Pomysły na jesienne aktywności!

18 października 2022, dodał: EmiliaSpychala18
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W przeciwieństwie do długich letnich wieczorów, które napawają energią i dają motywację do działania, jesienią większość z nas woli spędzać je pod kocem z kubkiem gorącej herbaty, lub kakao oglądając ulubione filmy i seriale. Co jednak możemy zrobić, jeśli potrzebny jest nam aktywny wypoczynek, lub chcemy dbać o naszą sprawność fizyczną, a napięty grafik nie pozwala nam na korzystanie z siłowni? W poniższym artykule przedstawimy wam kilka pomysłów, jak rozwiązać ten problem i przenieść klub fitness do swojego salonu!

jesienne bieganie

Zajęcia fitness online

Jeśli możemy powiedzieć o jakichkolwiek plusach życia w dobie pandemii, na pewno na czele stałby rozwój tak zwanych „home office” , który na dobre przeniknęły do naszego życia. Okazuje się jednak, że takie rozwiązania mają szersze zastosowania, niżeli jedynie wykonywanie swojej pracy zdalnie. Do sieci przeniesione zostały koncerty, wystawy sztuki, a co najciekawsze nawet zajęcia fitness! Za odpowiednią opłatą, możemy wstąpić do klubu fitness w jakimkolwiek zakątku świata i trenować razem z wykwalifikowanymi trenerami, jak i również całą grupą uczestnicząca w spotkaniu za pomocą internetu oraz ekranu. Przy pomocy kamery, trener może obserwować nasze poczynania i poprawiać niedociągnięcia, jest to idealna propozycja dla ludzi, chcących pracować na sobą pod okiem specjalisty, jednak niechętnie opuszczających swoje cztery ściany, szczególnie przy jesiennej aurze.

Aplikacje mobilne z planami treningowymi

O aplikacjach mobilnych, ich dobrodziejstwach i złych stronach można by dywagować godzinami, nie zmienia to jednak faktu, iż wykorzystywane w odpowiedni sposób, mogą przynieść naprawdę wiele dobrego. Za pomocą swojego smartfona, jesteśmy w stanie całkowicie za darmo dostosować plan treningowy do naszej sylwetki, postury ciała, wieku, oraz celu jaki chcemy osiągnąć. Nie ma znaczenia, czy marzy ci się sześciopak, czy po prostu chcesz wzmocnić swoje ciało, każdy znajdzie coś dla siebie, co pozwoli mu w dowolnej chwili, bez opuszczania swojego kąta pracować nad zdrowiem fizycznym.

Gry ruchowe

Gry komputerowe zazwyczaj nie kojarzą się ze zdrowym stylem życia, a jedynie przesiadywaniem na kanapie bądź przy biurku. Nic bardziej mylnego! Dla tych, którzy potrzebują dodatkowej motywacji do ruszenia się z miejsca, lub po prostu ciekawią nowinki technologiczne, będzie to idealne rozwiązanie. Znakomita większość starszych konsol do gier (które na rynku wtórnym można kupić za przysłowiowe grosze), jak i również konsole obecnej generacji, posiadają sensory, które wykrywają ruch uczestników korzystających z nich. Za ich pomocą, „gracz” jest w stanie swój wysiłek fizyczny przełożyć na akcję, która ma miejsce na ekranie. W bibliotece takich gier, są dziesiątki tytułów, od gier stricte sportowych takich jak, tenis, siatkówka, piłka nożna, MMA, jazda na łyżwach etc. po gry przygodowe, z pełną fabułą i bohaterami, którymi kierujemy mięśniami swojego ciała. Dla wielu osób, może być to idealne połączenie odpoczynku i aktywności fizycznej, dla siebie jak i również całych rodzin.

Jak pokazują powyższe przykłady, mimo iż aktywności fizyczne najczęściej kojarzone są z podróżami na siłownię, czy bieganiem na zewnątrz, czemu nie sprzyja aura za oknem, mogą być wykonywane w domowym zaciszu, na własną rękę. Mamy nadzieję, że któraś propozycja przypadnie wam do gustu i pomoże wam zadbać o swoje zdrowie fizyczne mimo przeciwności.

zobacz również:

Ćwiczenia izometryczne dla osób po 50 roku życia – na czym polegają?

Ćwiczenia w domu przed telewizorem, komputerem – czyli trening dla kondycji

Ćwiczenia na pośladki w domu – najlepsze ćwiczenia na pupę

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wygodny dres
ostatnio upolowalam dres- mega wygodny, a przy okazji zalapalam sie na 20%...
Sklepy dziecięce
Tam jest dość drogo nawet przy promocji...
Przeludnienie na świecie
Jak kolejne obszary będą niezdatne do zamieszkania wskutek zmian klimatu to ludzie w zagęszczeniu...
Eyeliner, kredka, pędzelek - akceso…
Są też pędzelki do eyelinera, ja taki mam i dobrze się spisuje.