Poznaj skuteczne sposoby na mokry kaszel!

12 grudnia 2018, dodał: Redakcja

Mory kaszel ma miejsce, gdy wirusy, bakterie, kurz, pyłki lub inne substancje podrażniają zakończenia nerwowe dróg oddechowych między gardłem a płucami. Kaszel jest sposobem, w jaki ciało próbuje oczyścić przejścia – to wysiłek, jaki organizm czyni w tym celu.

Mokry kaszel: dlaczego warto jak najszybciej się go pozbyć?

Przewlekły kaszel może być oznaką poważnej choroby, natomiast większość ludzi uważa, że powszechny kaszel jest bardziej irytujący niż traktowany jako problem zdrowotny. Chociaż skutki uboczne, takie jak ból w klatce piersiowej, wyczerpanie i nietrzymanie moczu mogą towarzyszyć kaszlowi, to bardziej dokuczliwe dolegliwości często mają związek:

• ze zdolnością kaszlu do zakłócania snu Twojego i wszystkich innych znajdujących się w domu,
• z denerwowaniem innych w miejscu pracy czy innych miejscach publicznych.

To wszystko, w połączeniu z czynnikiem rozprzestrzeniającym zarazki sprawia, iż z całą pewnością leczenie kaszlu to mądra rzecz do zrobienia.

Choć wielu ludzi szuka leków dostępnych bez recepty na mokry kaszel, eksperci twierdzą, że wiele z nich to marnowanie pieniędzy. Wiele aktywnych składników w lekach na kaszel dostępnych bez recepty jest nieskutecznych. Jak więc stłumić ten kaszel bez sięgania po leki bez recepty, które są prawdopodobnie nieskuteczne i mogą oferować wiele efektów ubocznych? Oczywiście – walcz z kaszlem naturalnymi środkami. Oto kilka z nich!

Sposoby na mokry kaszel

W Niemczech tymianek jest oficjalnie zatwierdzoną metodą leczenia:

• kaszlu,
• infekcji górnych dróg oddechowych,
• zapalenia oskrzeli,
• krztuśca.

Liście tego zioła działają na rozluźnienie mięśni tchawicy i zmniejszają stan zapalny. Możesz zrobić herbatę z tymiankiem, mocząc dwie łyżeczki rozgniecionych liści tymianku w filiżance wrzącej wody na 10 minut, następnie odcedź i wypij. Zalecane jest również dodanie miodu i cytryny, co dopełnia smaku i dodaje dodatkowej mocy kojącej.

A czy wiesz, że gorący prysznic też może pomóc na mokry kaszel? Para może poluzować zatory i złagodzić objawy. Zatem, podkręć gorącą wodę, zamknij okna i wyłącz wentylator. Para może być najgorszym wrogiem kaszlu, a więc Twoim najlepszym przyjacielem, gdy z nim walczysz. Para działa łagodząco na drogi oddechowe i rozluźnia zatoki zatokowe oraz pomaga pozbyć się zalegającej w gardle i płucach flegmy. Chociaż należy zwrócić uwagę na fakt, że para może zaostrzyć kaszel wywołany przez astmę. Po takim prysznicu sięgnij po mieszankę: pieprz czarny i herbata miodowa. Pierwszy składnik pobudza krążenie i przepływ śluzu, a miód jest naturalnym lekiem przeciwkaszlowym.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Sztuczne kwiaty to dekoracji
Polecam rozeznać się w ofercie firmy www.erena.pl. Trudnią się w imporcie i sprzedaży...
wózek riko naturo ecco opinie
Sama posiadam wózek marki Riko a dokładniej Riko Marla i uważam że wózek jest...
Krem ,czy baza?
Moim zdaniem powinno się używac i kremu, i bazy- mają one przecież całkiem...
Codzienny make up
Ja w codziennym makijażu zawsze stawiam na brwi i rzęsy. Moim zdaniem...