansu, ma kolor navy. Krój dopasowany, nogawki długie....