Poznaj 5 najważniejszych cech, które powinien mieć kitchen helper

20 kwietnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Nigdy nie jest za wcześnie, by przekonać pociechę, że wykonując czynności domowe, można świetnie się bawić. Warto wykorzystywać wrodzoną ciekawość malucha i angażować go do prostych zadań, takich jak m.in. przygotowywanie posiłków. Przyda się do tego kitchen helper, czyli praktyczny pomocnik kuchenny. Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiedni model? Czytaj dalej – przygotowaliśmy listę 5 istotnych cech, którymi powinien wyróżniać się ten mebel.

pomocnik kuchenny

Kitchen helper – czym należy się kierować podczas zakupu?

Dzieci uwielbiają nabywać nowe umiejętności – co ważne, uczą się poprzez zabawę i czujną obserwację opiekunów. Warto pielęgnować w nich dobre nawyki i chęć rozwijania samodzielności. Z myślą o potrzebach ciekawych świata najmłodszych i ich rodziców stworzono kitchen helper. To nieskomplikowany podest, dzięki któremu Twoja pociecha bez trudu sięgnie do blatu i pomoże Ci w pieczeniu, gotowaniu, a także przyrządzi pierwsze, proste posiłki. Rynek oferuje mnóstwo praktycznych pomocników kuchennych – jak zatem wybrać najlepszy? Poniżej przygotowaliśmy 5 najważniejszych kryteriów, które musisz wziąć pod uwagę podczas zakupów. Przyjrzyj im się bliżej.

1. Stabilność

Kitchen helper musi być solidny i stabilny. Nie łudź się, że Twoja pociecha będzie go wykorzystywała zgodnie z przeznaczeniem – z pewnością będzie chciała przetestować jego możliwości. Podest musi być więc przygotowany na prawdziwe szaleństwa. Właśnie dlatego wybierz model wykonany z solidnego materiału, np. z płyty meblowej. Mebel powinien być też relatywnie ciężki. Jeśli chcesz się upewnić, że kitchen helper będzie odporny na dziecięce harce, postaraj się zapoznać z opiniami innych rodziców na temat upatrzonego przez siebie modelu.

2. Wytrzymałość

Choć stabilność to jedna z najważniejszych cech kitchen helpera, nie lekceważ jego wytrzymałości. W dużej mierze odpowiadają za nią materiały, z jakich wykonano produkt. Wspomniane wcześniej solidne płyty meblowe bez trudu wytrzymają dziecięce szaleństwa. Warto też pamiętać o tym, że każdy producent powinien jasno określić, jaki udźwig ma wykonany przez niego mebel. Dzięki temu możesz oszacować, jak długo dziecko będzie mogło z niego korzystać. Najlepiej sprawdzą się modele, których maksymalne obciążenie nie jest mniejsze niż 60 kg.

3. Możliwość regulacji

Kitchen helper z reguły służy dziecku kilka lat. Nie jest tajemnicą, że maluchy szybko rosną, dlatego warto wybierać dla nich przemyślane rozwiązania. Postaw więc na model z możliwością regulacji, dzięki czemu będzie mógł rosnąć razem z dzieckiem. Dopasowując odpowiedni mebel, koniecznie pamiętaj o tym, że maluch powinien sięgać do blatu bez konieczności nachylania się. Wygodna pozycja będzie nie tylko zdrowsza dla dziecięcego kręgosłupa, ale także pozwoli szkrabowi czerpać pełną radość z czasu spędzonego z opiekunem.

4. Bezpieczeństwo

Każdy element wyposażenia, który ma być użytkowany przez dzieci, musi być bezpieczny pod każdym względem. Jeśli do wykończenia kitchen helpera wykorzystano farby lub inne specyfiki, to upewnij się, że są zgodne z normami EN 71-3. Wybierając kitchen helper z oferty np. e-sklepu TuptiWood, możesz mieć pewność, że Twój maluch będzie korzystał z mebla najwyższej jakości, czego potwierdzeniem są stosowne certyfikaty bezpieczeństwa. Dobrym rozwiązaniem jest zakup modelu wyposażonego w dodatkowe elementy, np. płytę zabezpieczającą, która może zapobiec wypadnięciu z pomocnika.

5. Ciekawy design

Funkcjonalność kitchen helpera jest najważniejsza i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Warto jednak zwrócić też uwagę na estetykę wybranego mebla. Rozwiązania dostępne na rynku przyciągają wzrok – stonowane kolory kitchen helpera dobrze prezentują się w każdej kuchni, niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzona. Mebel nie musi służyć jedynie Twojemu dziecku – ma być też ozdobą pomieszczenia, w którym stanie prawdopodobnie na co najmniej kilka lat. Na estetykę wpływa też wykończenie podestu, czyli idealne zaokrąglenie wszystkich jego krawędzi. Choć produkt jest stworzony dla najmłodszych, pamiętaj, by nie zostawiać na nim dziecka samego!

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fotowoltaika - największy problem r…
Zespół naukowy z USA, Wielkiej Brytanii i Włoch opracował urządzenie rozwiązujące problem nagrzewających...
Wczesne truskawki niezdrowe?
Wczesnowiosenne owoce i warzywa zawierają szeroką gamę szkodliwych dla zdrowia pestycydów. Te sprowadzane...
W jakiej pozycji spać?
Spanie w nieodpowiedniej pozycji może prowadzić do dolegliwości bólowych, migren, uczucia zmęczenia. Zdaniem kręgarzy...
Dyrektywa budynkowa EPBD
Parlament Europejski przegłosował dyrektywę EPBD. Jej celem jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków i eliminacja paliw...