Ćwiczenia na pośladki w domu – najlepsze ćwiczenia na pupę

20 września 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Ćwiczenia z gumą to jeden z najbardziej lubianych treningów wykonywanych przez kobiety. Ogromną zaletą ćwiczeń na uda i pośladki z gumą jest ich wysoka skuteczność, a także możliwość ich wykonywania w domowym zaciszu. Trening z gumami to także idealne rozwiązanie dla zapracowanych osób, które nie mają zbyt wiele czasu na ćwiczenia.

 

Zalety ćwiczeń na pośladki z gumami

Gumy (taśmy) do ćwiczeń to małe przenośne przybory gimnastyczne, polecane jako jeden ze skutecznych sposobów na wzmocnienie mięśni. Niezwykłym zainteresowaniem wśród kobiet cieszy się trening na pośladki z gumami. Posiada on niezwykle wiele zalet i korzyści, bowiem gumy do ćwiczeń można wykorzystać na wielu różnych partiach mięśni i są one bardzo praktyczne zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Ćwiczenia na uda i pośladki z gumą możemy wykonać w domu, co jest obecnie niezwykle istotne, kiedy nie mamy możliwości uczęszczania na zajęcia do klubu fitness czy siłowni.  Ćwiczenia na pośladki z gumą oporową to idealna alternatywa treningu na siłowni, dzięki czemu można wysmuklić i wyrzeźbić mięśnie całego ciała, w tym ud i pośladków, a jednocześnie odczarować treningową nudę.

Jakie gumy do ćwiczeń wybrać?  Na pewno należy postawić na gumy do ćwiczeń dobrej jakości. Taki zakup jest jednorazowy i służy zwykle na bardzo długo, więc warto dobrze przemyśleć zakup i kierować się jakością. Guma stawia dodatkowy opór (różny w zależności od szerokości i koloru taśmy), co sprawia, że zmusza mięśnie do większego napięcia, a co za tym idzie do większej aktywacji tej grupy mięśniowej. Tym samym zwiększa efektywność ćwiczeń na uda i pośladki, czyniąc zwyczajny domowy trening bardziej skutecznym. Dzięki temu poświęcając tyle samo czasu na ćwiczenia na jędrne pośladki, pracujemy znacznie ciężej. Gumy dostępne są w wariancie z obwodem zamkniętym i otwartym, o oporze lekkim, średnim lub mocnym. Opór każdy powinien dopasować odpowiednio do swoich możliwości i kondycji. Gumy ważą niewiele i prawie nie zajmują miejsca, dlatego mogą być stosowane w każdym domu i przechowywane w szafie, a jednocześnie można je wrzucić do walizki czy torebki i ćwiczyć w dowolnym miejscu i czasie. Gumy do ćwiczeń to również jeden z łatwiej dostępnych i tańszych sprzętów fitness, który możemy kupić bez większego uszczerbku dla naszego budżetu.

Głównym celem treningów z gumami oporowymi jest wzmocnienie i uelastycznienie poszczególnych partii ciała. Ćwiczenia na pośladki w domu z gumą do ćwiczeń pomagają ujędrnić i unieść pośladki, nadając im pożądany, zaokrąglony kształt. Dzięki ćwiczeniom z gumą ograniczamy również prawdopodobieństwo wystąpienia cellulitu. Oprócz tego, właściwie przeprowadzony trening pomaga w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej i w wypracowaniu dobrej kondycji. Zatem mimo swojego niepozornego wyglądu guma do ćwiczeń jest bardzo skutecznym pomocnikiem w codziennym treningu.

 

 

Rodzaje ćwiczeń z gumami na pośladki

Piękne i zgrabne pośladki są marzeniem każdej kobiety. Zazwyczaj jest to część ciała, którą pragniemy zmienić w pierwszej kolejności. Bardzo szybko można to osiągnąć, jest to jednak grupa mięśni, której utrzymanie w dobrej kondycji wymaga szczególnego rodzaju wysiłku. Mało aktywny tryb życia nie sprzyja rozwojowi kondycji i poprawie wyglądu pośladków. Stąd blisko do cellulitu. Aby  pośladki były jędrne i uniesione, trzeba regularnie wykonywać ćwiczenia na pośladki, które pomogą wymodelować tę część ciała. Odpowiedni trening potrafi zdziałać cuda.

Ćwiczenia z gumą na pośladki to jedna z najskuteczniejszych metod formowania wymarzonej sylwetki. Są bezpieczne, nieskomplikowane i łatwo wykonać je w domu. Najprostsze ćwiczenia na uda i pośladki z gumą to odwodzenie jednej nogi do boku z gumą założoną na kostki, odwodzenie ugiętej nogi w górę w klęku podpartym z gumą założoną nad kolana, przysiady z gumą nad kolanami, unoszenie nogi w klęku podpartym do boku, wyprost nogi w klęku, unoszenie bioder w leżeniu na plecach z gumą poniżej linii bioder. Każde z przedstawionych ćwiczeń z gumą na pośladki nadaje się do wykonywania w domu. Technika jest łatwa do opanowania, a zakres ruchów nie wymaga dużej przestrzeni. Gumę możemy tak naprawdę wykorzystać także do wszelkich, innych, wykonywanych przez siebie ćwiczeń. Dzięki temu wzmocnimy ich efektywność a oczekiwane efekty przyjdą szybciej.

Dobrze dobrany trening ud i pośladków, pozwala ujędrnić uda oraz podkreślić pośladki. Należy pamiętać o stopniowym zwiększaniu stopnia obciążenia w każdym ćwiczeniu jeśli to możliwe, gdyż to jest kluczem do uzyskiwania coraz lepszych rezultatów. Nie można też zapomnieć o regularności. Trening w domu najlepiej wykonywać przez 15 minut 2-3 razy w tygodniu – wystarczająco dużo, aby pośladki urosły i ujędrniły się, ale też nie można przesadzać z ilością treningów, aby mięśnie mogły odpocząć. Zazwyczaj przyjmuje się, że po każdym dniu ćwiczeń, powinno się przynajmniej jeden dzień przeznaczyć na odpoczynek. Warto wcześniej zaplanować sobie, w które dni tygodnia zamierzamy ćwiczyć i wybrać dzięki temu odpowiednie dni na regenerację. Na wygląd pupy bardzo dobrze wpływa również jazda na rowerze, bieganie oraz pływanie. Do tego wszystkiego oczywiście przyda się także pozytywne nastawienie.

 

Wiele różnych porad odnośnie sportu i lifestylu (ale nie tylko) można znaleźć na portalu Magazyn.Ceneo.pl.

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Ćwiczenia na pośladki w domu – najlepsze ćwiczenia na pupę

  1. avatar torina pisze:

    Zdecydowanie endermologia pomaga na cellulit. Ja jestem zachwycona efektami.  Skóra zrobiła się dużo bardziej gładka i jędrna powoli cellulit mi znika więc dzieje się wszystko co chciałam. Ubyło też kilka cm w obwodach.

  2. avatar ariska pisze:

    U mnie to był problem z cellulitem na pupie i udach i nawet ćwiczenia nie pomagały i dopiero po zabiegach endermologii zaczęło się poprawić i z każdym zabiegiem cellulitu jest mniej :)

Dodaj komentarz