Pomysły na wiosenne i świąteczne dekoracje w domu

10 października 2022, dodał: karolina0092
Artykuł zewnętrzny

Wpuśćmy wiosnę do domu! Za oknem dodatnie temperatury, przyroda nieśmiało budzi się do życia a i nasze samopoczucie nieco lepsze na myśl, że będzie coraz cieplej.  W  garderobie robimy rewolucję, na pierwszy plan wysuwają się sukienki, bluzeczki, spódniczki, w dal odchodzą grube swetry, kurtki i płaszcze.Skoro szafa przeszła swoją metamorfozę – niech i w całym mieszkaniu zawita wiosna. 

 

Poniżej podsyłamy kilka inspiracji:

  ŻYWE KWIATY

Na stole w salonie wśród smakołyków niech zagości wazon z żywymi kwiatami. Skoro wiosna to żonkile i tulipany – niedrogie kwiaty, które odmienią nasz dom. Kupując żywe kwiaty często boimy się, że szybko zwiędną i niedługo będą cieszyć nasze oczy. Żywe kwiaty jeśli oczywiście mamy taką możliwość warto kupować z samego rana najlepiej na giełdzie kwiatowej, wtedy mamy większą gwarancję, że są to świeżo ścięte kwiaty. W momencie, gdy jesteśmy już posiadaczami świeżych kwiatów przed wstawieniem ich do wazonu powinno oderwać się dolne liście na łodydze aby nie były zanurzone w wodzie. Woda natomiast powinna być letnia – nie gorąca ani nie zimna.

Nie nalewamy wody pod sam czubek wazonu! (mniejsza ilość wody hamuje rozwój baterii w  tkankach kwiatów i w samej wodzie). Gdy zauważamy, że woda staje się mętna i nie ładnie pachnie – należy szybko ją wymienić podcinając łodygi. Aby przedłużyć żywot naszych kwiatów w mieszkaniu do wazonu warto dodać odrobinę cukru, ( lub specjalne odżywki do kwiatów ciętych) roślina pozbawiona korzeni nie jest w stanie wytworzyć odżywczych cukrów.

 

–  KOLORY

Wiosna to uśmiech i kolory, porzućmy szarości na rzecz zieleni, żółci, różu. Okna umyte? wymieńmy aranżacje okien – na lżejsze o jasnych barwach. Na parapetach niech pojawią się kwiaty, w kuchni świeże zioła, (pięknie wyglądają a także wzbogacą nasze posiłki) balkon również niech przejdzie są metamorfozę – wyciągnijmy stoliki, krzesła, leżaki. Jeśli jesteś osobą kreatywną osłonki na doniczki, wazonu i dekoracje możesz zrobić sam! Stare butelki, słoiki, skrzynki będą idealną inspiracją.

– ŚWIĘTA

Wiosna to także WIELKANOC. Ciężko wyobrazić sobie świąteczny na stół na którym nie gości baranek, zajączek i masa kolorowych pisanek. Tuż obok znajdują się świąteczne smakołyki – mazurek, karpatka, sałatka jarzynowa i misa pełna owoców. Wystrój wielkanocny to nie tylko bogato zastawiony stół to także drewniane figurki zajączków na parapecie, to świeczki w kształcie pisanek, to powieszone na korytarzu Wielkanoce wianki i oczywiście PALMA. Wielkanocna palma to tradycyjny symbol niedzieli palmowej (09.04.2017). W sklepach możemy znaleźć przeróżne palmy ale oczywiście możemy ją zrobić samemu – będzie na pewno piękniejsza, jedyna w swoim rodzaju, szczególnie gdy do pracy zaangażuje się cała rodzina. Co będzie potrzebne? Bazie, wszelkiego rodzaju kwiaty, liście, trawy, gałązki bukszpany, nożyczki, mocny sznurek i duża ilość dobrego humoru. Aby palmie dodać koloru możemy bazie pomalować farbkami, dodać wstążki z bibuły lub zrobić z bibuły kolorowe kwiatuszki.

 zobacz również:

 

  1. Oryginalne aranżacje i dekoracje wielkanocnego stołu
  2. Jak samemu zrobić bukiet kwiatów?
  3. Domowe naturalne środki do sprzątania – jak samemu zrobić płyn do czyszczenia?
  4. Jak zrobić pasztet: różne przepisy

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz