Powiększanie ust – czy warto? Czy jest się czego obawiać?

4 marca 2019, dodał: Redakcja

Na pytania odpowiada Lekarz Dermatolog Ewa Kopycińska, ekspert medycyny estetycznej w Klinice Neonia z Krakowa.

Powiększanie ust to w ostatnich latach jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Z jednej strony – w szybki i bezpieczny sposób umożliwia uzyskanie wymarzonego kształtu i wielkości ust. Z drugiej – wciąż jeszcze wielu osobom zabieg ten kojarzy się z przerysowanym, nienaturalnym wizerunkiem, ze zbyt wydatnymi ustami w roli głównej. Jak jest w rzeczywistości? Czy należy obawiać się zabiegu powiększania ust, czy wręcz przeciwnie? Wszystkie wątpliwości rozwiejemy w rozmowie z Lekarzem Dermatolog, ekspertem medycyny estetycznej w Klinice Neonia z Krakowa.

– W ostatnich latach lawinowo rośnie zainteresowanie zabiegiem powiększania ust. Kiedyś ten zabieg zarezerwowany był wyłącznie dla celebrytów, dziś – wykonać może go każdy z nas. Z czego wynika tak ogromna popularność tego zabiegu?

Powiększanie ust to zabieg, który w kilkanaście minut umożliwia natychmiast zauważalną zmianę wyglądu ust. A usta są tym elementem twarzy, który przyciąga wzrok i wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Jeśli zatem zadbamy o nadanie ustom ich wymarzonego kształtu – wpłynie to pozytywnie na nasz wygląd i samoocenę. Ponadto powiększanie ust kwasem hialuronowym zapewnia rewitalizację i odmłodzenie okolicy ust.

– Wspomniany został kwas hialuronowy. Wiele osób kojarzy natomiast zabieg powiększania ust z botoksem. W jaki sposób wykonywany jest zabieg powiększania ust?

Powiększanie ust to zabieg z wykorzystanie wypełniaczy – kwasu hialuronowego czy własnego tłuszczu. Dzięki ich podskórnemu wprowadzeniu w okolice czerwieni wargowej uzyskać można efekt skorygowania kształtu ust, zwiększenia ich objętości oraz odżywienia i nawilżenia ust. Natomiast botoks to zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, zapewniającej efekt redukcji zmarszczek na drodze ograniczenia aktywności mięśni mimicznych. Jedyne zastosowanie botoksu w okolicę ust sprowadza się zatem do iniekcji toksyny w zmarszczki palacza w celu ich wygładzenia.

https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/toksyna-botulinowa/

– Kto powinien rozważyć zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?


Zabieg tego typu dedykowany jest każdemu, kto jest niezadowolony z wyglądu ust i pragnie go zmodyfikować. Zastosowanie kwasu hialuronowego umożliwia skorygowanie asymetrii ust, powiększenie ust zbyt wąskich, które nadają twarzy zacięty wyraz. Kwas hialuronowy daje ponadto możliwość zwiększenia objętości ust i podkreślenia koloru czerwieni wargowej. Jednocześnie kwas hialuronowy doskonale nawilża usta, co przekłada się na redukcję przesuszenia warg, a także odmłodzenie ich okolic. Powiększanie ust kwasem hialuronowym może być wykonywane zarówno u osób młodych, jak i dojrzałych – w każdym przypadku możliwe jest zyskanie nienagannego wyglądu ust i harmonijnego wyglądu twarzy.

https://neonia.com.pl/problem-zabieg/powiekszanie-ust/

– Czy zabieg powiększania ust jest bezpieczny? Chodzi mi zarówno o powikłania po zabiegu w postaci np. nierówności i grudek, ale także o okrytego złą sławą „kaczego dziubka”.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg bardzo bezpieczny. A bezpieczeństwo to wynika zarówno z niewielkiej inwazyjności zabiegu, a także doskonałej tolerancji kwasu hialuronowego przez organizm. Istnieje jedynie minimalne ryzyko alergii. Jeśli pojawiają się niepożądane efekty uboczne – zazwyczaj wynikają one z niewystarczających kompetencji osoby wykonującej zabieg. Ogromne znaczenie dla uzyskania wymarzonego efektu końcowego ma technika iniekcji kwasu hialuronowego, użyta objętość preparatu czy zachowanie aseptycznych warunków zabiegu. A na takie usługi możemy liczyć wyłącznie w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej. Unikać należy natomiast miejsc, które stosują preparaty kwasu hialuronowego niewiadomego pochodzenia, pozbawione certyfikatów i w których zabieg powiększania ust wykonywany jest przez osoby nie posiadające do tego kwalifikacji.

– A zatem – skoro już wiadomo, że nie ma się czego obawiać – proszę w skrócie przedstawić, jak przebiega zabieg powiększania ust. A także wyjaśnić, jak pielęgnować usta po zabiegu?

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym – podobnie jak każda procedura wykonywana w gabinecie medycyny estetycznej – powinien być poprzedzony konsultacją lekarską. Konsultacja ta obejmuje przede wszystkim wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu, a także precyzyjne określenie oczekiwań klientki względem efektu końcowego. Dobrej klasy specjalista potrafi odmówić klientce, która pojawia się ze zdjęciem znanej celebrytki i żąda dokładnie takich samych ust. Należy bowiem uwzględnić rysy twarzy klientki i zrobić wszystko, aby efekt zabiegu nie był przerysowany. Tak naprawdę doskonale przeprowadzony zabieg powiększania ust to taki, który nawet nie nasuwa myśli o jakiejkolwiek ingerencji. Usta pozostają pełne i zmysłowe oraz kształtne, a jednocześnie – bardzo naturalne. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w określone rejony ust. Najczęściej wystarczy 1 ml kwasu hialuronowego.

Po zabiegu usta są nieco obrzęknięte, jednak objaw ten ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni i wówczas ocenić można ostateczny efekt zabiegu.

–  Podsumowując – powiększanie ust to zabieg bezpieczny  i pozwalający uzyskać efekt od subtelnego do wyraźnego powiększenia- w zależności od oczekiwań.

Dokładnie tak. Korygowanie kształtu ust przy pomocy kwasu hialuronowego to zabieg umożliwiający ekspresową i bezpieczną zmianę wyglądu. Można go powtarzać w zależności od potrzeb – dla zachowania nienagannego kształtu ust warto powtarzać iniekcje co 12 – 16 miesięcy. Dodatkowo – spowalniamy starzenie się okolic ust. Wystarczy zatem raz w roku wykonać kilkunastominutowy zabieg, aby móc cieszyć się pięknymi i kształtnymi ustami.

Artykuł powstał ze współpracy z: https://neonia.com.pl

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Co ugotować dziś na obiad?
U mnie dziś żółta fasolka szparagowa, mięsko z indyka i buraczki zapiekane
wieloletnie branie tabletek, a bliź…
Hormony to powodują, dlatego leczące się kobiety na niepłodność często potem mają ciąże mnogie.
Fryzura na wesele
I koniecznie uniesione włosy, żeby figura nabrała lekkości
rzs - prośba o pomoc
Mam koleżankę z tym problemem, podeślę jej link:)