Poprawa zdrowia i estetyki — implanty Kraków | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Poprawa zdrowia i estetyki — implanty Kraków

27 czerwca 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Implant dentystyczny to długotrwałe, dyskretne rozwiązanie zastępujące brakujące lub uszkodzone naturalne zęby. Utrata zęba z powodu urazu lub choroby może prowadzić do powikłań, takich jak szybka utrata masy kostnej, zaburzenia mowy lub zmiany wzorców żucia, które powodują dyskomfort. Zastąpienie pojedynczych braków zębowych implantami zębowymi może znacząco poprawić jakość życia i zdrowia pacjenta. Implanty Kraków są więc bardzo dobrym sposobem na poprawienie nie tylko zdrowia, ale i estetyki.

implanty kraków

Systemy implantów dentystycznych składają się z korpusu implantu dentystycznego i zaczepu implantu dentystycznego i mogą również zawierać śrubę mocującą zaczep. Korpus implantu dentystycznego wprowadza się chirurgicznie w kość szczęki. Natomiast łącznik implantu dentystycznego jest zwykle mocowany do korpusu implantu za pomocą śruby mocującej łącznik. Przechodzi przez dziąsła do jamy ustnej, aby podtrzymać przymocowany sztuczny ząb. Jak dobrze wykonać implanty zębowe w Krakowie i jak montuje się implanty stomatologiczne? O tym wszystkim w poniższym artykule.

Zanim zdecydujesz się na implanty zębów

Przed wyborem implantów zębowych porozmawiaj ze swoim stomatologiem o potencjalnych korzyściach i zagrożeniach oraz o tym, czy jesteś dobrym kandydatem do zabiegu.

Kwestie, które warto rozważyć przed wszczepieniem implantów zębów:

  • Twój ogólny stan zdrowia. To ważny czynnik decydujący o tym, czy wszczepienie implantów jest u Ciebie w ogóle możliwe,
  • rodzaj systemu implantów stomatologicznych, jaki będzie używany,
  • palenie — może negatywnie wpływać na proces gojenia i zmniejszać trwałość implantu,
  • proces gojenia trzonu implantu może potrwać kilka miesięcy lub dłużej, w tym czasie zazwyczaj w miejscu zęba znajduje się łącznik tymczasowy.

Jak wygląda leczenie implantologiczne?

Każde leczenie implantologiczne składa się z trzech ważnych kroków:

Konsultacja wstępna

Zanim wykonasz implanty stomatologiczne, umów się na konsultację, aby omówić dostępne metody leczenia. Implanty Kraków muszą być dobrane indywidualnie, dlatego należy poświęcić czas, aby porozmawiać z lekarzem o dostępnych opcjach i opracować odpowiednie leczenie.

Podczas konsultacji stomatolog porozmawia z Tobą o tym, jaki efekt chcesz osiągnąć podczas leczenia. Będziesz mieć również możliwość zadawania wszelkich pytań dotyczących leczenia.

Implant zęba jest umieszczany w kości szczęki, zastępując brakujący korzeń zęba. Po dopasowaniu kość otaczająca implant stopniowo się z nim zrośnie, utrzymując implant zęba mocno na miejscu. Sztuczny ząb (korona lub proteza) jest następnie dopasowywany do górnej części implantu. Ma on podobny kształt, rozmiar i kolor do tego, jaki mają naturalne zęby, co oznacza, że ​​nowy ząb w naturalny sposób wkomponuje się w Twój uśmiech.

Plan leczenia i ocena kliniczna

Po wstępnej konsultacji potrzebujesz oceny klinicznej, aby określić, czy implanty zębów są dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Podczas oceny stomatolog wykona prześwietlenie jamy ustnej i stworzy model istniejących zębów. To pomoże sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań do leczenia implantologicznego i zdecydować jak dokładnie powinno ono wyglądać.

Implantolog omówi dokładnie, co się będzie działo przed, w trakcie i po zabiegu, a także przedstawi podział kosztów leczenia i ewentualne trudności (czasami wszczepienie implantów zębowych wymaga wcześniejszego podniesienia dna zatoki szczękowej lub regeneracji kości).

Umieszczanie implantu

Zabieg implantacji dentystycznej to procedura, którą zwykle wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, więc nie należy bać się tego rodzaju leczenia stomatologicznego. Ale jeśli czujesz się zdenerwowany, implantolog może zaoferować Ci środki uspokajające, aby podnieść Twój komfort psychiczny.

Gdy znieczulenie już działa, implantolog natnie dziąsło i wywierci mały otwór w kości szczęki. Implant jest następnie wprowadzany do tego otworu. Dziąsła mogą zostać zszyte, chociaż nie wszyscy pacjenci tego potrzebują.

W niektórych przypadkach proces leczenia implantologicznego zakończy się tego samego dnia. Zazwyczaj jednak naruszone miejsca w jamie ustnej potrzebują trochę czasu, aby zagoić się, zanim będzie można założyć łącznik. Tak więc możesz mieć widoczną lukę podczas gojenia się implantu. Można też dopasować tymczasowe zęby, dopóki miejsce na implant nie będzie gotowe.

Gdy implanty zębowe zostały już założone

Po zabiegu implantacji zębów:

  • Postępuj ściśle według instrukcji dbania o higienę jamy ustnej przekazanej przez lekarza stomatologii estetycznej. Regularne i prawidłowe czyszczenie implantu i otaczających go zębów jest bardzo ważne dla trwałości implantu.
  • Zaplanuj regularne wizyty u swojego lekarza dentysty.
  • Jeśli implant wydaje się luźny lub powoduje ból, natychmiast poinformuj o tym swojego stomatologa.

Czym dokładnie zastępuje się naturalny korzeń zęba?

Implanty zębowe stosuje się jako uzupełnienie brakującego zęba, który wcześniej musiał zostać usunięty lub leczony kanałowo. Popularnym zabiegiem jest wszczepianie kilku implantów naraz. W każdym z tych przypadków w miejsce korzenia zęba wszczepia się implant zębowy, na którym w późniejszym czasie osadzana jest korona. Implant zastępujący korzeń to mały stożek wykonany z tytanu. Jest to materiał bardzo trwały, który prawdopodobnie posłuży Ci do końca życia.

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz