URODA I ZDROWIE

Popularyzacja treningów EMS w Polsce

7 marca 2019, dodał: Redakcja

EMS – co to znaczy? Być może nie znasz jeszcze tej najnowocześniejszej metody ćwiczeń połączonej z treningiem personalnym. Na szczęście to nic straconego! W BodyTec20 dowiesz się wszystkiego o treningu EMS i będziesz miał świetną okazję, aby wypróbować go, dosłownie, na własnej skórze!

EMS to połączenie elektrostymulacji mięśni z ćwiczeniami siłowymi pod okiem profesjonalnego trenera personalnego. Popularność tego rodzaju treningu w Polsce rośnie coraz bardziej, głównie ze względu na szybkie efekty wizualne i zdrowotne, które oferuje. Trening EMS jest z powodzeniem stosowany zarówno przez profesjonalnych sportowców, jak i fizjoterapeutów. Teraz, coraz częściej znajduje swoje zastosowanie także podczas ćwiczeń, które może wykonywać każdy, kto chce zredukować tkankę tłuszczową, zwalczyć cellulit czy odbudować swoją sprawność fizyczną po kontuzji.

Ponieważ ile ludzi, tyle wyjątkowych historii i oczekiwań do spełnienia. EMS jest dla każdego z nich! Nie ma znaczenia wiek, waga czy styl życia – trener personalny układa indywidualny plan ćwiczeń, czy to dla początkującego, czy dla zaawansowanego sportowca. Wystarczą chęci i 20 minut w ciągu tygodnia. Tak, tylko 20 minut! Jak to możliwe?
Otóż już dwudziestominutowa 
elektrostymulacja mięśni przynosi efekty porównywalne z tymi, które osiągamy czterogodzinną pracą na siłowni. Trening EMS jest więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które są bardzo ograniczone czasowo i nie mogą sobie pozwolić na spędzanie godzin na ćwiczeniach. EMS potrzebuje tylko 20 minut raz w tygodniu, aby wysłać impulsy do najgłębszych mięśni i wprawić je ruch.
Oczywiście, 
elektrostymulacja mięśni przynosi zadowalające efekty także sama w sobie, ale może służyć jako idealne uzupełnienie planu ćwiczeń. W czasie tradycyjnego treningu, poruszenie niektórych partii mięśni jest bardzo trudne, czasami niewykonalne. Specjalny przyrząd – miha bodytec, jest za każdym razem programowany na konkretny rodzaj ćwiczeń, dopasowanych do oczekiwań trenującego. Otrzymuje on spersonalizowany zestaw zgodny ze swoimi możliwościami i celami. Czy to nie wystarczający powód, aby spróbować treningu EMS?

Jak działa elektrostymulacja mięśni?

Jak to wygląda w praktyce? Trening EMS to elektrostymulacja mięśni poprzez specjalną kamizelkę i opaski, które zakładane są na ręce, uda i pośladki. Wysyłają one impulsy, które docierają do najgłębszych warstw naszych mięśni, aby je pobudzić. Jedna sesja EMS trawa około 20 minut, natomiast efekty można zanotować już po kilku sesjach.
Impulsy, które wysyłane są do naszych mięśni, na zmianę kurczą i rozkurczają je tak, jak podczas standardowych ćwiczeń. Na czym polega znacząca zmiana? Podczas treningu EMS zachodzi to w sposób bardzo zintensyfikowany. Finalnie otrzymujemy skrócenie czasu spędzonego na ćwiczeniach przy jednoczesnym zwiększeniu efektów. Brzmi nieźle?
Natomiast, czy taki trening jest bezpieczny? Z racji, że na polskim rynku pojawił się niedawno, wiele osób podchodzi do EMS z lekkim dystansem. Całkowicie niepotrzebnie. Cały proces ćwiczenia jest bezpieczny i prowadzony pod okiem trenera. Oczywiście istnieją pojedyncze przeciwwskazania, np. ciąża albo rozrusznik serca. Niemniej, jeśli nie dotyczą nas te kwestie, to nie należy się też obawiać, że EMS jest nie dla nas i że nie damy rady trudnym ćwiczeniom. Zarówno dawka 
elektrostymulacji mięśni, jak i ćwiczenia siłowe są zawsze dostosowywane do indywidualnego klienta. Trener personalny czuwa nad prawidłowym przebiegiem treningu EMS i dopasowuje jego intensywność. Ćwiczenia są zawsze zaplanowane w ten sposób, aby były one bezpieczne i odpowiednio wymagające.

Specyfika treningu EMS: jak działa?

Na czym właściwie polega stymulacja mięśni i po co się ją stosuje? Przede wszystkim, aby przyspieszyć efekty ćwiczeń – zredukować tkankę tłuszczową, poprawić kondycję, pozbyć się bólu kręgosłupa. Podczas jednego treningu EMS zostaje zaangażowanych aż 450 mięśni na raz. W toku tradycyjnych ćwiczeń jest to praktycznie niewykonalne. Przy tym, cała sesja jest bezbolesna i to, co możemy odczuwać to jedynie delikatne wibracje czy mrowienie. Dzięki elektrostymulacji, efekty są widoczne i odczuwalne dużo szybciej. Podczas jednej 20-minutowej sesji można spalić nawet 1200 kalorii, ale też ujędrnić skórę czy zmniejszyć bóle stawów.
Po co? Czy nie wystarczą normalne ćwiczenia? Oczywiście, tradycyjny trening jest tak samo pomocny i potrzebny. Jednak impulsy, które są wysyłane poprzez elektrostymulator mięśni, mają szansę dotrzeć głębiej i do większej ich liczby. 
Trening EMS aktywuje także włókna i stymuluje naszą skórę, przez co staje się jędrniejsza i bardziej napięta już od pierwszych ćwiczeń.
To, co wyróżnia trening EMS to możliwość dostosowania go do wymagań klienta – w zależności, czy chce on schudnąć, poprawić kondycję, pozbyć się bólu kręgosłupa czy odzyskać sprawność po kontuzji. Efekty elektrostymulacji są nieporównywalnie szybsze od efektów tradycyjnych ćwiczeń, a opinie osób trenujących z elektrostymulatorem mięśni są jego najlepszą rekomendacją.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Popularyzacja treningów EMS w Polsce

  1. avatar Mayka pisze:

    Polecam i to bardzo ?

Dodaj komentarz